Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi Otelleri

Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi otelleri, en uygun Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi,1308 - 1309 yıllarında İlhanlı Hükümdarı Sultan Mehmet Olcaytu ve eşi İldiz Hatun adına yaptırılmıştır. Dikdörtgen planlı, açık avlulu, eyvanlı kenarlarla tonoz örtülü mekanları bulunan tipik Selçuklu Medrese planına sahiptir. Tıp Medresesi olarak kullanılan yapının taç kapısı dönmin taş işlemeciliğini yansıtan detayl

Çifte Konak

Merkez / Amasya
1902'lerdeki Amasya fotoğraflarında görülen Konak, 19. yüzyılın son çeyreğinde inşa edilmiştir. Ahşap çatkı kerpiç dolgu hımış tekniğinde çatılmış bina, karnıyarık sofalı plan şemasındadır.

İlk Konak Butik Otel

Merkez / Amasya
Restore edilmiş 200 yıllık ahşap bir konakta hizmet veren İlk Pension, tarihi bir atmosferde konaklama olanağı sunar. Evcil hayvan dostu olan bu pansiyonda güzel bir avlu ve ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur.

Melekli Konak

Merkez / Amasya
Amasya’da, Amasya Kalesi’ne 10 dakikalık yürüme mesafesinde konaklama olanağı sağlayan Melekli Konak, fitness merkezi ve bahçe sunmaktadır. Tüm odalarda uydu TV ve özel banyo vardır. Konuklar ücretsiz WiFi erişiminden yararlanabilirler.

Osmanli Pansiyon

Merkez / Amasya
Osmanli Pansiyon Amasya Merkez'dedir. Toplam 6 odali bir aile isletmesidir. Oda kahvalti konseptinde hizmet vermektedir.

Şehrizade Yalısı

Merkez / Amasya
Ücretsiz Wi-Fi erişimi ve terasa sahip Şehri-zade Yalısı, Amasya'da Amasya Kalesi'ne 500 metre uzaklıkta konaklama olanağı sunmaktadır. Konuklar tesis bünyesindeki restoranın keyfini çıkarabilir. Her oda düz ekran uydu TV ile donatılmıştır.

Lalehan Otel Ve Restaurant

Merkez / Amasya
Yeşilırmak'ın hemen kenarında bulunan Lalehan Hotel, ücretsiz Wi-Fi erişimine ve nehir ve dağ manzaralı bir restorana sahiptir. Otelin klimalı odalarında uydu TV mevcuttur. Hotel Lalehan'ın odaları, zarif renklerle modern bir şekilde dekore edilmiştir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi Hakkında

Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi Otelleri Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi,1308 - 1309 yıllarında İlhanlı Hükümdarı Sultan Mehmet Olcaytu ve eşi İldiz Hatun adına yaptırılmıştır. Dikdörtgen planlı, açık avlulu, eyvanlı kenarlarla tonoz örtülü mekanları bulunan tipik Selçuklu Medrese planına sahiptir. Tıp Medresesi olarak kullanılan yapının taç kapısı dönmin taş işlemeciliğini yansıtan detayları göz kamaştırıcıdır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır