Bandırma Otelleri

En uygun Bandirma otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Bandırma Otelleri

Genel Bilgi

Marmara Denizi’nin kıyısında tarihle iç içe şirin bir sahil ilçesi, Panormos... Yani bizim deyimimizle Bandırma. Balıkesir’in üç büyük ilçesinden biri olan Bandırma’nın Yunanca eski ismi olan Panormos güvenilir liman anlamına geliyor. Gerçekten de gezilecek doğal ve tarihi yerleri, gelişmişlik seviyesi, etkinlikleri, cana yakın halkı ve kolay ulaşımı

Grand Asya Otel

Bandırma / Balikesir
Bandırma şehir merkezinde 2014 yılında hizmete girmiş 5 yıldız kalitesinde, misafirlerine eşsiz kalitede hizmet vermeyi amaçlayan bir işletmedir.

Bandırma Palas Hotel

Bandırma / Balikesir
19. yüzyıldan günümüze dek tarihe tanıklık eden Bandırma Palas Otel, yenilenen yüzü ve donanımlı personeli ile siz değerli konuklarımıza maksimum konforu sağlayarak sizleri evinizde hissettirecek.

Tüm Otel

Bandırma / Balikesir
Tüm Otel'in konaklama birimlerinde; çalışma masası, eşya dolabı, klima, mini bar, direkt telefon ve uydu TV yer almaktadır. Odalarda bulunan özel banyolar; saç kurutma makinesi, havlu ve ücretsiz banyo malzemeleri ile donatılmıştır.

Odaman Otel

Bandırma / Balikesir
Bandırma şehir merkezinde 2000 yılında hizmete girmiştir. Ücretsiz Wi-Fi imkanına sahip klimalı odalar sunmakta olup, odalarda minibar, servis tepsisi, banyo telefonu, saç kurutma makinesi, kişisel temizlik ürünleri, uyandırma servisi bulunmaktadır.

Panderma Port Otel

Bandirma / Balikesir
dalarimizda en üst seviye'de konforunuz için; Klima(isitma ve sogutma), minibar, yerli ve yabanci kanallar,kisisel temizlik ürünleri,saç kurutma makinasi, karartma perdesi,banyo telefonu, uyandirma servisi,her odamizda çay-kahve ikram tepsisi,kettle,Wi

Hotel Villa Marina

Bandırma / Balikesir
Villa Marina, Bandırma ilçe merkezinde, Bandırma Feribot İskelesi'ne sadece birkaç adım mesafede yer alır. Kablo TV ve minibar ile donatılmış klimalı odalar bulunan otelde Wi-Fi erişimi ücretsizdir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Bandırma Hakkında

Bandırma Otelleri

Marmara Denizi’nin kıyısında tarihle iç içe şirin bir sahil ilçesi, Panormos... Yani bizim deyimimizle Bandırma. Balıkesir’in üç büyük ilçesinden biri olan Bandırma’nın Yunanca eski ismi olan Panormos güvenilir liman anlamına geliyor. Gerçekten de gezilecek doğal ve tarihi yerleri, gelişmişlik seviyesi, etkinlikleri, cana yakın halkı ve kolay ulaşımı ile dinlenmek, eğlenmek, geçmiş ve bugünle tanışmak isteyen tatilciler için güvenilir bir liman. 

 

Bandırma’ya Nasıl Gidilir?

Bandırma’ya , sahip olduğu kara, deniz, hava ve demiryolu olanakları ile ulaşım oldukça kolay bir hal alıyor. Karayolunu kullanmak isteyenler için Balıkesir iline hemen hemen her ilden otobüs seferleri bulunuyor. Balıkesir ve Bandırma arası da yaklaşık olarak bir buçuk saat sürüyor ve toplu taşıma araçları mevcut. Özel araçları ile gelmek isteyenler için İzmir-Bandırma arası yaklaşık dört saat iken, Muğla-Bandırma arası yaklaşık altı buçuk saat sürüyor.

Denizyolu ulaşımında da Bandırma, son derece rahat bir konumda bulunuyor. Gelişmiş ve donanımlı limanı ile Marmara Bölgesinin giriş kapısı özelliğini taşıyor. İstanbul-Bandırma arasındaki hızlı feribot ve deniz otobüsü seferleri var. 

Demiryolunu tercih edenler için ise; her gün yapılan Bandırma – Balıkesir - İzmir arasındaki düzenli tren seferleri, farklı bir ulaşım alternatifi sunuyor.

Marmara Bölgesi’nin en güzel tatil beldelerden biri olan Bandırma’ya havayolu ile ulaşım için genellikle İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı kullanılıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Bandırma’nın merkezine ulaşmak aktarmalarla birlikte yaklaşık 3 saat sürüyor.

 

Bandırma’da Ne Yapılır?

Türkiye’nin en büyük limanlarından birine sahip olan Bandırma’ya deniz yoluyla giderseniz, rüzgar güllerinden sonra sizi deniz feneri karşılıyor. Deniz feneri Bandırmalılar için her zaman popüler bir yürüyüş mekanı. Burada kayalıklarında oturup keyif yapabiliyor, gemilerin gidiş gelişini izleyebiliyorsunuz. Bandırma Türkiye’nin en çok rüzgar alan bölgelerinden biri olduğu için yüksekliği 10 metreyi bulan rüzgar gülleri de görmeye değiyor.

Bandırma’da eşine az rastlanır bir doğa harikası olan Kuş Cenneti Milli Parkının geniş kitlelere tanıtımının yapılabilmesi ve çevre kirliliği nedeniyle karşı karşıya kaldığı tehlikelere kamuoyunun dikkatinin çekilebilmesi amacıyla, 1987 yılından bu yana Uluslararası Bandırma Kuş cenneti Kültür Ve Turizm Festivali adıyla bir festival yapılıyor. Festivalde paneller, sergiler, tiyatrolar, halk oyunları gösterileri ve festival koşusu gibi etkinlikler düzenleniyor. Burada hem festivalin amacına destek verebiliyor hem de yapılan etkinliklere katılabiliyorsunuz.

Piknik yapmayı seviyor ve tercih ediyorsanız Ziraat Bahçesi akla gelen ilk yer olabiliyor.  Ziraat Bahçesi hem şehre yakınlığı hem de temiz orman havası ile dikkatleri çekiyor. Planlarınız arasında doğa yürüyüşü varsa da rota Kapıdağ Yarımadası oluyor. Tercihinize göre ister bisiklet ile ister yürüyerek gidebileceğiniz bu yerin,  hayranlıkla izleyeceğiniz bir manzarası ve tarihi mekanları var. Yol boyunca şelalelerle ve Kirazlı Manastırının tarihiyle karşılaşabiliyorsunuz. 

Yapacak listenizi biraz daha genişletmek isterseniz Bandırma’ya yirmi dakikalık bir mesafede olan Erdek’e gidip kum plajlardan birinde denizin ve güneşin tadını çıkarabiliyor ya da Bandırma’da saklı kalmış bir cennet olan Edincik’i ziyaret edebiliyorsunuz. Üzüm bağları ve zeytinleri ile bilinen Edincik, tarihi evleri ile nostaljik bir zaman yaşatıyor. 

 

Görülmesi Gereken Yerler

Bandırma küçük şehir merkezinin yanında, deniz turizmi açısından tanınmış bölgeleri ile birlikte, termal turizm açısından meşhur noktalarıyla oldukça dikkat çekiyor. 

 

Haydar Çavuş Camii

Bandırma’da mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biri olan, tarihi yapısı ile ön plana çıkan, merkezde bulunan ve 19. yüzyılda Haydar Çavuş tarafından yaptırılan Haydar Çavuş Camii, 1873’te çıkan bir yangından sonra yeniden inşa edilmiş tek kubbeli ve kare planlı bir cami olarak karşımıza çıkıyor.

 

Bandırma Kuş Cenneti Milli Parkı

Türkiye'nin en küçük milli parkı olsa da Bandırma Kuş Cenneti Milli Parkı, bünyesinde 118 bitki, 23 balık ve 266 kuş barındırıyor. Hem ulusal hem de uluslararası çok önemli bir merkez. Bu nedenle ekolojik dengenin korunması için korunuyor. Pek çok yerli ve yabancı turist buraya akın ediyor. Balıkesir’in merkezine 18 kilometrelik bir mesafede bulunan milli parkın ismi  Avusturyalı Kurt Koswig tarafından 1938 senesinde keşfedildiği ve ismine Kuş Cenneti denildiği biliniyor. Her sene binlerce kuş göç hareketi sırasında buraya misafir oluyor. Bölgede balık ve sürüngen hayvanlar ise koruma altında. Zengin bir bitki örtüsüne sahip olan bölgede, özellikle yaz aylarında sular çekildiği sırada botanik güzellik ortaya çıkıyor.

 

Daskyleion ve Kyzikos Antik Kentleri

Ergili köyünde bulunan Daskyleion ve Kapıdağ’da bulunan Kyzikos antik kentlerinin tarih boyunca birçok millete ev sahipliği yaptığı biliniyor. 

Bandırma merkeze 30 kilometre uzaklıkta bulunan Daskyleion antik kentinin bu kadar önemli olma nedenlerinin başında Perslere ait eserlerin ortaya çıkarılan tek kazı çalışmalarının yapıldığı yer olması ve tarihte bilinen ilk Zerdüşt tapınağına ev sahipliği yapması geliyor. Ayrıca Manyas Kuş Gölü de burada bulunuyor. Burada yaşamış olan antik çağ insanları kuş gölünden çok bahsetmiş olduğundan ve övgüler yağdırdığından bahsediliyor. Burada yapılan kazılar günümüzde hala devam ediyor. Kazılar sonucunda elde edilen tarihi eserlerin bir kısmı ise Bandırma Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor.

Bandırma merkeze 10 kilometre uzaklıkta bulunan Kyzikos antik kentinde eski şehir devletinin kalıntıları bulunuyor. Burada Roma döneminden kalma bir çok mezar anıtının kalıntılarının yanında, tahrip olmuş Hadrian tapınağı, anfi tiyatro ve sur duvarları bulunuyor.

 

Bandırma Arkeoloji Müzesi

Bandırma, arkeolojik açıdan zengin bir yer. Bu nedenle 2003 yılının Haziran ayında ziyarete açılan Bandırma Arkeoloji Müzesi’nde bölgede yapılmış kazılara ait eserler sergileniyor. Müze teşhir salonu, kütüphane ve konferans salonundan oluşuyor. Müzede Daskyleion ve Kyzikos Antik Kent kazılarından elde edilen Roma Dönemi, Pers Krallığı ve Genç Bizans Dönemine ait buluntular yer alıyor. Sergilenen en önemli eserlerden biri de Bizanslılara ait batık gemiden kalan hazine. Bandırma Arkeoloji Müzesi, Atatürk Parkının içerisinde yer alıyor. İzmir Yolu üzerinde bulunuyor. Özel araç ile ulaşımın son derece kolay olduğu bu müzeye aracı olmayanlar için ise özel dolmuş ve taksiler kalkıyor. 

 

Yeme-İçme

Bandırma’ya gelen misafirler kentin yerel lezzet durakları sayesinde enerji toplayabiliyor ve karınlarını tıka basa doyurabiliyorlar. Bir liman kenti olduğu için balık cenneti olan Bandırma’da, Marmara Denizi ve Manyas Gölünden çıkarılan balıklar, restoranlarda konuklarını bekliyor. Sahilinde bulunan restoranlarda mevsim balıkları ve çeşitli deniz ürünleri yenebiliyor.  Bölgede Bursa’ya yakınlığından dolayı iskender ve İnegöl köfte de yemek tercihleri arasında yer alıyor. Başka bir yemek alternatifi ise kentin içindeki çiğ börekçiler. Kente zamanında gelen Boşnak göçmenlerin işlettiği birkaç yer bulunuyor. Bandırma ve Balıkesir bölgelerinde tüketilen tatlıların başında ise peynirden yapılan bir tatlı olan höşmerim geliyor. Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde bile adı geçmekte olan Türkmen göçebelerinde de görüldüğünü söylenen höşmerim, peynir helvası diye de biliniyor. Hafif ve yumuşak bu tatlıyı insanın yedikçe yiyesi geliyor. Bandırma zeytin bahçeleri ile meşhur bir ilçemiz olduğu için köylerinde zeytin ve zeytinyağı da üretiliyor. Ayrıca Balıkesir mantısı, lor tatlısı ve kızılcık şurubu da deneyenlerden tam not alıyor.

 

Alışveriş

İlçenin ana caddeleri üzerinde renkli ve misafirlerinin ihtiyaçlarına göre dükkanlar bulunuyor. Bunun yanı sıra, Bandırma'nın Bursa tarafındaki çıkışında büyük bir alışveriş merkezi de yer alıyor. Her yerde otantik hediyelik eşya alabileceğiniz dükkânlar bulunuyor. Ayrıca sevdiklerinize yalnızca eşya değil tatlı da götürebiliyorsunuz. Höşmerim ve lor tatlısı yörenin meşhur lezzetleri olarak geçiyor. Yiyenin bir daha yemek isteyeceği bu tatlar hediye olarak tercih ediliyor. Bunun yanında Bandırma'da tavukçuluk da çok gelişmiş; yumurta ve tavuk ürünlerini de gideceğiniz yer yakınsa götürebiliyorsunuz.

 

Gece Hayatı

Bandırma ekonomik yönde geliştiği ve turistik bir kent olduğu için buraya yerli yabancı birçok misafir ağırlıyor. Buna bağlı olarak eğlence hayatı ve geceleri de oldukça kalabalık ve canlı. Genelde kafe, bar, gece kulübü, çay bahçesi, türkü kafe ve rock barlarda geçen gün ve akşamlarda eğlence sabaha kadar kesintisiz devam ediyor.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır