Surp Yerrortutyun (Üç Horon) Kilisesi Otelleri

Surp Yerrortutyun (Üç Horon) Kilisesi otelleri, en uygun Surp Yerrortutyun (Üç Horon) Kilisesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Surp Yerrortutyun (Üç Horon) Kilisesi Otelleri

Genel Bilgi

Beyoğlu`nda Sahne sokağındadır. Surp Yerrortutyan Kutsal üçlük (Baba-oğul-Ruhülkudüs) anlamına gelmektedir. XVI.Yüzyılda bu kilisenin bulunduğu arsanın ve üzerindeki ahşap bir Rum kilisesinin Rumlardan satın alınarak Ermeni cemaatine geçtiğini 1515 tarihli bir hüccet belgelemektedir. Bu arsada önce Surp Echmiadzin ismiyle bir Ermeni ilkokulu yapılır d

Odda Hotel

Taksim / Beyoğlu / Istanbul
İstiklal Caddesi ve eğlence mekanlarına yakınlığıyla tam size göre bir tesis. Siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Mr Cas Hotel

Taksim / Beyoğlu / Istanbul
Güney Palas apartmanı, o tarihlerden itibaren çok önemli isimlere ev sahipliği yaptı. Ünlü modacılardan şairlere, sinemacılardan yazarlara kadar hatırı sayılır şahsiyetler burada konakladı.

Promise Hotel

Beyoğlu / İstanbul
988 yılından bugune 23 yıldır sizlere hizmet sunan butik otelimiz siz degerli misafirlerimizin daha rahat bir konaklama sağlayabilmesi için huzur veren acık renkler, modern çizgilerle dekore edilmiş vede yüksek standartlarla donatılmış odaları ile 2011

Hotel Balo

Taksim / Beyoğlu / Istanbul
Otelin çevresinde pek çok restoran, bar, kafe, sanat galerisi ve ünlü markaların mağazaları yer almaktadır.Balo Hotel'in odaları karo zeminlidir. Odaların tümü klima ve LCD uydu TV ile donatılmıştır.

Yelken Sweet

Taksim / Beyoğlu / Istanbul
Dairelerimiz merkezi konumda olup, eviniz konforunda ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek tüm eşyalar mevcuttur.

The Beyoğlu House

Taksim / Beyoğlu / Istanbul
Restoran, cafe, bar ve dükkanları ile İstiklal Caddesi'ne sadece 50 metre mesafede yer alan The Beyoğlu House, İstanbul'un kalbi Taksim Meydanı'na 750 metre uzaklıktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Surp Yerrortutyun (Üç Horon) Kilisesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Surp Yerrortutyun (Üç Horon) Kilisesi Hakkında

Surp Yerrortutyun (Üç Horon) Kilisesi Otelleri Beyoğlu`nda Sahne sokağındadır. Surp Yerrortutyan Kutsal üçlük (Baba-oğul-Ruhülkudüs) anlamına gelmektedir. XVI.Yüzyılda bu kilisenin bulunduğu arsanın ve üzerindeki ahşap bir Rum kilisesinin Rumlardan satın alınarak Ermeni cemaatine geçtiğini 1515 tarihli bir hüccet belgelemektedir. Bu arsada önce Surp Echmiadzin ismiyle bir Ermeni ilkokulu yapılır daha sonra da II. Mahmud`un fermanıyla burası kiliseye çevrilmiştir.1807`de Pentekoste yortusunda ibadete açılan ahşap kilise 1810`da yanmış, uzun süre harabe halinde kalmıştır. II.Abdülhamid`in 1836`da verdiği ferman ile bu ahşap kilisenin kalıntıları yıkılmış ve yerine Garabed Balyan, Minas Ağa ve Serveryan`ın hazıradığı proje ve uygulamalar ve ermeni cemaatinin de maddi desteğiyle bugünkü "Üç Horan" kilisesi inşa edilerek 18 Haziran 1838`de ibadete açılmıştır. 1896`de kilisenin çevresine ruhban sınıfı için lojman ve idari binalar ile Naregyan Okulu yaptırılır. 1870`de geçirdiği yangından sonra ahşap mekanlar bu kez karğir olarak yenilenir. 1807 ,1907 ve 1989 da tekrar onarımdan geçirilir. Büyük bir avlunun içerisinde yer alan kilise tek nefli bir bazilika planında düşünülmüş daha sonra da bazı ekler ve genişletmeler yapılmıştır. İki şapelinden Surp Minas`a atanmış olanı vaftizhane olarak kullanılmaktadır. Diğeri Surp Krikor Lusavoriç`e atanmıştır. Her iki şapeldeki kapılardan koro bölümüne geçilmektedir. İç mekanda süsleme unsurları olarak mermer ve altın varak çok miktarda kullanılmıştır. Tamamen batı tarzında yapılmış olup klasik Ermeni mimarisinin hiçbir özelliğini göstermez. Çan kulesi asıl mimari ile bağdaşmadığından sonradan eklenmiş olmalıdır. Avluda Pangaltı mezarlığının istimlak edilmesinden sonra kemikleri buraya getirilen Patrik IV.Hagopos (1680)`un bir kiliseyi andıran mezarı ile Başpiskopos I. Iknadios Kakmacıyan`ın lahdi bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır