Tekke (Tekke Mevlevihane) Cami Otelleri

Bu yerdeki 38 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Tekke (Tekke Mevlevihane) Cami Otelleri

Genel Bilgi

Resmi kayıtlarda adı Mevlevihane Camisi olarak geçmekte olan cami halk arasında Tekke Camii olarak da bilinir.Cami bir toplu yapının içinde olup Cami, hücreler, semahane, yönetim, Mevlevi dervişlerinin oturma odaları, tuvaletler, havuzlar, küçük ve kısa minaresinden oluşan eserler topluluğudur.Cami Mustafa Ağa adında bir Türkmen Ağası tarafından 1638

Anadolu Evleri

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Anadolu Evleri, misafirlerine modern dizayn edilmiş odalarında konforlu bir konaklama imkanı sunuyor.

Rahmi Bey Konağı Otel

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Gaziantep'in merkezinde yer alan Rahmi Bey Konağı Hotel, 1755 yılından kalma yenilenmiş Osmanlı tarzı taş konakta hizmet vermektedir. Otelde mağara bar, geleneksel avlu ve tarihi sarnıç vardır. Tesisin tüm alanlarında ücretsiz WiFi erişimi mevcuttur.

Butik Hantep Konağı

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Osmanlı döneminde yapılmış bir konağın yeniden restore edilmesi ve yeniden bir fonksiyon kazandırılması ile hizmet vermeye başlayan BUTİK HANTEP KONAĞI, Gaziantep şehir merkezinde hizmet veriyor

Asude Konak

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Osmanlı döneminde yapılmış bir konağın, restore edilmesi ve yeniden bir fonksiyon kazandırılması ile hizmet vermeye başlayan Asude Konak, Gaziantep şehir merkezinde hizmet veriyor. Tesiste 5 oda mevcut.

Burak Park

Merkez / Sahinbey / Gaziantep
Burak Park Hotel, tüm oda ve genel mekanlarda kablosuz interneti, kapalı otoparkı, iş ve tatil amaçlı tüm gezilerinizde ihtiyaç duyacağınız her türlü detayı ile siz misafirlerimiz için mükemmel bir ortam sunmaktadır.

Yılmazel Otel

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Yılmazel Hotel Gaziantep'in tam merkezinde faaliyet gösteren temiz,konforlu, aile ve iş dünyasına hitap eden bir oteldir. Otelin tüm odalarında ve genel alanlarında ücretsiz Wİ-Fi erişimi mevcuttur.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tekke (Tekke Mevlevihane) Cami Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Tekke (Tekke Mevlevihane) Cami Hakkında

Tekke (Tekke Mevlevihane) Cami Otelleri Resmi kayıtlarda adı Mevlevihane Camisi olarak geçmekte olan cami halk arasında Tekke Camii olarak da bilinir.Cami bir toplu yapının içinde olup Cami, hücreler, semahane, yönetim, Mevlevi dervişlerinin oturma odaları, tuvaletler, havuzlar, küçük ve kısa minaresinden oluşan eserler topluluğudur.Cami Mustafa Ağa adında bir Türkmen Ağası tarafından 1638 yılında yaptırılmıştır.Zamanın Mevlevi Şeyhi ve vakfın mütevellisi olan Şeyh Mehmet Münip Efendi tarafından yanan yerler yeniden yaptırılmıştır.Caminin minaresi,altından geçen yol nedeniyle dikkat çekicidir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır