Türkiye ve Kıbrıs'ta 12620 otele doğrudan rezervasyon yapın

Samsun'da otel mi arıyorsun?

Oda Seni Bekliyor!

Samsun otelleri için sitemizde 119 farklı seçenek var. Kendine uygun oteli şimdi bul!

Samsun'da otel ara

Ön Ödemesiz Rezervasyon
Ücretsiz İptal
Erken Rezervasyon
Kredi Kartsız Rezervasyon

Neden Otelz ?

Ön ödemesiz rezervasyon Ödeme yapmadan yerinizi ayırtın,konaklama ücretini otelde ödeyin!
Rezervasyon ücreti yok Rezervasyonlarınız için Otelz.com sizden hiçbir ücret almaz!
Gerçek Otel Değerlendirmeleri Otellerde konaklama yapmış konukların, değerlendirmelerinden fikir alın.
12620 farklı konaklama tesisi Hergün sayısı artan 5 Yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar binlerce farklı konaklama seçeneği!
Son dakika indirimleri Ödeme yapmadan yerinizi ayırtın, konaklama ücretini otelde ödeyin!
Ücretsiz Rezervasyon Yönetimi Tarihlerinizi değiştirin, yatak tercihinizi belirleyin, onayı görüntüleyin ve daha bir çok özellik
Erken Rezervasyon Fırsatları Yılın 365 günü erken rezervasyon yaparak müthiş indirimlerden yararlanın!
Ücretsiz İptal! Aksilik mi çıktı ? Bir çok otelde rezervasyonlarınızı ücretsiz iptal edin.
7/24 Destek Hattı 7/24 Çağrı Merkezimiz ve online destek kanallarımız konforunuz için çalışmaktadır.

Samsun Hakkında

Samsun Gezi Rehberi

Karadeniz’in en güzel limanlarından biri olan Samsun bol gezi noktası her mevsim sunduğu farklı etkinlik seçenekleri sayesinde ziyaretçilerini memnun etmek için her türlü özelliğe sahip. Keyifli bir tatil geçirmeniz için hazırladığımız Samsun gezi rehberi ile kendi gezi rotanızı da oluşturabilirsiniz.

 

Samsun’a Nasıl Gidilir

Samsun ulaşım anlamında Karadeniz’in en kolay ulaşılan illerinden biridir. Havayolu, demiryolu ve karayolu ile ulaşılabilen Samsun’a size uygun olduğunu düşündüğünüz yöntem ile ulaşmanız oldukça kolay.

Yolculuğun kısa sürmesi ve yorucu olmaması sebebiyle en çok tercih edilen ulaşım yöntemi olan havayolu Samsun’a ulaşmanızda tercih edebileceğiniz yöntemlerden biridir. Samsun Çarşamba Havalimanı’na yurtdışı dahil olmak üzere çoğu lokasyondan direk veya aktarmalı uçuşlarla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık yarım saat uzaklıkta olan havalimanına ulaştıktan sonra gezi rotanıza uygun şekilde istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. 

Samsun’a ulaşımın bir diğer yolu şehirlerarası otobüs seferleri ile sağlanmaktadır. Karadeniz bölgesinin yapısı sebebiyle uzun bir ulaşım yolu olan otobüs seferleri ekonomik olması ve Türkiye’nin neredeyse her bölgesinden sağlanabildiği için oldukça tercih edilmektedir.

Samsun’a demir yolu ile çevre illerde bulunan tren seferlerini kullanarak da ulaşabilirsiniz. Sivas, Samsun ve Amasya arasında çalışan ekspres trenleri bu anlamda kullanabilirsiniz. Tren yolculuğu son yıllarda oldukça revaçta olduğu gibi yolculuk rotasında bulunan duraklarda geziniz çin küçük anılar biriktirebilirsiniz.

Samsun’a ulaşma konusunda bir diğer seçenek olan şahsi araçla yolculuk gezi sırasında kimsenin bilmediği rotaları keşfetmek isteyenler için oldukça cazip. Samsun bu anlamda size müthiş doğası ve henüz herkes tarafından keşfedilmemiş noktaları ile oldukça değerli.

 

Samsun’da Ne Yenir Ne İçilir

Samsun denildiğinde akla ilk gelen lezzet Bafra pidesidir. Karadeniz’in her köşesi pideleri ile meşhur olduğu gibi her lezzet noktasının da kendine has özellikleri var. Coğrafi işaret özelliğine sahip Bafra pidesi odun ateşinde pişirilmesi, doğal tereyağı ve peyniri ile özel hazırlanan kıymalı iç harcıyla lezzetin en üst seviyeye çıkmasını sağlıyor. Bafra pideleri yoğun talep sebebiyle sipariş verdiğinizde biraz beklemenize sebep olabilir bu sebeple gitmeden önce sipariş vermenizi tavsiye ederiz.

Samsun’a geldiğinizde özellikle sabah saatleri ve kahvaltı için bir yer arıyorsanız neredeyse herkesten sanki ağız birliği yapmışlar gibi duyacağınız bir söz var Çakallı. Meşhur menemeni sebebiyle Samsunlu olmayanların bile artık bildiği Çakallı menemeni buraya gelmişken tadılması gereken lezzetlerden biri. Şehir merkezine 30 km uzaklıkta olan Çakallıya keyifli bir yolculuk sonrasında ulaşabiliyorsunuz. Sabah kahvaltısı için uğramanızı tavsiye ederiz.

Karadeniz’e gelipte ismi enteresan olmayan bir yemek duymamanız pek olası değil. Neredeyse her ilin kendine has değişik isimli bir lezzeti var. Kıvratma veya Kocakarı Gerdanı ismiyle Samsun’da sıkça karşılaşacağınız bu lezzet bir baklava türü. Genel olarak cevizle yapılan bu baklava zahmetli yapım aşamasından sonra servise sunuluyor. Özellikle ev baklavasını severlere tavsiye edeceğimiz bu tatlıyı eminiz oldukça beğeneceksiniz.

Mısır tüm Karadeniz için oldukça önemli bir besin maddesi. Samsun’da da Karadeniz’in diğer illerinde olduğu gibi birçok mısır ile yapılmış yemek çeşidi bulabilirsiniz. Diğer illerden farklı olarak Samsun’da mısır çorbası öne çıkmakta. Kurutulmuş mısırdan yapılan çorba genellikle yarma mısır ve fasulye ile yapılıyor. Yöresel bir lezzet olan mısır çorbasının servisi de sizlere farklı gelebilir. Bölgede karalahana çorbası gibi hem çorba hem ara yemek hem de ana yemek olarak servis edilebilen mısır çorbası yanında kuru soğan ve yoğurt ile servis edilmektedir.

Bir diğer lezzet olan Dible veya Dıble oldukça farklı malzemelerle pişirilerek yapılıyor. Fasulye, lahana, patates ve patlıcan gibi malzemelerden yapılan yemek isimlerini de yapıldıkları yemekten (Fasulye Dıblesi) alıyor. İçine ek olarak pirinç katılan yemeği basitçe anlatmak gerekirse pirinçli fasulye yemeği olarak görebilirsiniz. Ancak bize tarifin tam anlatılmadığını düşünüyoruz çünkü sadece pirinç katılarak bu yemek bu kadar güzel olamaz bu yüzden sizlere de tatmanızı tavsiye ediyoruz.

Türkiye’de turşu oldukça tercih edilen bir yiyecek. Karadeniz’de fasulye turşusu diğer bölgelere göre biraz farklı tüketiliyor. Turşu haline getirilen fasulyeler servis edilmeden önce tereyağı ve soğan ile kavrularak eşine pek rastlayamayacağınız bir lezzete dönüştürülüyor. Günün farklı saatlerinde karşınıza çıkabilecek bu lezzet özellikle kahvaltıda üzerine yumurta kırılıp servis edildiğini söylemek isteriz.

 

Samsun’dan Ne Alınır

Samsun’da alışverişin kalbi sayabileceğimiz Mecidiye ve Bedesten Çarşıları sevdiklerinize hediye almanız için size oldukça farklı seçenekler sunuyor. Genel olarak Samsun halı kilim dokumacılığında ön plana çıksa da gelişmiş el sanatları ustaları bakır işlemeciliği ve hasır ürünlerde de sizlere oldukça hoş ürünler sunmakta. Aynı şekilde Cumhuriyetin kuruluşunda önemli bir yere sahip Samsun’dan bandırma gemisinin maketlerini de alabilirsiniz.

 

Samsun’da Gezilecek Görülecek Yerler

Karadeniz’in önemli liman kentlerinden biri olan Samsun gerek doğal güzellikleri gerekse sunduğu imkanları ile ziyaretçilerine oldukça fazla imkanlar sağlamaktadır. Samsun gezinizde tur planınıza eklemeniz gereken önemli gezi noktalarını sizler için hazırladık;

Samsun’a gelenlerin öncelikli ziyaret noktalarından bizi olan Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Parkı ziyaretçilerine tarifi olmayan duygular yaşatıyor. Atatürk’ün Samsun’a gelmek için kullandığı Bandırma Vapuru aslına uygun olarak yapılarak bu parka sergilenmektedir. Milli Mücadele ruhunu en iyi yansıtan simgelerden biri olan Bandırma Vapuru parkın içinde Atatürk ve Milli Mücadele eserlerinin bulunduğu bir müze olarak hizmet vermektedir.

Atatürk’ün Samsun’a çıktığı nokta günümüzde Atatürk Parkı’nın içinde ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Şehrin en önemli simgesi olan Atatürk Onur Anıtı aynı zamanda Samsun halkının dışarıdan destek almadan kendilerinin yaptırdığı bir gurur kaynağıdır. Yaklaşık 9 metre uzunluğunda olan heykelin dört bir yanı Milli Mücadele ruhunu yansıtan şekillerle kaplıdır.

Samsun’da kulağa ilk duyulduğunda garip gelse de Amazon Köyü ve Amazon Adası bulunuyor. Hititler dönemine ait tabletlerde de geçen amazon efsanesi Samsunlular tarafından kültürel bir değer olarak kabul edilmekte ve bunu daha iyi yansıtmak adına 2010 yılında yapay bir ada haline getirilen Amazon Adası ziyaretçilerine keyifli zaman geçirmeyi vaad ediyor. Balmumu heykeller ile Amazonların dev heykellerinin bulunan 50bin metrekarelik adada keyifli vakit geçireceğinize inanıyoruz.

Samsun’a kış mevsiminde gelenler için kış turizminin bölgede en önemli noktası olan şehre 7 km uzaklıktaki Akdağ Kayak Merkezi kayak tutkunlarına güzel vakit geçirmeyi vadediyor. Uygun fiyatları sayesinde bölgede bir cazibe noktası olan kayak merkezini mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Samsun dağcılık için önemli gezi rotalarına sahip bu noktalardan biri diğerlerine göre farklı doğal güzellikleri ile dikkati çekiyor. Kabaceviz Şelalesi 60 metre yükseklikten dökülen suların oluşturduğu muazzam manzara ile enfes bir doğaya sahip. Özellikle bahar aylarında artan su seviyesi sayesinde diğer dönemlere göre daha dolgun bir görüntüye sahip oluyor.

Karadeniz bölgesinde bulunan tek organik köy Samsun’da bulunuyor. Samsun’un Bafra ilçesine yaklaşık 13 km uzaklıkta ki Sürmeli Köyü Mübadele zamanında gelenler tarafından kurulmuş. Türkiye’nin köy içinde kurulan ilk ve tek ekolojik pazarının bulunduğu köyden organik ürünleri satın alabilir eğer festival zamanına denk gelirseniz Samsun’a ait lezzetli yemek çeşitlerini tatma imkanı yakalayabilirsiniz.

Temiz hava ve enfes bir doğa ile buluştuğunuz Samsun’da aynı zamanda milli duygularınızın da dolu dolu yaşandığı gezi noktalarına ulaşabilirsiniz. Tüm Karadeniz illerinde olduğu gibi lezzetli yemek çeşitleri ile sizi ağırlayacak Samsun sizlere keyifli bir tatil için her imkanı sunuyor.

İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

{{mapInfoItem.Name}}

{{mapInfoItem.ShortName}}

{{mapInfoItem.ParentName}}
{{mapInfoItem.scoreData.point}} {{mapInfoItem.scoreData.text}}
Önümüzdeki 6 ay için müsait oda bulunamadı. Bu otel için müsait oda oluştuğunda sizi haberdar etmemizi istiyorsanız beni haberdar et butonun tıklayınız
Hemen üye olun; Size özel indirimlerden yararlanın, Rezervasyonlarınızı yönetin, Odanızı daha hızlı ayırtın !
Hesabımı Oluştur
kişi bu tesisi takip listesine aldı
Takibe aldığınız otelin fiyatı belirli bir oranda düşünce veya bu otel ile ilgili özel bir kampanya başlayınca size haber verilir.
Bu tesisi takibe almak için lütfen tıklayınız. Daha sonra üye panelinizden takip listenizi düzenleyebilirsiniz.
Bu tesisi takip ediyorsunuz. Takibi bırakmak için tıklayınız.
Otellerimizi takip etmek için üye olun veya giriş yapın
Şifrenizi mi unuttunuz ? X
Kapat
E-Posta adresinizi girerseniz size şifrenizi yeniden oluşturmanız için bir link göndereceğiz
Gönder
!

Sizi Arayalım

Aşağıdaki bilgileri girin, sizi belirttiğiniz saatte biz arayalım.
Gönder