Türkiye ve Kıbrıs'ta 12499 otele doğrudan rezervasyon yapın

Silifke'de otel mi arıyorsun?

Oda Seni Bekliyor!

Silifke otelleri için sitemizde 22 farklı seçenek var. Kendine uygun oteli şimdi bul!

Silifke'de otel ara

Ön Ödemesiz Rezervasyon
Ücretsiz İptal
Erken Rezervasyon
Kredi Kartsız Rezervasyon

Neden Otelz ?

Ön ödemesiz rezervasyon Ödeme yapmadan yerinizi ayırtın,konaklama ücretini otelde ödeyin!
Rezervasyon ücreti yok Rezervasyonlarınız için Otelz.com sizden hiçbir ücret almaz!
Gerçek Otel Değerlendirmeleri Otellerde konaklama yapmış konukların, değerlendirmelerinden fikir alın.
12499 farklı konaklama tesisi Hergün sayısı artan 5 Yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar binlerce farklı konaklama seçeneği!
Son dakika indirimleri Ödeme yapmadan yerinizi ayırtın, konaklama ücretini otelde ödeyin!
Ücretsiz Rezervasyon Yönetimi Tarihlerinizi değiştirin, yatak tercihinizi belirleyin, onayı görüntüleyin ve daha bir çok özellik
Erken Rezervasyon Fırsatları Yılın 365 günü erken rezervasyon yaparak müthiş indirimlerden yararlanın!
Ücretsiz İptal! Aksilik mi çıktı ? Bir çok otelde rezervasyonlarınızı ücretsiz iptal edin.
7/24 Destek Hattı 7/24 Çağrı Merkezimiz ve online destek kanallarımız konforunuz için çalışmaktadır.

Silifke Hakkında

Mersin’in Silifke ilçesi adeta tarih dolu. Silifke İyon Uygarlığı tarafından kurulan bu şehir adını ilk olarak Selefkos Nikator’dan alır ve ilk zamanlar da Seleukia diye anılır. “Selefkos’un Şehri” olarak anabileceğimiz şehir birçok Anadolu uygarlığına da ev sahipliği yapar. Bu kadar tarih barındırması yalnızca isminde bir değişim gösterir, Seleukia şehrinin adı Silifke olarak değişir. Değişmeyen şey ise Toros dağlarına yaslanmış tepedeki kalenin eteklerinde, Göksu akarsuyunun iki yakasında ve Akdeniz’e kıyısı olan bu şehrin, deniziyle, doğasıyla ve antik kentleriyle gezmeye doyulmayan bir  yer olması. Huzurlu bir seyahat için her şeyi barındıran bu yerde sahillerinde gezebilir, kültürel geziler düzenleyebilir, yemyeşil doğası eşliğinde kendinizi dinleyebilirsiniz. Sizler de Silifke’de yaşanan tarihe şahitlik edebilirsiniz.

Silifke’ye Nasıl Gidilir?

Silifkeye yalnızca hava ve kara ulaşımı mevcut. Karayolu için şahsi arabanız ya da otobüsle ulaşım sağlanır. Eğer otobüs ile gidecekseniz otogarda indikten sonra Mersin’den Silifke’ye 30 dakika aralıklarla minibüs bulmak mümkün.  Hava yolu ile ne yazık ki Mersin’e direk ulaşım yok. Bu durum da Adana Şahir Paşa Havaalanı’nda indikten sonra 2 saatlik bir otobüs yolculuğu ile ulaşım sağlanır. Eğer Alanya üzerinden ulaşım sağlamak isterseniz Alanya Gazipaşa Havalimanı’nda indikten sonra 4 saatlik bir otobüs yolculuğu yapmanız gerekir. 

Silifke’ye Ne zaman Gidilir?

Bütün tarihi gezilerinin yanında oldukça aktivite bulunan bir şehir Silifke. Bahar ve yaz aylarında gerçekleşen festivallere gidebilirsiniz. Silifke Çağla Festivali ve Kültür Şenliği, yörenin geçim kaynaklarından olan çağla meyvesinden ismini alır ve mart ayında gerçekleşir. Bir diğer festival mayıs ayında gerçekleşen Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali birçok ülkenin halk oyunları görmeniz için bir fırsat. Ağustos ayında gerçekleşen Silifke Yayla Şenliği Yörük kültürünü görmeniz ve yayla havası almanız için güzel bir etkinlik.

Silifke’de Ne yapılır?

Silifke Akdeniz iklimine sahip bir ilçe olsa da Bahar ve yaz aylarında tercih edilir. Hem tarihi yerleri gezmek hem de pırıl pırıl denizinin tadını çıkarmak isteyenlerle dolar. Yaylara sahip olan Silifke, yazın sıcağından bunalanların kaçış noktası.

Doğa yürüyüşleri, Sahil kenarların da yapılan yürüyüşler olsun daha birçok etkinlik mevcut. Ayrıca parklar da kamp yapabilir, yemyeşil alanlarda piknik yapabilirsiniz. Eğer imkanınız olursa KKTC’yi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Silifke birçok yeriyle sizi kendine hayran bırakabilir bu yüzden mutlaka fotoğraf makinesi getirmelisiniz. Çok güzel anılara ev sahipliği yapacak olan bu şehri fotoğraflarla yanınıza almış olursunuz.

Görülmesi Gereken Yerler

Silifke yürüyerek gezilebilecek bir şehir. Aynı zaman da şehir içi ulaşımı da kolay. Bu sayede daha fazla yer görmek daha kolay.

Silifke Kalesi

Silifke Kalesi kentin batısına oval planlı olarak kurulur. Tanrıça Akthena Kanetis adına yapılmış kutsal bir tapınak var. Kale, birçok medeniyete ev sahipliği yapar. Kale içerisinde kemerli galeriler, su sarnıçları ve depolar var.

Kız Kalesi

Kıyaya 200 metre uzaklıkta bir adacığa yapılan bu kale denizden gelen tehlikelerden korunmak için yapılır. Yapımı milattan öncelere dayanır. Bu kalenin bir efsanesi vardır. Efsaneye göre, Kral falda kızını yılan sokacağını öğrenince kızını korumak için onu bu kaleye kapatır fakat gelen yemek sepetinden bir yılan çıkıyor ve kızı sokarak öldürüyor. Efsaneye konu olan bu kaleye ulaşım yalnızca deniz motorlarıyla sağlanıyor.

Aya Tekla Kilisesi

Anlatılanlara göre, İsa zamanında var olan İncil’de müjdeleyici olarak geçen St.Paul’un vaazlarından etkilenerek Hristiyanlığı yaymak için gelen Azize Tekla’nın gizlendiği mağaradır. Azize Tekla’nın bu mağarada kaybolması onu kutsal hale getirir. 4.yy sonrasında kilise haline gelir. İçerisinde sarnıç, hamam ve mezarlık bulunur. Hristiyanlar için önemini korur.

Olba Antik Kenti

Helenistik Dönemde Olba Krallığının merkezi olan Olba Antik kentinden önemli kalıntılar var. Bu kent milattan önce 300 yıllarına dayanır. Kentten geriye çeşme binası, su kemeri, evler ve tiyatro kalır. Kaya mezarları ve lahitler, tiyatro binası mutlaka görülmesi gereken yerler.

Narlıkuyu

Balık restoranlarıyla ünlü olan bu koy insanların kaçış noktası. Berrak denizi yüzmek için ideal.Roma hamamı ve Üç Güzeller adı taşıyan mozaiğin sergilendiği küçük bir müze var. Mozaik üzerinde Zeus kızları Aglaia, Euphrosyne ve Thalia’nın yer aldığı bir resim mevcut.

Cennet Cehennem Mağaraları

Türkiye’nin en tanındık doğal yapılarından olan Cennet Cehennem Mağaraları 420 basamaktan oluşur. Mağaraya girebilmek için uman desteği şart. Mağaranın girişinde bir kilise mevcut. Ayrıca merdiven sonunda bir Zeus Tapınağı var.

Taşucu

Silifke’nin sahil şeride kalan Taşucu KKTC ile Türkiye arasında bir bağlantıya sahip. Belirli zamanlarda feribotla geçiş var. Taşucu insanları denizkızı heykeliyle karşılar. Denizkızı efsanelerinin bu durumda etkisi büyük. Arslan Eyce Amfora Müzesi bulunur. Bu müzede 400’den fazla amfora sergilenir.

Boğsak Koyu ve Adası

Boğsak Adası Türkiye’de caretta-caretta üremesinin gerçekleştiği bir yer. Bu durum onu önemli bir ada hale getirir. Roma ve erken Bizans dönemlerine ait evler, mezarlar, sarnıçlar ve kilise kalıntıları var. Ayrıca sakin ve turkuaz denizi ile büyüleyici bir yer.

Göksu Nehri

Göksu nehri birçok göçmen kuş için önemli bir sulak alandır. Doğu Akdeniz havzasının en büyük ırmağı olan bu nehir oldukça yağış almaktadır. Ayrıca caretta- carettalar ve nil kaplumbağalarının da yuvalama yaptığı en önemli ana yuvalama bölgelerinden biri.

Silifke Saymakla bitmeyecek adaları, mağaralara ve efsanelere sahip. Ama Mersin’e gelmişken görülmesi gereken başka yerler de var. Yerköprü Şelalesi’ni görmek için yürüyüş yapabilir, Aynalıgöl Mağarasını gezebilir, Alahan Manastırını ziyaret edebilirsiniz.

Yeme İçme

Zengin bir mutfağa sahip Akdeniz’in incisi Silifke. Deniz ticaretinin ona kattığı kültürel çeşitliliği yemeklerine de yansıtır. Aynı zaman da denize olan bağlantısı sizi deniz mahsullerine hayran bırakır. Jumbo karidesler, kalamar, lagos, çipura, akya… Mersine bağlı bu ilçede tantuni olmazsa olmaz. Her köşede bulabileceğiniz kebapçılarla hem tantuni hem de yöresel kebap tatma şansına sahipsiniz. Herkesi kendine hayran bırakan Türk kahvesinin bir de Mersin usulü olan Tarsusî kahveye bakın deriz.  Elbette bazı yöresel ev yemekleri de mevcut. Bulgurdan yapılan sulu bir salata olan “Batırık”, hamur ile tüketilen bir çorba “Arapaşı”, yarma buğday ve etten oluşan “Keşkek” denenmesi gereken yemekler. Cezerye, künefe ve kerebiç başta gelen tatlılar arasında yer alır. Birde balık yedikten sonra avokado, tahin, dövülmüş ceviz ve balla yapılan tatlıyı da denerseniz Silifke’de denemediğiniz bir yemek kalmayacağına eminiz.

Alışveriş

Silifke’de yediğiniz kerebiç, cezerye ve Silifke yoğurdunu ilçeden satın alabilir,  bu unutulmaz tatları yanınızda götürebilirsiniz. Ayrıca ilçe de bulunan esnaflardan muz lifinden yapılmış hediyelik eşyalar, el işi kilimler ve halılar satın alabilirsiniz. Ayrıca Tony Silifke, Silifke Gümüş Alışveriş Merkezi ve 22 Salı Pazarı AVM oralarda görebileceğiniz önemli pazarlar.

Gece Hayatı

Silifke her zaman turistlerin kalabalık olduğu bir yer. Bunda etkili olan sıcak havası sizleri plajlarda eğlenceli zaman geçirmenizi sağlar. Ama gecenin ilerleyen saatlerinde sahil durgunlaştığı için hareketli yaşam Bar, Türkü evi ve kafelerde geçer. Genel kalabalık otel barlarına yoğunlaşırken bulunan bazı meyhaneler de rakı-balık severlerin durak noktası.

İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

{{mapInfoItem.Name}}

{{mapInfoItem.ShortName}}

{{mapInfoItem.ParentName}}
{{mapInfoItem.scoreData.point}} {{mapInfoItem.scoreData.text}}
Önümüzdeki 6 ay için müsait oda bulunamadı. Bu otel için müsait oda oluştuğunda sizi haberdar etmemizi istiyorsanız beni haberdar et butonun tıklayınız
Hemen üye olun; Size özel indirimlerden yararlanın, Rezervasyonlarınızı yönetin, Odanızı daha hızlı ayırtın !
Hesabımı Oluştur
kişi bu tesisi takip listesine aldı
Takibe aldığınız otelin fiyatı belirli bir oranda düşünce veya bu otel ile ilgili özel bir kampanya başlayınca size haber verilir.
Bu tesisi takibe almak için lütfen tıklayınız. Daha sonra üye panelinizden takip listenizi düzenleyebilirsiniz.
Bu tesisi takip ediyorsunuz. Takibi bırakmak için tıklayınız.
Otellerimizi takip etmek için üye olun veya giriş yapın
Şifrenizi mi unuttunuz ? X
Kapat
E-Posta adresinizi girerseniz size şifrenizi yeniden oluşturmanız için bir link göndereceğiz
Gönder
!

Sizi Arayalım

Aşağıdaki bilgileri girin, sizi belirttiğiniz saatte biz arayalım.
Gönder