Sultan II.Bayezid Cami Otelleri

Sultan II.Bayezid Cami otelleri, en uygun Sultan II.Bayezid Cami otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Sultan II.Bayezid Cami Otelleri

Genel Bilgi

Sultan II.Bayezid Cami,1482-1486 yılları arasında yaptırılmıştır. Bir deprem sonucu yıkılan son cemaat yeri ve kubbeleri, 1591’de onarılmış; 1651’deki depremde yıkılan bölümleri de 1669 yılında, Merzifonlu İbrahim Ağa ile Ahmed Paşazade Hacı Ali Ağa tarafından onartılmıştır.Camii;büyük bir kemerle ayrılan iki adet kare mekân ile doğu ve batı yanlarda

Ziyagil Konagi Amasya

Merkez / Amasya
Amasya’da göz kamaştırıcı tarihi bir konakta misafirlerini ağırlayan Ziyabey Konağı, nostaljik atmosferi ve merkezi konumuyla öne çıkıyor.

Yörgüç Paşa Konağı

Merkez / Amasya
Amasya Merkez'de hizmet veren Yörgüç Paşa Konağı, Yeşilırmak kıyısındaki konumu ile dikkat çekiyor.

Şükrübey Konağı

Merkez / Amasya
Yeşilırmak yakınında yer alan ve muhtesem dag eteginde bulunan otelimiz essis manzaraya sahip olup. tarzı ahsap Osmanlı tarzı olmasına ragmen düz TV, sac kurutma makinas mini bar elektirikli su ısıtıcısı ile dekore edilmistir.

Semay Otel

Merkez / Amasya
Otelimiz Amasya'nin tarihi Hatuniye mahallesinde Kral kaya mezarlarinin altinda sehir ve Kizlar Sarayi manzarali 11 odadan olusmaktadir.

Amaseia Butik Otel

Merkez / Amasya
aseia Butik Hotel; 4 deluxe oda,1 suite aile odasi ve 5 standart odalari ile, Led Tv, telefon, minibar, kablosuz internet erisimi, ücretsiz set-up, laminat parke zemin, duş, buklet malzemeleri, fön makinesi, oda sevisi, ütü ve çamaşır servisi, teras,

Tufan Bey Konağı

Merkez / Amasya
min Efendi Konakları bünyesinde bulunan Tufan Bey Konağı, 7500 yılı aşan bir tarihe sahip, Perslerden Hellenistik Çağa, Bizanslılardan Selçuklulara ve Osmanlılara birçok uygarlığa ait değerlerle bezenmiş tabiat ve tarihin iç içe geçtiği, Amasya Şehrind

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Sultan II.Bayezid Cami Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Sultan II.Bayezid Cami Hakkında

Sultan II.Bayezid Cami Otelleri Sultan II.Bayezid Cami,1482-1486 yılları arasında yaptırılmıştır. Bir deprem sonucu yıkılan son cemaat yeri ve kubbeleri, 1591’de onarılmış; 1651’deki depremde yıkılan bölümleri de 1669 yılında, Merzifonlu İbrahim Ağa ile Ahmed Paşazade Hacı Ali Ağa tarafından onartılmıştır.Camii;büyük bir kemerle ayrılan iki adet kare mekân ile doğu ve batı yanlarda üçer kubbeli yan mekânlardan oluşuyor. Orta mekânı, sekizgen kasnaklarında 16’şar pencere bulunan, iki büyük kubbe örtüyor. Kubbelerden biri, son cemaat yeri ile yanlarda dörder köşeli iki ayak üzerine; ikincisi, iki ayak üzerindeki yüksek kemerlerle, üçgenler oluşturuyor.Evliya Çelebi’nin, 17. yüzyılda Amasya’da bulunan 10 medreseden en süslü ve en bakımlısı olduğundan söz ettiği binanın; doğu, batı ve kuzey cephelerinde, talebe hücreleri sıralanmış ve dershane de binanın güney tarafında yer alıyor.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır