Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi otelleri

En uygun Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi,1308 - 1309 yıllarında İlhanlı Hükümdarı Sultan Mehmet Olcaytu ve eşi İldiz Hatun adına yaptırılmıştır. Dikdörtgen planlı, açık avlulu, eyvanlı kenarlarla tonoz örtülü mekanları bulunan tipik Selçuklu Medrese planına sahiptir. Tıp Medresesi olarak kullanılan yapının taç kapısı dönmin taş işlemeciliğini yansıtan detayl

Çifte Konak

Merkez / Amasya
1902'lerdeki Amasya fotoğraflarında görülen Konak, 19. yüzyılın son çeyreğinde inşa edilmiştir. Ahşap çatkı kerpiç dolgu hımış tekniğinde çatılmış bina, karnıyarık sofalı plan şemasındadır.

İlk Konak Butik Otel

Merkez / Amasya
Restore edilmiş 200 yıllık ahşap bir konakta hizmet veren İlk Pension, tarihi bir atmosferde konaklama olanağı sunar. Evcil hayvan dostu olan bu pansiyonda güzel bir avlu ve ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur.

Melekli Konak

Merkez / Amasya
Amasya’da, Amasya Kalesi’ne 10 dakikalık yürüme mesafesinde konaklama olanağı sağlayan Melekli Konak, fitness merkezi ve bahçe sunmaktadır. Tüm odalarda uydu TV ve özel banyo vardır. Konuklar ücretsiz WiFi erişiminden yararlanabilirler.

Butik Otel Osmanlı

Merkez / Amasya
Osmanli Pansiyon Amasya Merkez'dedir. Toplam 6 odali bir aile isletmesidir. Oda kahvalti konseptinde hizmet vermektedir.

Aydınlı Hotel

Amasya Merkez / Amasya
Tesisimiz bu yıl renovasyon sürecinden geçmiş olup siz değerli misafirlerimiz için yenilenmiştir.

Amasya Taşhan Otel

Merkez / Amasya
Geniş bir avluya sahip restore edilmiş 17. yüzyıl Osmanlı hanında hizmet veren Amasya Taşhan Hotel, Amasya merkezinde yer alır. Modern olanaklar içeren otantik odalar, teras ve Osmanlı mutfağından yemekler servis eden bir restoran sunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi Hakkında

Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi Otelleri Şerefettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi,1308 - 1309 yıllarında İlhanlı Hükümdarı Sultan Mehmet Olcaytu ve eşi İldiz Hatun adına yaptırılmıştır. Dikdörtgen planlı, açık avlulu, eyvanlı kenarlarla tonoz örtülü mekanları bulunan tipik Selçuklu Medrese planına sahiptir. Tıp Medresesi olarak kullanılan yapının taç kapısı dönmin taş işlemeciliğini yansıtan detayları göz kamaştırıcıdır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır