Çanakkale Şehir Merkezi Otelleri‎

En uygun Çanakkale Merkez‎ otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Çanakkale Merkez Otelleri

Genel Bilgi

Tarihi geçmişi, sahip olduğu boğazı, tarihten günümüze yerleşim yeri olarak kullanılması ile oldukça fazla gezilecek yer ve doğal güzellik barındıran Çanakkale’de mutlaka zaman geçirmelisiniz. Çevresindeki güzel adaları, koylarının yanında merkezinde bulunan oldukça eşsiz tarihi

Avec Hotel

Merkez‎ / Çanakkale
Avec Hotel’deki birinci önceliğimiz misafirlerimizin konforlu ve güvenli şekilde konaklamasını sağlamak. Bunun yanında ziyaretlerini eğlenceli bir deneyime dönüştürebilmeyi çok önemsiyoruz.

Kolin Hotel

Kordon Boyu / Merkez‎ / Çanakkale
İstanbul,İzmir ve Bursa’ya takribi 320 km mesafede olmasının yanı sıra havayolu ulaşımları ile de ulaşım sorunu bulunmayn KOLİN Hotel,gerek bulunduğu lokasyon,gerekse sunmuş olduğu VIP hizmet anlayışının yanı sıra modern ve göz yormayan dekorasyonu ile T

DoubleTree by Hilton Çanakkale

Çanakkale Merkez / Çanakkale
Çanakkale'nin ilk ve tek uluslararası marka otel unvanına sahip DoubleTree by Hilton Çanakkale, sunduğu konfor ve bulunduğu konum itibari ile hem iş, hem de gezi amaçlı konaklamalar için tercih edilebilecek bir alternatif sunuyor.

Pelit Troya Hotel

Merkez? / Çanakkale
Pelit Troya Hotel, modern dizayn edilmiş odalarında misafirlerine konforlu bir konaklama imkânı sunuyor.

Kule Hotel

Merkez‎ / Çanakkale
Otelde her sabah açık büfe kahvaltı servis edilir. Çimenlik Kalesi tesise 500 metre uzaklıktadır. En yakın havaalanı olan Çanakkale Havaalanı ise Kule Hotel'e 2 km mesafededir. Oteldeki konuk odaları düz ekran uydu TV ile donatılmıştır.

Yurdakul Hotel

Merkez‎ / Çanakkale
Yurdakul Hotel, Çanakkale'nin en yeni otelidir. Kalite ve teknolojiyle bezenmiş 48 oda ve 110 yatak kapasitesine sahiptir. Şehir merkezine ve havaalanına yürüme mesafesindeyiz.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Çanakkale Merkez Hakkında

Çanakkale Merkez Otelleri

Tarihi geçmişi, sahip olduğu boğazı, tarihten günümüze yerleşim yeri olarak kullanılması ile oldukça fazla gezilecek yer ve doğal güzellik barındıran Çanakkale’de mutlaka zaman geçirmelisiniz. Çevresindeki güzel adaları, koylarının yanında merkezinde bulunan oldukça eşsiz tarihi ve güzellikleri ile de gezi rotanıza ekleyebileceğiniz bir ildir.

Çanakkale’nin tarihi bir yeri de bulunmaktadır. Oldukça önemli savaşların yapıldığı ve kazanıldığı Çanakkale tarihi güzelliği ve ruhuyla sizi alıp götürecektir. Arkeolojik yapılara ve geçmişe de sahip olması, savaş eserlerinin ve savaş sonuçlarının yansımasını görebileceğiniz şehirde her sokak tarihi bir anahtardır. Bu tarih ve doğal güzellik kokan şehirde tatil planı yapmak için Otelz.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye'nin en önemli konumlarından birisi olan Çanakkale'de tatil yapma planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Çanakkale Merkez Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Çanakkale’ye Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin kuzeybatısında kalan şehre komşu olan oldukça fazla il bulunur. Karayolu ile civar illerden ulaşımı oldukça kolaydır. Sahip olduğu boğaz ile hem Ege Denizine hem de Marmara Denizine kıyısı bulunmaktadır. 

Çanakkale’ye Kara Yolu İle Ulaşım  

Sahip olduğu Çanakkale Köprüsü ile Trakya üzerinden oldukça kolay ulaşım sağlanabilmektedir. Aynı şekilde İstanbul ile yaklaşık 350 kilometrelik uzaklıkta, Ankara ile 660 kilometre, İzmir ile 350 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bursa, Eskişehir ve Balıkesir gibi illerden de direkt olarak karayolu bağlantısı vardır ve kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkündür. 

Çanakkale’ye Hava Yolu İle Ulaşım

Çanakkale Havalimanı direkt olarak şehir merkezinde bulunmaktadır. Bu sebeple eğer uçuş yakalayabilirseniz oldukça rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Çanakkale Merkez’de Gezebileceğiniz Yerler

Kıtaları birbirine bağlayan bir boğaza sahip olması sebebi ile tarihten günümüze pek çok kültürü barındırmıştır. Bu sebeple doğal güzelliklerinin ve eşsiz boğazının yanı sıra tarihi yapıları tatilinizi oldukça duygu yüklü bir boyuta taşıyabilmektedir. 

Çanakkale Aynalı Çarşı

Çanakkale Türküsü kültürümüz ve tarihimiz için oldukça duygulu bir yere sahiptir. Türküde de oldukça fazla geçen meşhur Aynalı Çarşı’nın tarihi de bir geçmişi bulunmaktadır. Musevi bir cemaat üyesi tarafından yapılmış olan çarşı Halyo Çarşısı olarak da bilinmektedir. Girişinin her iki tarafında da aynaların bulunması sebebi ile de bu isimle anılmaya başlanmıştır.

Aynalı Çarşı'da yer alan otellerde konaklamak için Aynalı Çarşı Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çanakkale Saat Kulesi

2.Abdülhamit döneminde yaptırılmış olan saat kulesi oldukça eski bir yapıdır. Genel olarak şehirlerin merkezlerinde bulunan saat kuleleri bulunduğu yerin simgesi haline gelmiştir. Çanakkale Saat Kulesi de merkezin sembolü haline gelmiş yapılardandır.

Çanakkale Deniz Müzesi

İl merkezinde bulunan müze tarihi gezinti sırasında mutlaka uğramanız gereken noktalardan biridir. Deniz ve kara savaşlarının anlatımı için kurulmuş müzede savaşlara ve askerlere dair pek çok eşyayı bulabilirsiniz. 

Çanakkale Çimenlik Kalesi

Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış olan bu kale bir savunma kalesidir. Bu kalenin hem tarihi yapısı ile hem de sahip olduğu manzarası ile mutlaka ziyaret edilmesi gerekmektedir. 

Çanakkale ile oldukça birleşmiş ve sembolleşmiş olan Truva Atı Çanakkale Merkezinde bulunmaktadır. Dünyanın en ünlü antik kentlerinden biri olan Truva Kenti’nin bir kalıntısıdır. Oldukça büyük bir Truva Savaşını simgeleyen bu atı mutlaka yakından görmelisiniz. 

Çimenlik Kalesi'nde yer alan tesislerde yerinizi ayırtmak için Çimenlik Kalesi Otelleri sayfamızdan rezervasyon yapabilirsiniz.

Çanakkale Güzelyalı Plajı

Çanakkale Merkez’de denize girebileceğiniz en güzel plajlardan biri olan Güzelyalı Plajı Çanakkale Boğazı ve ormanının bir araya geldiği noktada eşsiz bir deniz tecrübesi yaşatmaktadır. Konaklamak için tesislerin bulunmasının yanında harika doğası kamp yapmak için de oldukça müsaittir. 

Çanakkale’nin Yöresel Yemekleri

 • Ovmaç Çorbası
 • İskorpit Çorbası
 • Ispanak Çorbası
 • Tumbi
 • Çırpma
 • Melki Yemeği
 • Yumurtalı Tiken
 • Metez
 • Börülce Köftesi
 • Lüfer Pilavı
 • Patlıcan Kapama ve Patlıcan Turşusu
 • Papaz Yahnisi
 • Tuzlu Sardalye ve Midye Dolma
 • Peynir Helvası ve Basma Helvası
 • Gelibolu Böreği
 • Bakla Keşkeği
 • Piruhi
 • Kâğıtta ya da Asma Yaprağında Sardalye

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır