Venk Kilisesi Otelleri

En uygun Venk Kilisesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Venk Kilisesi Otelleri

Genel Bilgi

İbadet edilen ana bina ayaktadır. Kilisenin kuzey ve batı yönünde tamamen yıkıktır. 12,5 x 6,90 m. ebadında dikdörtgen bir plana sahiptir. Giriş batı cephesindeki küçük kapıdan sağlanmakta, kapının tam karşısında apsis bulunmaktadır. Apsisin sağında ve solunda azizlerin mekânı yer almaktadır. Apsise iki basamakla çıkılmaktadır.Uzunluğuna inşa edilen k

Anemon Malatya

Merkez / Malatya
Dünyanın en lezzetli kayısılarının yetiştiği Malatya’da bulunan 7435 m2 alana sahip otelimiz, 9 katta toplam 161 odasıyla 5 yıldız kategorisindedir. Bu odalardan iki tanesi engelli misafirlerimizi rahat ettirecek şekilde düzenlenmiştir.

Grand Aksaç Hotel

Merkez / Malatya
Malatya'nin merkezinde yer alan bu 4 yildizli otelde, sauna ve hamamin bulundugu bir spa ve teras bulunmaktadir. Odalarda düz ekran TV vardir. Ücretsiz Wi-Fi ve ücretsiz özel otopark sunulmaktadir.

Malatya Has Hotel

Merkez / Malatya
Malatya Has Hotel'in sade şekilde dekore edilmiş modern odaları, düz ekran uydu TV ve minibar ile donatılmıştır. Odalar ahşap zeminlidir ve özel banyoda ücretsiz banyo malzemeleri, terlikler ve saç kurutma makinesi mevcuttur.

Bulut Rental House

Merkez / Malatya
Tüm konaklama birimlerinde düz ekran uydu TV vardır. Mutfak buzdolabıyla donatılmıştır. Konaklama birimlerinde set üstü ocak ve su ısıtıcısı da bulacaksınız. Birimlerin hepsinde terliklerin temin edildiği bir özel banyo vardır.

Hanem Hotel

Merkez / Malatya
50 m2 konferans Salonu 35m2 ve 40m2 olarak iki adet çok amaçlı toplamda 3 adet toplantı salonları ile kusursuz bir ev sahipliği yapabileceğimiz salonlarımız, sıcak-soğuk full klimalı, ücretsiz teknik ekipmanları ile toplantı ve banket davetlerinizde hi

Grand Sinan Hotel

Merkez / Malatya
Malatya Havaalanı'na 25 km mesafede yer alan Grand Sinan Hotel, klima, düz ekran TV ve ücretsiz Wi-Fi erişimi içeren odalar sunmaktadır. Malatya şehir merkezinde yer alan bu otelde, teraslı bir restoran vardır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Venk Kilisesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Venk Kilisesi Hakkında

Venk Kilisesi Otelleri İbadet edilen ana bina ayaktadır. Kilisenin kuzey ve batı yönünde tamamen yıkıktır. 12,5 x 6,90 m. ebadında dikdörtgen bir plana sahiptir. Giriş batı cephesindeki küçük kapıdan sağlanmakta, kapının tam karşısında apsis bulunmaktadır. Apsisin sağında ve solunda azizlerin mekânı yer almaktadır. Apsise iki basamakla çıkılmaktadır.Uzunluğuna inşa edilen kilisenin duvarlarının her iki yüzleri düzeltilmiş taşlarla, araları ise moloz taşlarla doldurulup, araları harçla tutturulmuştur. İç duvarların yüzleri çok hafif bir sıva ile kapatılmış. Sanını üzeri tonozla kapatılmış, çatıyı teşkil eden taş malzeme kenetlendirilerek yeknesaklık kazandırılmıştır. Doğu cephesinde 6 m. yükseklikte açılan küçük bir pencere ile içeriye ışığın girmesi sağlanmaktadır. Ermenice yazılan kitabe binanın girişteki portal üzerinde bulunmaktadır. Kitabenin dört yanı haç motifi ile dekore edilmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır