Ulu Camii (Muradi Rabi Camii) Otelleri

Ulu Camii (Muradi Rabi Camii) otelleri, en uygun Ulu Camii (Muradi Rabi Camii) otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Ulu Camii (Muradi Rabi Camii) Otelleri

Genel Bilgi

İnşa kitabesi bulunmayan caminin ilk kurucusunun, Selçuklu Sultanı III. Alaattin Keykubat'ın azatlı kölesi Hayrettin olduğu bilinmektedir. Sonra Sultan IV. Murat tarafından cami yenilenmiştir. 1786 ve 1793 depremlerinde büyük hasar gören caminin tamirini tamamlayan Abdülfettah Bey ise üçüncü kurucu olarak tarihte yerini almıştır. Cami Mimar Sinan tara

Beyaz Otel

Merkez / Merkez / Çorum
Beyaz Otel, merkezi konumu ve yenilenen odalarıyla oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir. Güler yüzlü personeli ve konforlu odalarıyla iş veya tatil amaçlı seyahatlerinizde sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.

Sera Otel

Merkez / Merkez / Çorum
Sera Otel’i ciddi bir yatırım yaparak ve yoğun çalışmalar sonunda Çorum’a ve bölgemize kazandırdık. Bizim yola çıkış sloganımız: “Konforu ve samimiyeti yaşamak için konuğumuz olun.

Real Residence Hotel

Merkez / Çorum
Otelimizde misafirlerimiz için tek kisilik, çift kisilik, dublex ve suite olmak üzere odalarimiz mevcut olup toplam 42 oda ve 80 yatagimiz vardir.

Bilge Suite Otel

Merkez / Çorum
Her sabah zengin bir açık büfe kahvaltı servisi yapılmaktadır. Çeşitli restoranlar, kafeler ve marketler, tesise 50 metre uzaklıkta bulunabilir.Otelde günün 24 saati resepsiyon hizmeti verilmektedir. Merzifon Havaalanı, tesise 68 km uzaklıktadır.

Şirin Otel

Merkez / Merkez / Çorum
Rahatlığı ve Konforu Uygun fiyatlarla bir arada Bulmak İstiyorsanız,Çorumda'ki Huzurlu Yuvanız siz misafirlerimiz için en iyi tercihtir.Odalarımızda minibar,24 saat sıcak su,kablosuz internet bulumaktadır.

Şirin Apart Çorum

Merkez / Merkez / Çorum
Rahatlığı ve konforu uygun fiyatlarla bir arada bulmak istiyorsanız, Çorum’da ki huzurlu yuvanız Şirin Apart siz misafirlerimiz için en iyi tercihtir. Odalarımızda uydu TV, 24 saat sıcak su, Wi-Fi bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Ulu Camii (Muradi Rabi Camii) Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Ulu Camii (Muradi Rabi Camii) Hakkında

Ulu Camii (Muradi Rabi Camii) Otelleri İnşa kitabesi bulunmayan caminin ilk kurucusunun, Selçuklu Sultanı III. Alaattin Keykubat'ın azatlı kölesi Hayrettin olduğu bilinmektedir. Sonra Sultan IV. Murat tarafından cami yenilenmiştir. 1786 ve 1793 depremlerinde büyük hasar gören caminin tamirini tamamlayan Abdülfettah Bey ise üçüncü kurucu olarak tarihte yerini almıştır. Cami Mimar Sinan tarafından da 3. Murat zamanında, 1574-1588 yılları arasında onarılmıştır. II. Meşrutiyetin ilanından sonra, bazı eklemelerle yapısal değişikliklere uğramış olan yapı Osmanlı mimarisinin çok özel örneklerinden biridir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır