Yardım

Loading...
Sırala

Mövenpick Hotel Malatya

Çok iyi
8.8
Yesilyurt, Malatya
Malatya'nin merkezinde, Malatya Park AVM ve Malatya Büyüksehir Belediye Binasinin hemen yani basinda bulunan Mövenpick Hotel Malatya lüx ve ihtisami siz degerli misafirlerine sunuyor.
Çok iyi
8.8

Ramada Plaza Malatya Altın Kayısı

Çok iyi
8.6
Yeşilyurt, Malatya
Ramada Plaza Altın Kayısı'nın yumuşak renklerde zevkli bir şekilde dekore edilmiş geniş odalarında düz ekran TV, klima ve oturma alanı mevcuttur. Odaların tümü cadde manzaralıdır. Bazı odalarda özel spa küveti de bulunmaktadır.
Çok iyi
8.6

MG Hill Residence Butik Otel

Yeşilyurt Merkez, Yeşilyurt, Malatya
Üç farklı konseptte hazırlanan mutfaklı odalarımız da ev sıcaklığında konaklama deneyimi yaşamaya bekliyoruz.

Divalin Hotel

Çok iyi
8.2
Yeşilyurt, Malatya
Divalin Hotel, oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir. Tesiste, oda servisi hizmeti bulunmaktadır. Spa merkezimiz saat 11:00 ve saat 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Çok iyi
8.2

Hanem Hotel

Çok iyi
8.7
Merkez, Malatya
150 m2 konferans Salonu 35m2 ve 40m2 olarak iki adet çok amaçlı toplamda 3 adet toplantı salonları ile kusursuz bir ev sahipliği yapabileceğimiz salonlarımız, sıcak-soğuk full klimalı, ücretsiz teknik ekipmanları ile toplantı ve banket davetlerinizde hiz
Çok iyi
8.7

Brn Han Otel

Çok iyi
8.0
Battalgazi Merkez, Battalgazi, Malatya
2023 yılında Brn Han Otel projemiz faaliyete başlamıştır.
Çok iyi
8.0

Melid Hotel

İyi
7.7
Yeşilyurt Merkez, Yeşilyurt, Malatya
Melid Hotel, toplam 60 odalı butik bir işletmedir. Oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir.
İyi
7.7

The Hilltop

Pütürge, Malatya
The Hilltop, geniş konaklama birimleri ile misafirlerine hizmet vermektedir.

Boss's Business Suite Hotel

Battalgazi Merkez, Battalgazi, Malatya
Boss's Business Suite Hotel, modern ve konforu misafirlerimize yaşatarak daha uygun fiyatlara, daha kaliteli bir konaklama imkanı sunuyoruz.

Anemon Malatya

İyi
7.7
Yeşilyurt, Malatya
Dünyanın en lezzetli kayısılarının yetiştiği Malatya’da bulunan 7435 m² alana sahip otelimiz; 9 katta toplam 161 odasıyla 5 yıldız kategorisindedir. Bu odalardan iki tanesi engelli misafirlerimizi rahat ettirecek şekilde düzenlenmiştir.
İyi
7.7

Arapgir Nazar Otel

İyi
7.3
Arapgir‎, Malatya
Otelimiz 19 çift kişilik oda, 1 suit oda ve 3 aile odası olmak üzere toplam 23 oda ve 52 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.
İyi
7.3

Tiryandafil Otel

Müthiş
9.7
Darende‎, Malatya
Tiryandafil Otel olarak vizyonumuz: kaliteyi, çağdaşlığı ve profesyonel hizmeti Darende halkından başlayarak tüm insanlığa sunmaktır.
Müthiş
9.7

Seyran Park Otel

Çok iyi
8.0
Yeşilyurt Merkez, Yeşilyurt, Malatya
Seyran Park Otel toplam 17 odasıyla oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir.
Çok iyi
8.0

Royal Butik Apart

Müthiş
9.0
Battalgazi Merkez, Battalgazi, Malatya
Royal Butik Apart toplamda 12 adet apart odası bulunan konaklama yeridir.
Müthiş
9.0

Kaşkaloğlu Hotel

Normal
2.0
Arapkir(arapgir), Malatya
Otelimize geldiğinizde konaklama, dinlenme ve yemek konforu ile sınırlı olmayacak, zenginlikler içerisinde zamanınız seçeneklerinizin gerisinde kalacak.
Normal
2.0

Tokyo Hotel

Battalgazi Merkez, Battalgazi, Malatya
Tokyo Hotel, birbirinden farklı şık konaklama birimleri ile misafirlerine hizmet vermektedir.
Malatya sıkça sorulan sorular

Malatya

Tarihsel süreçte birçok Anadolu Uygarlığı’na ev sahipliği yapan Malatya, kervan yollarının yanı sıra Neolitik döneme kadar uzanan bir kronolojiye sahiptir. Bunun yanında Türkiye’nin kayısı üretiminin büyük bir kısmını tekelinde bulundurur. Ayrıca organik gıda üretimi açısından özel bir yere sahiptir. 

Malatya şehri Kültepe tabletlerinde Melita, Hitit tabletlerinde Maldia olarak anılır. Bu ifadeler ile Malatya  bal ülkesi olarak anılır. Türkiye’nin en kalabalık illerinden biri olan Malatya, hem tarihsel, hem doğal ve hem de yöresel tatlarıyla gezi rotanızın en keyifli durağı olabilir.

Yaz ve kış seyahatlerinizde Malatya’da ya da kültürel geziler için, Malatya otellerinde en uygun fiyatlar Türkiye’nin otel rezervasyon sitesi Otelz.com’da!

Otelz.com'da Malatya ve diğer tüm illerde otel, daire & villa, pansiyon, motel, bungalov ve daha birçok tesis tipinde en uygun fiyatlarda konaklayabilir, erken rezervasyon veya son dakika fırsatlarını bulabilir, dilerseniz ön ödemesiz otel rezervasyonu yapıp, ödemenizi otelde yapma imkânına kavuşabilirsiniz ayrıca Saatlik Oda ve OtelOfis gibi konaklama fırsatları sizleri bekliyor.

Malatya’ya Nasıl Gidilir?

Malatya’ya hava, kara ve demir yolu ulaşım seçenekleri ile kolayca ulaşabilirsiniz. 

Malatya’ya Kara Yolu ile Ulaşım

Şehir merkezine 5 km uzaklıkta olan şehirlerarası otobüs terminaline her ilden sürekli seferler düzenlenir. Terminalden yürüyerek bile merkeze ulaşmak mümkündür.

Malatya’ya Demir Yolu ile Ulaşım

Komşu illerden ve Ankara’dan düzenli tren seferleri ile Malatya’ya kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Malatya’ya Hava Yolu ile Ulaşım

 Malatya’nın şehir merkezine 30 km uzaklıkta Akçadağ İlçesi’nde yer alan Erhaç Havalimanı’nı kullanarak şehre uçakla ulaşabilirsiniz. Havalimanı birçok şehirden direkt uçuş seferleri alır.

Malatya’nın Popüler İlçeleri

Malatya’nın biri il merkezi olarak kullanılan 14 ilçesi bulunur. Tarihsel, kültürel ve doğal güzelliklerin çoğu merkezde yer alır. Böylelikle şehir bir günde rahatlıkla gezilebilir.

Battalgazi Merkez

Battalgazi İlçesi, Malatya’nın başlangıç noktası olarak kabul edilen konumdadır. 1988’e kadar eski Malatya olarak anılan ilçe, yerli ya da yabancı turistlerin bolca ziyaret ettiği bir bölgedir. 

Neolitik dönemden başlayan tarihsel izleri, Selçuklu ve Osmanlı’ya kadar devam eder. Şehirde birçok Anadolu Uygarlığı’nın önemli yapı ve izlerini görmek mümkün. Kayısı bahçelerinin bulunduğu ilçe genel her yıl hem yerli hem de yabancı yüzlerce ziyaretçiyi ağırlar.

Yeşilyurt

Yeşilyurt adından da anlaşılacağı gibi yeşilin yurdu ve huzurun ilk durağıdır. Dinlenmek için tercih edilebilecek en iyi yerlerden birisidir. Üstelik, doğanın içinde huzurla kahvaltı ve yemek yemek için de ilçeyi ziyaret edebilirsiniz. Yöresel ürünleri ile ünlü ilçenin kahvaltısı oldukça meşhurdur.

Arapgir

Şehir merkezine uzak bir konumda bulunsa da tıpkı Yeşilyurt ilçesi gibi doğanın huzur ile buluştuğu bir konumda yer alır. Malatya’nın kültürel yapısı ve yöresel tatlarından etkilendiği kadar civar ilçe ve illerden de etkilen Arapgir İlçesi Karadeniz’e özgü lezzetlere ev sahipliği yapar. 

Darende

Darende’de Somuncu baba kompleksi bulunur. Cami, türbe, piknik ve dinlenme alanlarına sahip olan ilçe aynı anda inanç ve doğa turizminin bir buluşma noktası oluyor.

Akçadağ

Şehir merkezine Arapgir ilçesi gibi uzak bir konumda fakat Akçadağ aynı güzergâhta yer alır. Levent Vadisi ile ünlüdür. Levent Vadisi Malatya’nın doğal yapısını gözler önüne serer. Vadinin eşsiz yapısını yansıtmak için cam tabanlı bir işletmeye sahip olması da vadinin doğal güzelliğine tanık olmanızı sağlar. 

Malatya’nın Gezilecek Yerleri

Malatya’nın yerleşim dönemi milattan önceki dönemlere kadar uzanır. 

Hititler, Urartular, Timur Devleti, Dulkadiroğulları, Asurlular, Medler, Persler, İskender İmparatorluğu, Kapadokya İmparatorluğu, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu gibi tarihsel süreçte büyük öneme sahip çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetlerin izlerine Malatya’nın çeşitli müzelerinde şahit olmanız mümkün.

Fotoğraf Makineleri Müzesi

Müzede körüklü fotoğraf makinesinden dijital makinelere kadar birçok cihazı görebilirsiniz. Bu sayede bu teknolojinin gelişimiyle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Malatya Oyuncak Müzesi

İki kattan ve 4 farklı kısımdan oluşan müzede çocuklara özel etkinlikler düzenlenir. Aynı zamanda 

Beşkonaklar Etnografya Müzesi

Müzede Malatya ve çevresinin kültürünü daha yakından tanıyabileceğiniz yöreye ait eşyalar sergilenir.

Battalgazi Kent Müzesi

Osmanlı’nın son dönemlerine tarihlenen yapı askeri amaçla kullanılmak için inşa edilmiştir. İçerisinde etnografik eserleri ve tarihi belgeleri görebilirsiniz.

Malatya Müzesi

Müzede Anadolu ve Mezopotamya Uygarlıkları’ndan ve Geç Hititler Devri’nden kalan bir eseri görmeniz mümkündür.

Malatya’da Ne Yenir?

Kayısılı Kavurma, gırık,  Malatya Kömbesi, patlıcan tava, Malatya usulü sıkma köfte, kiraz yaprağı sarması, elmalı köfte, banık köfte, acılı ayran, içli köfte, lahana sarması, geleli kebabı, yumurtalı köfte, çiğleme, analıkızlı çorbası, kara çorba, pirpirim çorbası, Malatya usulü tarhana çorbası, kayısı tatlısı ve Malatya usulü yassı kadayıfa sahip olan geniş yelpazeli Malatya Mutfağı’nı denemelisiniz. 

Ekonomisini tarım ve hayvancılığa yoğunlaştıran Malatya’nın yöresel tatlarının çoğunda kendine özgü çoklu üretimi olan kayısısını kullanır. 

Malatya’da Şehir İçi Ulaşım

Malatya  şehir içi ulaşımı kolaylaştıran birçok imkâna sahiptir. Otobüs, taksi ve dolmuş olanaklarının yanı sıra Türkiye’deki toplu taşımada bir ilk olan trambüsleri mevcuttur. Ayrıca şehir merkezindeki birçok noktayı yürüyerek dolaşabilirsiniz.

Malatya’da Ailenizle Yapabileceğiniz Aktiviteler

Genel olarak tarımı, tarihi, kültürel ve geleneksel tatları ile ünlenen Malatya’da ailecek dinlenmek ve seyahat etmek isteyenler için birçok olana mevcuttur. Ailecek bir kış tatili için vazgeçilmez durağınız olabilir.  Malatya’da çocuklarınızla birlikte müzeleri ve tarihi kalıntıları gezebilirsiniz. Ayrıca mesire alanlarında keyifli piknikler organize edebilirsiniz.

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor