Çanakkale Otelleri

Bu yerdeki 473 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Çanakkale Otelleri

Genel Bilgi

Her iki kıtada da toprağı bulunan Çanakkale eski dönemlerde Hellespontos ve Dardanel olarak anılmakta idi. Tarihi ve kültürü birikimi dışında doğal güzellikleri ve modern görünümü ile ortaya çıkan şehir özellikle, 18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası ve sonrasında yerli ve yabancı turistlerin ülkemizdeki uğrak noktalarından biri olmaktadır. Çanakkale

Kolin Hotel

Kordon Boyu / Merkez‎ / Çanakkale
tanbul,İzmir ve Bursa’ya takribi 320 km mesafede olmasının yanı sıra havayolu ulaşımları ile de ulaşım sorunu bulunmayn KOLİN Hotel,gerek bulunduğu lokasyon,gerekse sunmuş olduğu VIP hizmet anlayışının yanı sıra modern ve göz yormayan dekorasyonu ile

Posthane Otel

Bozcaada / Çanakkale
Eski Postane Oteli Bozcaada’nin merkezinde, limana sadece 200 metre uzaklikta, Rum Mahallesi'nin en sonundaki yapilardan biri. 1’i süit olmak üzere 7 odasi bulunan Eski Postane Oteli, konuklarina açik büfe kahvalti veriyor.

Su Otel

Bozcaada / Çanakkale
Bozcaada' da sakin bir dinlenme imkanı sunan Su Otel, misafirlerini Bozcaada'nın doğal güzellikleri ile çevrili, huzurlu bir atmosferde ağırlıyor.

Assos Eden Beach Hotel

Assos / Ayvacık / Çanakkale
sos’un ilk otellerinden olan tesis ,Behramkale ( ASSOS ) Köyü ‘nün en gözde Koyu olan Kadırga Koyu ‘nun kalbinde denize sıfır , tabiatla başbaşa , tatilde evlerindeymiş hissi arayan dinlenmek isteyen misafirlerin tercih etmekten çekinmeyecekleri Mavi

Assos Alis Farm Boutique Hotel&Spa

Assos / Ayvacık / Çanakkale
ENİ AÇILAN TESİSİMİZ DE, MANZARAYA HAKİM SPA VE FİTNESS MERKEZİ, HAYVAN ÇİFTLİĞİ, DOĞAL ÜRETİM YAPILAN BAHÇE VE SARA ALANLARI, SANAT ATÖLYELERİ, SPOR VE OYUN ALANLARI İLE KONUKLARIMIZLA ÜCRETSİZ İMECE USULU ÜRETİM YAPTIĞIMIZ MANDIRA BÖLÜMÜ BULUNMAKTADI

Ida Tas Konak Otel

Yesilyurt / Ayvacik,Çanakkale
Ida Tas Konak, enfes çam kokulu ormanin tam kalbine kurulmus olup, size efsanelerin, huzurun ve mutlulugun resmini çiziyor, hayalleriniz ve ötesini daha da asarak mitolojik boyutunu da önünüze getiriyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Çanakkale Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Çanakkale Hakkında

Çanakkale Otelleri

Her iki kıtada da toprağı bulunan Çanakkale eski dönemlerde Hellespontos ve Dardanel olarak anılmakta idi. Tarihi ve kültürü birikimi dışında doğal güzellikleri ve modern görünümü ile ortaya çıkan şehir özellikle, 18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası ve sonrasında yerli ve yabancı turistlerin ülkemizdeki uğrak noktalarından biri olmaktadır.

 

Çanakkale Otel ve Tatil Önerileri

Doğal ve tarihi güzellikleri, plajları, mutfak kültürü, yeşilin ve mavinin tonlarını bir arada bulunduran eşsiz manzaraları ile her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti misafir eden Çanakkale Otelleri sizlere farklı seçeneklerde tatil imkanları sunmakta. Çanakkale’ye tarihi bir gezi amaçlı geliyorsanız bahar ayları ve şehir merkezinde hizmet veren Çanakkale Otelleri, yaz tatili için geliyorsanız haziran-eylül ayları arası denize yakın Çanakkale otelleri tam da size göre seçenekler olacaktır. Dilerseniz her bütçeye uygun otel seçenekleri arasından erken rezervasyon fırsatlarından yararlanıp hayalinizdeki tatili  gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Şehir Dışından Çanakkale'ye Ulaşım

Şehir Merkezi'ne yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanı sayesinde şehre Türkiye'nin ve yurt dışı bazı lokasyonlardan ulaşım oldukça kolaydır. Ayrıca şehre karayolu ve deniz yolu ulaşım imkanları mevcuttur. İl merkezine İstanbul istikametinden gelen misafirler için iki farklı alternatif mevcuttur. İlk alternatif Tekirdağ üzerinden gelerek Keşan ilçesinden feribot vasıtasıyla önce Gelibolu'ya sonrasında ise tekrar deniz yolu ile il merkezine ulaşılabilmektedir. İkinci alternatif ise İstanbul ve diğer tüm illerimiz için geçerlidir. Kara yolu üzerinden Bursa iline girdiğinizde sizleri mavinin ve yeşilin bütün tonlarını görebileceğiniz bu muhteşem şehre ulaştıracak tabelalar karşılamaktadır. Ayrıca il merkezine sekiz kilometre uzaklıkta bulunan otogara ülkemizin dört bir yanından çeşitli firmalarca otobüs seferleri düzenlenmektedir. 

Çanakkale'nin dünya tarihine kazandırmış olduğu misyon ve önemden, bulunması zor tabiatından ve sayısız güzelliklerinden dolayı şehre yurt dışı ve yurt içinden bir çok tur firması geziler düzenlemektedir. Profesyonel tur rehberleri bu geziler boyunca sizlere eşlik etmektedir.

 

Çanakkale Şehir İçi Ulaşım İmkanları

Şehir merkezine uçak veya otobüs vasıtasıyla ulaştıktan sonra şehir içinde ve ilçelerde faaliyet gösteren belediye otobüsleri, özel minibüsler, taksiler, vapur ve feribotlar sayesinde şehrin her yanına ulaşım sağlanmaktadır.

 

Truva Atı

Çanakkale'de iki adet truva atı bulunmaktadır. İlki Troya Antik Kenti sınırları içerisinde yer almaktadır. Troya Antik Kenti Çanakkale il merkezine bağlı olan Tevfikiye Köyü'nde bulunmaktadır. Köyün il merkezine yaklaşık olarak uzaklığı 30 kilometredir. Çanakkale Kordon'da bulunan diğer Truva Atı heykeli görsel amaçlı yapılmıştır ve Brad Pitt ile Orlando Bloom’un başrollerinde oynadığı Truva Filminde kullanılan at heykeli olma özelliğini göstermektedir.

 

Troya Antik Kenti

Troya , yeryüzündeki en ünlü antik kentlerden birisidir. Bölge, Anadolu, Ege ve Balkanların buluştuğu bu muhteşem coğrafyada yerleşmiş olan uygarlıkları izlememizi sağlamaktadır. Antik kentteki en erken yerleşim katı M.Ö. 3000-2500 ile erken Bronz Çağına tarihlenmektedir. Daha sonra sürekli yerleşim gören Truva katmanları M.Ö. 85 – M.S. 8. yüzyıla tarihlenen Roma Dönemi ile sona ermektedir. Pek çok filme de konu olan Troya, zengin tarihi dokusu yanında mitolojide de önemli bir yere sahiptir. Homeros’un İlyada destanında anlattığı kent ve Troya Savaşı’na dair etkileyici betimlemelerde bulunmuştur. 

 

Çanakkale Deniz Müzesi

Çanakkale Merkez'de bulunan müze, 1915 Deniz ve Kara Savaşları'nın anlatımına yönelik bir bilgilendirme ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalar sonucunda 18 Mart 1915 Deniz Zaferinin 67. yıl kutlama programı kapsamında kurulmuştur. İçerisinde kara ve deniz savaşlarında kullanılan binlerce envanter, ayrıca Gölcük Tersanesi tarafından orjinaline uygun olarak inşa edilen TCG Nusret (N-16) ve Atatürk’ün tenezzüh teknesi olarak kullandığı ACAR Motoru da müzede sergilenmektedir.

 

Aynalı Çarşı

Şehir merkezinde bulunan Aynalı Çarşı, ikinci Abdülhamid'in padişahlık döneminde 1889 yılında, padişahın emriyle Çanakkale'de tanınan ve sevilen Yahudi ailelerinden birine dahil olan “İlya Halyo” tarafından inşa ettirilmiştir. 17. yüzyılın önde gelen gezginlerinden olan Evliya Çelebi'nin eseri Seyahatname’ de Aynalı Çarşı'dan söz edilmektedir. Aynalı Çarşı 1915’in Mart ayında Gelibolu Çıkarması sırasında düşmanlar tarafından bombardımana uğramış ve yangınlarla tahrip olmuştur. 1918-1921 yıllarında ise Çanakkale'yi işgal eden İngilizler, atlarının barınak olarak Aynalı Çarşı'yı uygun görmüş ve ahır olarak kullanmışlardır. Aynalı Çarşı, günümüzde turistik anlamda ziyaret edilen ve içerisinde bulunan yüzlerce hediyelik eşya dükkanları ile tarihi bir alışveriş merkezi konumundadır.

 

Gelibolu Yarımadası

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nın 33 bin hektarlık alanı içerisinde yüzün üzerinde anıtsal yapı, Türk şehitliği, Türk anıt ve kitabesi, yabancı mezarlık ve anıt yer almaktadır.. Ulaşım Çanakkale Merkez'den ve Lapseki'den feribotlar vasıtasıyla yapılmaktadır. 2019 itibariyle Lapseki-Gelibolu arasında yapımı devam eden ve karayolu ulaşımına açık olacak bir köprü inşaatı mevcuttur. Yarımada'da Gelibolu Kalesi, Gelibolu Feneri, Gelibolu Bayraklı Baba Türbesi, Gelibolu Mevlevihanesi, Gelibolu Rus Anıtı, Gelibolu Savaş Müzesi, Deniz Kuvvetleri Kültür Parkı ve muhteşem serinliğiyle sizleri rahatlatacak Hamzakoy Plajı ve Saros Körfezi'nde birçok koy  bulunmaktadır. 

 

Assos

Assos (Behramkale) Çanakkale'nin 87 kilometre güneyindeki Ayvacık ilçesine bağlı küçük bir köydür.. En önemli özelliklerinden biri ise yerleşimin antik çağlardan beri devam ediyor olmasıdır. Köy yerleşimi, Assos Antik Kenti'nin 4 km. uzunluğundaki surları içinde bulunuyor. Köyün en tepesinde, 238 metre yükseklikte bulunan Athena Tapınağı bulunmaktadır. Antik surların içinde tapınak dışında nekropol, amfi tiyatro, agora gibi alanlar mevcuttur. Assos'dan Küçükkuyu yönüne doğru giderken karşınıza çıkacak ilk koy ünlü Kadırga Plajı'dır. Burası uzun sahili ve çok sayıda konaklama tesisi ile Assos civarında tatil için en çok tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Kadırga Plajı'ndan sonra ise bölgede ziyaret etmeniz gereken diğer koylar Yeşil Liman, Koruoba Sahil, Sivrice ve Sokakağzı'dır.

 

Ezine

Ezine ilçesi Çanakkale il merkezine 45 km uzaklıkta yer almaktadır.Bu ilçe aynı zamanda adını  lezzetli Ezine Peynirleri ile duyurmayı başarmıştır. Ezine ilçesine bağlı Dalyan Köyü'nde Alexandreia Troas Antik Kenti bulunmaktadır. Roma Döneminde de kullanılan antik kentte Roma mimarisine ait birçok yapı bulunmaktadır. Günümüze bu antik kentten liman, hamam, çarşı ve saray kalıntıları ulaşmıştır. Bazı mitlere göre bu antik kent Hristiyanlığın başlangıç noktası olarak kabul görmekte ve çok sayıda turist ağırlamaktadır. Ayrıca ilçe içerisinde Ezine, Aktaş, Tavalı, Papaz Plajı gibi birçok plaj bulunmaktadır. İlçe içerisinde bir çok eğlence mekanı ve kamp alanı da mevcuttur. Gelibolu Yarımadası'nı karşıdan gören bu ilçe sahilinde gün batımına eşlik etmek tatilinizin unutulmaz anlarından birisi olacaktır.

 

Çanakkale’de Alışveriş

Çanakkale şehir merkezinde, Gelibolu Yarımadasında, Bozcaada ve Gökçeada başta olmak üzere şehrin efsanevi güzelliklerini bünyesinde barındıran bu şehirde yapmış olduğunuz gezilerde ailenize, dostlarınıza ve sevdiklerinize seramik, çanak ve antika ürünler, şehrin simgesi haline gelmiş ahşap veya seramikten mamül Truva Atı veya Çanakkale Şehitleri Anıtı'nın minyatür bibloları, hediyelik olarak özenle paketlenen peynir helvası, el dokuması halılar, gelincik şerbeti ve lokumu, doğal şifalı bitkiler, erişteler, doğal zeytinyağları, organik salça ve ekmekler alınabilmektedir. Şehir hem geleneksel hem de modern mağazaları bünyesinde barındırmaktadır. Alışveriş denilince akla ilk olarak Aynalı Çarşı geliyor. Buradan çarşının da adını aldığı aynalardan veya binlerce hediyelik eşyalardan birini sevdikleriniz veya kendiniz için satın alabilirsiniz.

 

Çanakkale Mutfağı

Bu destansı şehrin yemek kültürü de bir hayli zengindir. Özellikle bölgede bir çok deniz ürününün endüstriyel olarak üretimi yapılması bölge mutfağına deniz ürünlerinin hakim olmasında pay sahibi olmaktadır. Örneğin iskorpit balığı ile iskorpite eşlik eden domates,un, havuç ve çeşitli otlarla hazırlanan iskorpit çorbası harika bir başlangıç olabilir. Eğer deniz ürünlerinden yapılan çorbayı tercih etmezseniz Çanakkale'nin diğer öne çıkan lezzeti olan ve soğan, un, salça ve kırmızı pul biber ile terbiye edilen muhteşem ovmaç çorbasını içmeden kesinlikle şehirden ayrılmayınız. Çanakkale'de öne çıkan bir başka çorba çeşidi ise ıspanak çorbasıdır. Akşam üzeri kordon sefası yaptığınız esnada cadde üzerinde bulunan lokantalardan birinde ıspanak, domates salçası, un, sarımsak, sirke ve soğanla harmanlanan bu muhteşem lezzeti muhakkak tatmalısınız. 

Çanakkale'ye geldiğinizde tatmadan şehirden ayrılmamanız gereken diğer lezzetler ise sırasıyla; içerisinde tarhana, bulgur yapmak için kullanılan kabuğu soyulmuş ve kırılmış buğday olan göce, patlıcan, domates, maydanoz ile harmanlanan tumbi, ıspanak ve soğanın, un ile sudan oluşan karışımla bir araya gelip fırında nar gibi kızarmasıyla ortaya çıkan leziz bir börek olan çırpma, Kazdağları ve diğer çam ormanlarından toplanan melki mantarı ile hazırlanan melki yemeği, şevketi bostan, soğan, yumurta ve salça ile yapılan besleyici değeri bir hayli yüksek olan yumurtalı tiken, börülce köftesi, lüfer pilavı, patlıcan kapama, papaz yahnisi, tuzlu sardalya, patlıcan turşusu, peynir helvası, basma helvası ve Ezine peyniridir. Yaptığınız Çanakkale gezisinde ciğerlerinizin temiz havayla, gözlerinizin uçsuz bucaksız mavinin her tonunu barındıran deniziyle ve bu denizlere eşlik eden pırıl pırıl kumsallarıyla ayrıca damağınızın asla unutamayacağı lezzetler ile buluşacağına emin olabilirsiniz. 

 

Çanakkale Gece Hayatı

Barlar Sokağı, Saat Kulesi Meydanı ve Kordon Boyu Çanakkale’de gecenin nabzını tutan pek çok mekan bulabilirsiniz. Özellikle turizm ve öğrenci şehri olma özelliği pub, bar, gece kulübü gibi işletmeleri ile gece hayatı parlak ve eğlenceli geçen Çanakkale’de otellerinizin bünyesinde bulunan eğlence mekanlarında da keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Dilerseniz iskelede bulunan rakı-balık mekanlarından birinde yerinizi ayırtıp mis gibi deniz kokusu ve ay ışığının yansıması eşliğinde güzel bir akşam geçirebilirsiniz.

Çanakkale Hakkında Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çanakkale ve çevresinde hangi popüler tatil bölgeleri yer alıyor?

Çanakkale'de keşfedebileceğiniz popüler tatil yörelerinde en uygun otel fiyatlarını bulmak için alttaki listeden istediğiniz bölgeyi inceleyebilirsiniz.
Bayramiç Otelleri
Biga Otelleri
Bozcaada Otelleri
Çan Otelleri
Merkez? Otelleri
Eceabat Otelleri
Ezine? Otelleri
Gelibolu Otelleri
Gökçeada(imroz) Otelleri
Gökçeada? Otelleri

Çanakkale bölgesindeki en beğenilen oteller hangileri?

Ziyaretçilerimizin tercihleri doğrultusunda oluşan en beğenilen Çanakkale Otellerimizden bazılarını inceleyebilirsiniz.
Assos Eden Beach Hotel
Assos Alis Farm Boutique Hotel&Spa
Posthane Otel
Ataol Çan Termal Otel & Spa
Ebruli Otel
Lavinya Hotel
Ayapetro Otel
Kemerbag 29
Assos Sunaba Kasri Otel
Assos Hunters Hotel

Çanakkale şehir merkezine yakın, en beğenilen oteller hangileri?

Çanakkale'de en beğenilen Her Şey Dahil oteller ve tatil köyleri hangileri?

Çanakkale'de en beğenilen her şey dahil otellerimizden bazıları
Assos Eden Gardens Hotel
Assos Dove Hotel
Etap Altinel Çanakkale Otel
Otellerin tamamı için: Çanakkale Her Sey Dahil Oteller

Çanakkale'de en beğenilen balayı otelleri hangileri?

Çanakkale'de en beğenilen denize sıfır oteller hangileri?

Çanakkale'de en beğenilen tatil köyleri hangileri?

Çanakkale'de en beğenilen tatil köylerimizden bazıları:
Assos Dove Hotel
Mavisu Resort Hotel
Otellerin tamamı için: Çanakkale Tatil Koyleri

Çanakkale'de en beğenilen SPA otelleri hangileri?

Çanakkale'de en beğenilen butik oteller hangileri?

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır