Saka Hamamı Otelleri

Bu yerdeki 24 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Saka Hamamı Otelleri

Genel Bilgi

Eser üzerinde inşa tarihini belirten bir kitabe bulunmamaktadır. Sokollu Mehmet Paşa tarafından ciddi bir onarımdan sonra 1573 yılında vakıflar arasına dahil edilmiştir. Yol seviyesinden başlayan basamaklardan inilerek kemerli giriş kapısına ulaşılır. Hamam, soyunmalık, iki ılıklık, sıcaklık ve külhan bölümlerinden oluşmaktadır. İkinci ılıklığın içeri

Liwan Deluxe Hotel

Merkez / Antakya / Hatay
Konak, Antakya'nın soylu ailelerinden Halefoğlu ailesine ev sahipliği yapmıştır. Uzun yıllar Cemile Halefoğlu Konağı olarak da anılmıştır.

Neccar Otel

Merkez / Antakya / Hatay
Neccar Otel, 32 odalı olup 2019 Ağustos'ta hizmete açılmıştır. Oda kahvaltı konseptiyle hizmet verecek otelimizin tüm odalarında merkezi klima, Wi-Fi, su ısıtıcı, saç kurutma makinesi, minibar, uydu yayın LCD TV, banyo buklet ürünleri mevcuttur.

Kavinn Butik Otel

Antakya / Hatay
Antakya' nin tarihi dokusunu hissedebileceginiz ve eskiye olan özlemi giderebileceginiz, konforlu ve sik bir konaklama mekani.

Jasmin Konak Otel

Merkez / Antakya / Hatay
Antakya otellerinden olan Jasmin Konak Butik Otel ile en keyifli konaklama seçenekleri sizi bekliyor. Hatay Havlimanına 30 km ve şehir merkezine 1 km mesafede yer alan Jasmin Konak Butik Otel’de restoran, wi-fi ve rahat oda seçenekleri sunulmaktadır.

Sami Akar Saray Otel

Antakya / Hatay
Kadim şehir Antakya'mızın gelmiş geçmiş medeniyetlerden miras olarak aldığı en büyük paye hiç şüphesiz ki misafirperverliğidir.

Mahallem Butik Hotel

Antakya / Hatay
Merkezde olan butik otelimiz konak yapısında olup 9 odalıdır ve oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir. Mahallem Butik Hotel güzel ve huzur dolu bir avluya sahiptir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Saka Hamamı Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Saka Hamamı Hakkında

Saka Hamamı Otelleri Eser üzerinde inşa tarihini belirten bir kitabe bulunmamaktadır. Sokollu Mehmet Paşa tarafından ciddi bir onarımdan sonra 1573 yılında vakıflar arasına dahil edilmiştir. Yol seviyesinden başlayan basamaklardan inilerek kemerli giriş kapısına ulaşılır. Hamam, soyunmalık, iki ılıklık, sıcaklık ve külhan bölümlerinden oluşmaktadır. İkinci ılıklığın içerisinde Muhammet Saka’nın türbesi bulunmaktadır.Hatay'ın en eski yapılarından biri olan hamam görülmesi gereken alanlardan birisidir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır