Yardım

Tisan Plajı Otelleri

En uygun Tisan Plajı otel fiyatlarını bulun.

Loading...
Sırala

Tisan Apart

İyi
7.7
Mersin, Akdeniz Bölgesi
Tisan Apart konaklama evleri 2+1 ve 1+1 dairelerden oluşmaktadır. Dairelerde oda ve salonlarda klima mevcuttur. Tisan Yarımadası iki koyun arasında bulunan doğu ve batı koylarında berrak deniziyle muhteşem bir yerdir.
İyi
7.7

Tisan Plajı

Tisan Koyu, Mersin’in Silifke İlçesi’ne bağlı olan bir koy olarak bilinir. Günümüzde tatilcilerin gözde mekanı olan Tisan birçok misafire ev sahipliği yapmaktadır. Turkuaz denizi ve yemyeşil doğası ile dünyanın en güzel 13. Koyu olarak seçilmiştir. Bu sakin huzur dolu koy’da tatil yapmak ve dinlenmek isterseniz Otelz.com üzerinden otellere bakabilir ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. 

Mersin ilinin şahane yerlerinden olan Tisan Plajı'nda tatil planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Tisan Plajı Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Tisan Plajı’na Ulaşım

Tisan Plajı’na Hava Yolu İle Ulaşım

Tisan Plajı’na en yakın havalimanı Alanya Gazipaşa Havalimanı’dır. Tisan Plajı’na 183 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Eğer isterseniz araç kiralayarak, havalimanından ilçeye ulaşım yapabilirsiniz. Bir diğer alternatif ise Adana Şakir Paşa Havalimanı’dır. Tisan Plajı ile uzaklık mesafesi 210 kilometredir. Iki ulaşımda tercihler arasında bulunmaktadır. 

Tisan Plajı’na Şehirlerarası Otobüs İle Ulaşım

Şehirlerarası otobüs ile Tisan Koyu’na ulaşmak isterseniz, öncelikle Silifke ya da Aydıncık’a gelmeniz gerekmektedir. Yaz tatili dönemlerinde Silifke’den Tisan Koyu’na düzenli olarak dolmuş seferleri düzenlenmektedir.

Tisan Plajı Çevresinde Görülecek Yerler

Tisan Plajı Aya Tekla Kilisesi

Aya Tekla Kilisesi, Hristiyanlığı yaymak adına çalışan ve mağaraya sığınan Tekla, burayı gizli bir ibadet merkezine dönüştürmüştür. Günümüzde merdivenlerle inilerek ulaşılabiliyor. 

Tisan Plajı Jüpiter Tapınağı 

Roma Zeus Tapınağı olarak inşa edildiği düşünülen yapı, 5. yüzyılda kiliseye dönüştürülmüştür. Farklı kaynaklarda Aphrodit tapınağı olarak da geçmektedir. Tapınak, ovadaki ürünlerine musallat olan çekirgelerden kurtulmak adına güneş ve sanat tanrısı olarak Apollon’dan yardım isteyen halk tarafından çekirgeler, Apollon’un gönderdiği kuş sürüsünce yok edilince ona bir şükran ifadesi olarak yaptırılmıştır.

Tisan Plajı Silifke Kalesi 

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bu kale, Mersin’in Silifke ilçesinin en yüksek tepesine inşa edilmiştir. Kale’nin içini gezebilme imkanlarına sahipsiniz. 

Tisan Plajı Şeytan Deresi Kanyonu ve Adam Kayalar

Mersin'in Erdemli ilçesinde bulunan bu yer, buralara kadar gelmişken uğramanız gereken bir noktadır. MÖ 1. ile 2. yüzyıllar arasında yapıldığı düşünülen insan kabartmaları bulunmaktadır. Burası Türkiye’nin en önemli tarihi eserlerinden birisi olarak bilinmektedir. Birbiriyle bağlantılı anlamı olan ve yan yana çok figürlü kabartmaların bir arada görüldüğü bölgedeki kabartmaların bir defa da yapılıp bitirilmediğini gösterir.

Tisan Plajı Cennet Cehennem Mağaraları 

Bir yeraltı deresinin erozyon sonucu tavan çökmesiyle meydana gelen iki büyük çukur Silifke-Narlıkuyu civarında bulunmaktadır. 

Tisan Plajı Narlıkuyu

 Narlıkuyu Koyu turkuaz denizi, denizin berraklığıyla ve balık lokantaları ile ünlüdür. Antik çağ ve Hristiyanlık dönemlerinde Cehennem ve Cennet obruklarına tapınmaya gelenler için bir deniz kapısı olan hamamı ile bilinmekteydi. Narlıkuyu’nun kuzeyinde Roma ve Bizans Dönemleri’ne ait yapı kalıntıları, taş kemerler, sarnıçlar ve Cennet Obruğu’nun hemen yanında bir Zeus Tapınağı bulunuyor. 

Narlıkuyu’nun deniz kıyısında yer alan Poimenios Hamamı, Poimenios tarafından yaptırılmış, Cennet obruğu içindeki yeraltı deresinin denize ulaştığı yerdeki tatlı su kaynağından yararlanılarak buraya inşa edildiği düşünülen hamamın yıkanma bölümünün tabanında, Üç Güzeller Mozaiği adı verilen yarı tanrıça üç kız kardeş tasvir ediliyor.  

 Narlıkuyu'da yer alan otellerde konaklamak için  Narlıkuyu Otelleri sayfamızı ziyaret eebilirsiniz.

Tisan Plajı Astım Mağarası 

Buralara kadar gelmişken uğramanız gereken yerlerden birisi Astım Mağarasıdır. Dilek Mağarası olarak da bilinen mağaranın içerisine helezonik demir bir merdivenle iniliyor. Mağaranın hoş aydınlatmaları ve dev sarkıtları hoş fotoğraf kareleri sunuyor. Mağarayı gezen kişiler akan suyun faydalı olduğunu söylüyor ve ciltlerine sürüyorlar. 

Tisan Plajı Boğsak Koyu 

Caretta carettaların üreme yeri, huzur ve sakinlik tercih edenlerin uğrak noktası olarak bilinir. Mersin-Antalya yolu üzerinde yer alan ada MÖ 4. ve 8. yüzyıllarda önemli yerleşim merkeziymiş. Boğsak Koyu’nun en önemli özelliği yapısının bozulmamış olmasıdır. Boğsak Adası üzerinde Roma ve Erken Bizans dönemlerine ait evler, mezarlar, sarnıçlar ve kilise kalıntıları bulunmaktadır.  

Tisan'da Ne Yenir?

Mersin’de yenilmesi gereken birçok lezzeti Tisan’da bulabilirsiniz. Gidince töredeki restoranlarda aşağıdaki lezzetleri mutlaka tatmalısınız. 

Tisan Plajı'nda Tantuni

Ufak ufak doğranan et önce haşlanır. Daha sonra sacda biber, domates ve soğanla pamuk yağında kavruluyor. Kaburgadan ya da biftekten olmak üzere iki çeşidi vardır. Tercihinize göre ekmeğe ya da açık ekmek olarak bilinen yufkaya sarılmaktadır. 

Tisan Plajı'nda Kerebiç 

İçli köftenin tatlı versiyonuna benzeyen bir çeşit fıstık veya ceviz dolgulu irmikten yapılmış kurabiye. Her zaman hammaddesi çöven otu olan beyaz bir köpüğün içerisinde servis edilmektedir. 

Tisan Plajı'nda Batırık

İçinde bulgur ve yer fıstığı bulunan soğuk içilen domates ve salatalık çorbası. Batırık aslında kısırın içilen hali gibidir.

Tisan Plajı'nda Lepe 

Bulgur, soğan ve patates karışımından oluşan lapa şeklinde bir yemektir.

Tisan Plajı'nda Cezerye

Bir tür cevizli ya da fıstıklı havuç pestilidir.

Tisan’da Yapılacak Aktiviteler

Tisan Plajı, denizinin temizliği ile bilinen bir yerdir. Tisan Plajı’nın bu güzel denizinde yüzebilir, güzel kumlara uzanıp güneşlenerek tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda dalış aktiviteleri düzenlenmektedir isterseniz bunlara katılabilirsiniz. Eğer isterseniz plajda yürüyüş yaparak keyifli vakitler geçirebilirsiniz. 

Tisan Plajı üzerinden çevre adalara tekne turları düzenlenmektedir yeni yerler görüp keşfetmek adına bunlara katılabilirsiniz. Tisan’a kadar gelmişken bağlı olduğu ilçe olan Silifke’yi ziyaret ederek, Silifke Müzesi ve Silifke Kalesi’nde ilçenin köklü tarihini inceleyebilir ve diğer çevre tarihi mekanlara da gidip görebilirsiniz. 

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor