Su Sarnıçları Otelleri

Bu yerdeki 141 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Su Sarnıçları Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Bodrum ilçesinde kümbet ismi verilen su sarnıçları bulunmaktadır. Yaz aylarının çok sıcak geçtiği Bodrum’a su getirmek yerine kuyular açılmış ve ayrıca yağmur sularının toplanması için sel yataklarının ağzına kümbetler yapılmıştır. Bu kümbetler 10 m. çapında daire planlı 1/3 küre parçası şeklinde yapılmış sarnıçlardır.Sadece sanat tarihi ve mimari açı

Mavi Pansiyon

Merkez / Bodrum / Mugla /
12 odali küçük ama keyifli ve ayni zamanda misafirlerin hos zaman geçirecegi kafeteryamiz mevcut olup, wc dus saç kurutma makinesi,wi-fi tv klima bütün odalarimizda mevcuttur.

Şenlik Pansiyon

Merkez / Bodrum / Muğla /
Şenlik Pansiyon toplam 10 odalı olup Bodrum Merkez'de hizmet vermektedir.

Melis Pansiyon

Merkez / Bodrum / Muğla /
Oldukça merkezi bir konuma sahip olan Melis Pansiyon, Bodrum Kalesi'ne sadece 500 metre uzaklıktadır. Ücretsiz Wi-Fi erişimi sunan otelin klimalı odalarında uydu TV ve özel banyo bulunmaktadır. Melis Pansiyon'un tüm odalarında güvenlik kasası vardır.

Costa Maya Hotel

Merkez / Bodrum / Muğla /
Costa Maya Bodrum, Ege’de eğlenceyi muhteşem bir denizle buluşturan Bodrum merkezde huzurlu bir tatil adresi sunuyor. Halk plajına kısa bir yürüme mesafesinde yer alan tesis, kendisine ait açık havuza ve güneşlenme terasına sahip.

Moonshine Hotel & Suites

Merkez / Bodrum / Muğla /
Moonshine Hotel & Suites, Bodrum Kalesi'ne sadece 400 metre mesafede yer alır. Yemyeşil bahçelerle çevrilmiş açık bir yüzme havuzuna ev sahipliği yapan otelde, ücretsiz Wi-Fi erişimi, oturma alanı ve uydu TV ile donatılmış klimalı odalar bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Su Sarnıçları Hakkında

Bodrum ilçesinde kümbet ismi verilen su sarnıçları bulunmaktadır. Yaz aylarının çok sıcak geçtiği Bodrum’a su getirmek yerine kuyular açılmış ve ayrıca yağmur sularının toplanması için sel yataklarının ağzına kümbetler yapılmıştır. Bu kümbetler 10 m. çapında daire planlı 1/3 küre parçası şeklinde yapılmış sarnıçlardır.Sadece sanat tarihi ve mimari açıdan değil, sarnıçlar, bugün de yol kenarlarında bulunanlar, eski devirlerdeki ulaşım yollarının belirlenmesine yardımcı olduklarından, tarihi coğrafya açısından önem taşıyorlar. Sarnıçlar üzerinde son zamanlarda güzel ve temiz görülmesi uğruna, üzerlerinin sıvandığı ve hatta kireçle badana edilerek tek tipleştirilmeyle karşı karşıya. Bugün şehirlerde ve köylerde, evlere şebeke suyu bağlandığı için, yerleşim merkezlerindeki sarnıçlar kullanım dışı kalmış. Fakat, dağ başlarındakiler orijinalliklerini hala koruyor.İlk yapılışlarında kümbetlerin içerisi su dolduğunda kapaklarla kanallar kapatılmakta idi. Bodrum ve çevresindeki bu kümbetlerin her biri 200 ton kadar suyu topladığı sanılmaktadır. Günümüzde bunların çoğundan da yararlanılmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır