Gaziantep Otelleri

En uygun Gaziantep otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Gaziantep Otelleri

Genel Bilgi

Gaziantep adını duymak bile iştahınızın açılmasına yeter çünkü Gaziantep mutfağının barındırdığı lezzetlere kimse karşı koyamaz. Fakat Gaziantep daha birçok güzelliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Binlerce yıllık tarihi yapıların doldurduğu şehirde modern ve geleneksel dokuları bir arada yaşayabilirsiniz. Güneyd

Dedeman Park Gaziantep

Merkez / Şehitkamil / Gaziantep
Dedeman Park Gaziantep klimalı birimlerle konforlu bir konaklama olanağı sunmaktadır. Otel genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur. Otel bünyesinde ücretsiz özel otopark da vardır.

Büyük Veliç Hotel&Spa

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Büyük Veliç Otel, Doğu ve Batı Kültürü'nün birleştiği Gaziantep Şehri'nin tam merkezinde yer almaktadır. Büyük Veliç Hotel'de toplamda 106 oda bulunmakta olup, otelin tüm alanları ve odaları yenilenme geçirerek modern bir hal almıştır.

Kule Hotel & Spa

Karataş / Şahinbey / Gaziantep
Kule Hotel & Spa kapılarını Ekim 2017’de hizmetinize açmıştır. 23 katlı Kule Hotel & Spa 330 oda ve 770 yatak sayısı ile Gaziantep'teki en yüksek kapasiteyi misafirlerinin beğenisine sunmaktadır. Ayrıca 7.

Novotel Gaziantep

Merkez / Şehitkamil / Gaziantep
Merkezi konumdaki 4 yıldızlı Novotel Gaziantep, açık yüzme havuzu, fitness merkezi ve 24 saat açık resepsiyonu ile konukların hizmetindedir. Tesis bünyesinde ücretsiz özel otopark mevcuttur. Wi-Fi erişimi de ücretsizdir.

Doubletree By Hilton Gaziantep

Merkez / Şehitkamil / Gaziantep
Meşhur Türk misafirperverliğini, yetenekli yerel zanaatkarların süslemelerini içeren otantik dekorasyonuyla birleştirerek hem modern hem de konforlu, eşsiz bir tasarım sunan Doubletree by Hilton Gaziantep’te Güneydoğu’nun ihtişamına ve lüksüne tanık olac

The Green Park Gaziantep

Şehitkamil / Gaziantep
The Green Park Gaziantep, 1 adet kral dairesi, 2 adet executive oda, 2 süit oda, 2 engelli odası, 46 aile odası ile 74 adet twin oda, 127 adet french oda olmak üzere toplam 201 odaya sahiptir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Gaziantep Hakkında

Gaziantep Otelleri

Gaziantep adını duymak bile iştahınızın açılmasına yeter çünkü Gaziantep mutfağının barındırdığı lezzetlere kimse karşı koyamaz. Fakat Gaziantep daha birçok güzelliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Binlerce yıllık tarihi yapıların doldurduğu şehirde modern ve geleneksel dokuları bir arada yaşayabilirsiniz. Güneydoğu Anadolu'nun en kalabalık şehri olan Gaziantep ülkemizin en gelişmiş kentlerinden biridir. Bu nedenle Gaziantep otelleri de her zaman kaliteli ve titiz bir hizmet sunmaktadır.

Gaziantep şehir merkezinde daha çok lüks otel zincirleri ve 4-5 yıldızlı Gaziantep otelleri bulunmaktadır. İlçelerinde ise butik ve pansiyon tarzı Gaziantep otellerinde konaklayabilirsiniz. Otelz.com yardımıyla Gaziantep otellerinin içinde size en uygun olanını bulabilirsiniz. Gaziantep'te görülmesi gereken yerlerin en önemlisi Zeugma Antik Kenti'dir. Milattan önce 300 yılına dayanan bir tarihi bulunmaktadır. Yapılan kazılar sonucunda bulunan Roma İmparatorluğu'na ait mozaikler Zeugma Mozaik Müzesi'nde sergilenmektedir. Bunu yanı sıra Gaziantep'te görülmesi gereken birçok kilise, camii ve anıt mezar bulunuyor. Şehrin simgesi olan Tarihi Gaziantep Evleri de Gaziantep sokaklarında gezerken sık sık karşınıza çıkacaktır. 

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en gözde şehirlerinden bir tanesi olan Gaziantep, kültürü ve mutfağıyla ön plana çıkar. Kendine has lezzetleri ve turistik etkinlikleriyle tanınan Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde en fazla ziyaret edilen şehirler arasında yer alır. 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde gelişmiş iller arasında ilk sıralardadır.

Gaziantep’e Nasıl Gidilir?

Hava yolu ve demir yolu gibi seçeneklerle ulaşım sağlanabilen Gaziantep’e kara yolu ile de kolaylıkla ulaşılabilir. Türkiye'nin birçok ilinden doğrudan uçuş ve otobüs seferleri düzenlenir. Bu sebeple ulaşımı kolay sayılan şehirlerden bir tanesidir. 

Gaziantep Hava Yolu Ulaşımı

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı, şehir merkezinden 20 km uzaklıkta yer alır. 

Her gün Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya üzerinden karşılıklı direkt uçuşlar düzenlenir. 

Yurt dışı seyahatleri için Almanya'dan da direkt uçuşları seçenekleri bulunur. Gaziantep Oğuzeli Havalimanı, Uluslararası özelliğe sahiptir. 

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için özel servisler ve taksilerden faydalanılabilir. 

Gaziantep Demir Yolu Ulaşımı

Demir yolu için uygun bir bölgede yer alan Gaziantep, 1954 yılında kullanıma açılan Gaziantep Tren Garı ile tren seyahatine uygun hale gelmiştir. 

Her gün seferi bulunan gardan kalkan trenler, Adana, Bilecik, Ankara, Elâzığ, Kahramanmaraş, Osmaniye, Nizip ve Nusaybin’e hareket eder. 

Demir yolu tercih eden ziyaretçiler, şehir merkezine ulaşmak için otobüs ya da taksi kullanabilir. 

Gaziantep Otobüsle Ulaşım

Türkiye'nin her ilinden otobüs seferi alan Gaziantep'e özellikle yakın illerden ve büyükşehirlerden düzenli olarak seferler organize edilir. Otobüs yolculuğu, Gaziantep ile karşılıklı ulaşım için sıklıkla seçilen yollardan bir tanesidir.

Gaziantep Şehir İçi Ulaşım

Gaziantep içinde ulaşım için halk otobüsleri, belediye otobüsleri, tramvay, minibüs ve taksi seçenekleri tercih edilebilir. Kart 27 adındaki ulaşım kartının kullanarak toplu taşıma hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Belediye otobüsleri mavi ve sarı renkte olacak şekilde tasarlanmıştır. Gaziantep Belediyesi tarafından yürütülen otobüs sistemlerinde, indirimli kartlardan da faydalanabilirsiniz.

Yerli halk ve turistler için kullanım imkânı tanınan Kart 27, tüm toplu taşıma araçlarının kullanılmasını sağlar. 

Tramvay sistemlerinde de aynı kartın geçerli olması, şehir içi ulaşımı kolay hale getirr. 

Şehir içi ulaşım için belirlenen en uygun fiyatlı sistemler, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanır. 

Gaziantep’te Gezilecek Yerler

Mezopotamya Uygarlıkları’nın uzun yıllar hâkim olduğu bölgede konumlanan Gaziantep, tarihi ve kültürel açıdan zengin bir mirasa sahiptir. Şehir çeşitli antik kentleri, tarihi yapıları, sayısız müzeleri ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkar. Bu bağlamda kültürlerin birleşim yeri olarak değerlendirilebilir. 

Yurt içi ve yurt dışından sayısız turist ağırlayan Gaziantep, kültürüyle tarihi dokusunu bir arada yaşatmayı başarmıştır. 

Tarihi Antep Evleri

Gaziantep merkezdeki dar yollarda karşılaşılan Tarihi Antep Evleri, Gaziantep'in simgelerinden bir tanesidir. İçerisinde avluların bulunduğu konak tarzındaki evler, yüksek duvarlarla dış dünyadan soyutlanmıştır. 

Köşklü ev olarak da adlandırılan Gaziantep Evleri, birçok mimari özelliği içinde barındırır. 

Bakırcılar Çarşısı

Tarihi Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep merkezde yer alır. Şahinbey olarak da bilinen Eski Saray Caddesi üzerinde bulunan tarihi Bakırcılar Çarşısı, 500 yıldır devam eden geleneği hala sürdürür. 

Bakır ustalarının erken saatlerde bakır işlemeye başladığı çarşıda, kültürel ve turistik amaçla birçok eşya satılır. 

Gaziantep Bedestenleri

Toplamda beş farklı bedestene sahip olan Gaziantep'te Kemikli Bedesten ve Zincirli Bedesten ayakta kalmayı başarmış, diğer bedestenler ise tarih içerisinde yıkılmıştır. 

Kapalıçarşı gibi geniş ve tarihi bir çarşı özelliği taşıyan bedestenler, Gaziantep kültürünün yaşatıldığı önemli noktalardır. 

Zeugma Mozaik Müzesi 

2011 yılında açılan Zeugma Mozaik Müzesi, dünya genelinde en çok bilinen ikinci mozaik müzesi olma özelliği taşır. Dünya genelinde nam salmış Çingene kız mozaiği, burada sergilenir.

Gaziantep kazıları esnasında karşılaşılan tarihi mozaikler ve tarihi eserler, bu müzede sergiye açılmıştır. 

Gaziantep Tarihi Mekanları

Tarihi olarak sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Gaziantep, birçok antik kente ve tarihi kalıntıya sahiptir. Kültürlerin ve medeniyetlerin mirası olan tarihi yapıları, Gaziantep’in ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

Belkıs / Zeugma Antik Kenti

Gaziantep Nizil ilçesinde yer alan antik kent, Belkıs Köyü çevresindeki 7 tepenin üzerine inşa edilmiştir. 

MÖ 300 tarihinde Büyük İskender’in generallerinden biri olan Selevkos Nikator tarafından kurulduğu düşünülen antik kent, Fırat Seleukeia’sı olarak adlandırılır. 

Tarihi Tahmis Kahvesi 

1635 yılından bugüne kadar varlığını devam ettiren Tahmis Kahvesi, Türkiye'de görülen en eski kahvehane olma özelliği taşır. 

Lokuslu ve tönbekici kahvesi gibi yöresel lezzetlerin sunulduğu Tahmis Kahvehanesi, toplantı ve konferans salonu olarak da kullanılır. 

Şire han 

1885 yılında, Halep Valisi Cemil Paşa tarafından yaptırılan Şire han, halktan temin edilen vergiler kullanılarak tamamlanmıştır. 

İnşaatı sırasında halkın bizzat çalıştığı Şire Han, halkın çabalarıyla tamamlanmıştır. Osmanlı mimari eserlerinin önemli bir parçasıdır. Gaziantep ve çevresindeki en büyük kervansaray olma özelliği taşır. 

Gaziantep’te Ne Yenir?

Türkiye'nin en meşhur ve lezzetli mutfağına sahip olan Gaziantep, dünya genelinde adını duyurmayı başarmıştır. Tatlıları, etli yemekleri, kebapları ve yöresel lezzetleriyle ön plana çıkan Gaziantep, ziyaretçilerine kendine özgü lezzetleri sunar.

Dünya mutfağında dâhi adından söz ettiren Gaziantep yemekleri, ziyaret edenlerin mutlaka denemesi gereken lezzetlerdir. 

Baklava

Gaziantep'in simgesi haline gelen baklava, dünyada ve Türkiye'de rakip tanımaz özelliktedir. Baklavanın ana merkezi olan Gaziantep, sayısız baklava çeşidiyle adından söz ettirmektedir.

Antep fıstığının kullanıldığı, özel yöntemlerle hazırlanan Gaziantep baklavası, şehri ziyaret eden tüm kişilerin ilk tercihi olarak değerlendirilmektedir. 

Patlıcan Kebabı

Kebap türleri ile meşhur olan Gaziantep'te, en çok patlıcan kebabı tercih edilir. Kuzu ve dana eti karışımının, şiş üzerinde patlıcanlarla sıralı şekilde dizilmesiyle elde edilen patlıcan kebabı, köz ateşinde pişirilir. 

Lahmacun

Urfa ve Gaziantep arasında rekabet konusu olan lahmacun, Gaziantep'te şehre özgü şekilde hazırlanır. Antep usulü lahmacun tüm Türkiye'de yapılsa da en lezzetlisi Gaziantep'te hazırlanır. Gaziantep lahmacununun farkı, ince ve uzun şekilde açılmış hamurun kullanılmasıdır. 

Ayva Kebabı

Ayvanın içerisinde pişirilen kuşbaşı kuzu etlerden elde edilir. Gaziantep'te en çok tercih edilen kebap türlerinden bir tanesi olan ayva kebabı, limon ve çeşitli garnitürlerle servis edilir. 

Firik Pilavı

Ham bulgurun tütsülenerek pişirildiği firik pilavı, Gaziantep'in yöresel lezzetlerinden bir tanesidir. Tütsülenmiş bulgur, normal pilav lezzetinin çok üzerinde bir lezzet sunar.

Gaziantep Hakkında Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gaziantep ve çevresinde hangi popüler tatil bölgeleri yer alıyor?

Gaziantep'te keşfedebileceğiniz popüler tatil yörelerinde en uygun otel fiyatlarını bulmak için alttaki listeden istediğiniz bölgeyi inceleyebilirsiniz.
Gaziantep merkez Otelleri
Nizip Otelleri
Sahinbey Otelleri
Sehitkamil Otelleri

Gaziantep’e Ne Zaman Gidilmelidir?

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Gaziantep, karasal iklim ve Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. İki ayrı iklimin de görüldüğü şehirde, yaz aylarından hava kuru ve sıcaktır. Kış dönemlerinde soğuk ve yağışlı hava durumuna sahip olan Gaziantep, özellikle yaz aylarında bunaltıcı sıcaklar yaşanır. Haziran, temmuz, ağustos ve eylül ayları içerisinde en yüksek sıcak günlerini yaşayan şehir, yakıcı güneş sebebi ile gezilmesi zor hale gelebilir. Gaziantep’deki hava sıcaklıkları en yüksek 44 derece olurken, en düşük sıcaklık değeri ise -13 dereceye ulaşır. Mevsim geçişi dönemlerinde, gece ve gündüz sıcaklıkları arasında çok fazla fark görülür. Gaziantep ziyaretleri için belirlenen en ideal zaman sonbahar aylarına denk gelir. Gaziantep seyahatlerinizde kalacağınız yerleri belirlemek ve en ideal otel hakkında fiyat bilgisi almak için Otelz.com üzerinden inceleme yapmanız yeterli olur.

Gaziantep bölgesindeki en beğenilen oteller hangileri?

Ziyaretçilerimizin tercihleri doğrultusunda oluşan en beğenilen Gaziantep Otellerimizden bazılarını inceleyebilirsiniz.
Büyük Veliç Hotel&Spa
Kule Hotel & Spa
Novotel Gaziantep
Doubletree By Hilton Gaziantep
The Green Park Gaziantep
Pamuk City Otel
Divan Gaziantep
Tugcan Otel
Beliz Hanim Konaklari
Met Gold Hotel

Gaziantep şehir merkezine yakın, en beğenilen oteller hangileri?

Gaziantep'te en beğenilen Her Şey Dahil oteller ve tatil köyleri hangileri?

Gaziantep'te en beğenilen her şey dahil otellerimizden bazıları
Eren Konaklama
Otellerin tamamı için: Gaziantep Her Sey Dahil Oteller

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır