Aynalı Çarşı Otelleri

En uygun Aynalı Çarşı otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Aynalı Çarşı Otelleri

Genel Bilgi

1890 senesinde şehrin Musevi cemaatinin ileri gelenlerinden Eliyau Hallio tarafından Sultan İkinci Abdülhamid'in saltanatının 14. yılı münasebetiyle yaptırılmıştır. Çarşının asıl adı Passage Hallio’dur. Ancak girişinde her iki taraftaki aynalardan ötürü Aynalı Çarşı olarak ünlenmiştir. Çanakkale'nin meşhur Çanakkale Türküsü'nde de Aynalı Çarşı'nın adı

Pelit Troya Hotel

Merkez? / Çanakkale
Pelit Troya Hotel, modern dizayn edilmiş odalarında misafirlerine konforlu bir konaklama imkânı sunuyor.

Set Özer Hotel

Merkez‎ / Çanakkale
Modern mimarinin, kentin tarihi mimarisiyle buluştuğu şehir merkezinde yer alan otelimiz, samimi butik hizmet anlayışıyla siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.

Degirmenlik Casamia Suit

Aynali Çarsi / Merkez? / Çanakkale
Degirmenlik Casamia hizmet verilen yapının zemin katında kafe ve üst katlarında ise suit odalar bulunmaktadır. Suit odalarımız beş odadan ibarettir.

Leons Hotel

Çanakkale Merkez / Çanakkale
Otelimiz Mayıs 2022 tarihinde hizmete açılmıştır. 3 yıldızlı şehir otelidir.

The City Residence

Merkez‎ / Çanakkale
Çanakkale'de yer alan The City Residence, mutfaklı konaklama birimleriyle hizmetinizdedir. Tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur. Tesis, Aynalı Çarşı'ya 250 metre ve Çanakkale Deniz Müzesi'ne 750 metre mesafededir.

The Abies

Çanakkale Merkez / Çanakkale
The Abies, toplam 8 odası Çanakkale Merkez'de hizmet vermektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Aynalı Çarşı Hakkında

Aynalı Çarşı Otelleri 1890 senesinde şehrin Musevi cemaatinin ileri gelenlerinden Eliyau Hallio tarafından Sultan İkinci Abdülhamid'in saltanatının 14. yılı münasebetiyle yaptırılmıştır. Çarşının asıl adı Passage Hallio’dur. Ancak girişinde her iki taraftaki aynalardan ötürü Aynalı Çarşı olarak ünlenmiştir. Çanakkale'nin meşhur Çanakkale Türküsü'nde de Aynalı Çarşı'nın adı geçmektedir. Gelibolu çıkarması sırasında Quenn Elizabeth zırhlısının Çanakkale çevresindeki Türk tabyalarını bombaladığı sırada yıkılmıştır. Çarşının 1921’den sonra giriş kapısı dışındaki bölümleri harap olmuş ve kullanılamamıştır. Çanakkale ile ilgili resmi belgelerde de bedesten arsası olarak geçen bu arsa üzerine 14 dükkan yapılmış, 1967’de de üzerinde kadastro uygulaması yapılmıştır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır