Silifke Müzesi Otelleri

Silifke Müzesi otelleri, en uygun Silifke Müzesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Silifke Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Mersin Silifke ilçesindeki Silifke Müzesi 1939-1940 yıllarında Cumhuriyet İlkokulu’nun bir bölümünde depo olarak toplanmış, ardından bu depo Eski Eserler ve Müzeler Genel Müdürlüğünce 1958’de Memurluk haline getirilmiştir.Silifke’de yeni bir müze yapılmasından sonra 1974 yılında Müdürlük olarak ziyarete açılmıştır. Müzede arkeolojik ve etnoğrafik eser

Lotus Boutique Hotel

Silifke / Mersin
Mersin Taşucu'nda hizmet veren Lotus Boutique Hotel; konforlu bir konaklama alternatifi sunan tesis eğlenceli vakit geçirebileceğiniz havuzu ve sunduğu olanaklar ile keyifli bir tatil vadediyor. Tesis plaja 3 dk yürüme mesafesinde yer alıyor.

İskele Otel

Taşucu / Silifke / Mersin
Mersin, Silifke'de hizmet veren İskele Otel, misafirlerine huzurlu bir konaklama alternatifi sunuyor.

Limon Inn Hotel

Taşucu / Silifke / Mersin
Limon Inn Hotel, 2018 yazında Taşucu'nda alternatif bir tatil mekanı yaratmak amacıyla kapılarını açmıştır. Lobisinde ve bahçe terasında deniz ve kahve kokusunun birleştiği nezih bir kahve dükkanı hizmet vermektedir.

Zeus Hotel

Silifke / Mersin
Taşucu ilçesi kıyı şeridinde, deniz kıyısında yer alan otel, kendi özel plajına sahiptir. Yeşil bir bahçeye sahip olan otelin konforlu odaları klima ve ücretsiz Wi-Fi ile donatılmıştır. Zeus Hotel'in odaları farklı renklerde dekore edilmiştir.

Kaptan Suit Otel

Taşucu / Silifke / Mersin
Siz değerli misafirlerimize evinizdeki huzuru ve rahatlığı sağlamak için modern bir şekilde tasarlanmış lüks odalarımızla günün yorgunluğunu üzerinden atacağınız tesisimiz 7/24 hizmetinizde.

Tukan Otel

Taşucu / Silifke / Mersin
Mersin'in ünlü ilçesi Silifke'nin Taşucu beldesine bağlı Kum Mahallesi mevkide misafirlerini ağırlayan Tukan Otel, ev rahatlığında bir konaklama olanağı sunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Silifke Müzesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Silifke Müzesi Hakkında

Silifke Müzesi Otelleri Mersin Silifke ilçesindeki Silifke Müzesi 1939-1940 yıllarında Cumhuriyet İlkokulu’nun bir bölümünde depo olarak toplanmış, ardından bu depo Eski Eserler ve Müzeler Genel Müdürlüğünce 1958’de Memurluk haline getirilmiştir.Silifke’de yeni bir müze yapılmasından sonra 1974 yılında Müdürlük olarak ziyarete açılmıştır. Müzede arkeolojik ve etnoğrafik eserler iki ayrı bölüm halindedir. Silifke dışında Anamur, Gülnar ve Mut’ta yapılan araştırma ve kazılarda ortaya çıkarılan eserler müze koleksiyonlarını zenginleştirmiştir. Müzede Neolitik, Demir, Arkaik, Grek, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait çeşitli eserler sergilenmektedir. Gülnar, Meydancık Kale, Mut, Aydıncık, Gilidire kazılarında ortaya çıkarılan çeşitli buluntular da müzenin belli başlı eserleri arasındadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır