Antakya Otelleri

En uygun Antakya otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Antakya Otelleri

Genel Bilgi

UNESCO'nun Barış Kenti olarak ödüllendirdiği Antakya, Hatay'ın göz bebeği ilçesi. Tüm özelliklerinin yanında mutluluğun ve huzurun sokaklarda sizi karşıladığını görmeniz mümkün. Hatay otelleri gibi Antakya otellerinin tamamının hizmeti, ziyaretçilerine önce samimiyeti sonra da kaliteyi

The Museum Hotel Antakya

Antakya / Hatay
Bulunan eserler arasında, 1050 metrekareden meydana gelen dünyanın en büyük tek parça mozaiğinin bulunduğu arkeolojik parkur ile birlikte aralarında Eros heykelciği ile sikkeler, metal objeler, mimari parçalar ve pişmiş toprak eserlerinde yer aldığı 30 b

Kalipso Park Butik Otel

Antakya / Hatay
2015 yılı ile misafirlerini ağırlamaya başlayan Kalipso Park Butik Otel okaliptüs ağaçları içerisinde eşsiz doğa manzarası ile Hatay Arkeoloji Müzesine 100 m., Antakya şehir merkezine 2 km.

Le Reve Butik Otel

Antakya Merkez / Antakya
Le Reve Butik Hotel 2021 yılında hizmete girmiştir. Dünyanın ilk aydınlatılan caddesi olan Kurtuluş caddesinde yer alan otelimiz merkezi konumda olup çarşı, restaurant va şehir merkezinde bulunan tarihi yerlere yürüme mesafesindedir.

Affan Boutique Hotel

Antakya Merkez / Antakya
Affan Boutique Hotel'de bu büyüleyici konaklama yerinden eski Antakya sokaklarına, tarihi mekanlara, müzelere, kiliselere ve restoranlara kolayca erişmenin keyfini çıkaracaksınız.

Waxwing Hotel

Merkez / Antakya / Hatay
Otelimiz 8 bin yillik geçmise sahip, 13 medeniyete ev sahipligi yapmis Antakya’mizin kalbinin attigi Saray Caddesi’nde yer almaktadir.

Anemon Antakya

Odabaşı / Antakya / Hatay
Medeniyetlerin beşiği Antakya şehir merkezinin girişinde bulunan otel, şehir merkezine sadece 10 dakika mesafededir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Antakya Hakkında

Antakya Otelleri

UNESCO'nun Barış Kenti olarak ödüllendirdiği Antakya, Hatay'ın göz bebeği ilçesi. Tüm özelliklerinin yanında mutluluğun ve huzurun sokaklarda sizi karşıladığını görmeniz mümkün. Hatay otelleri gibi Antakya otellerinin tamamının hizmeti, ziyaretçilerine önce samimiyeti sonra da kaliteyi sunuyor. Gerçeklikten uzaklaşıp, kendinizi hayal dünyasında hissedeceğiniz Antakya'da, otelz.com'dan otel rezervasyonunuzu yaptırıp, büyülü ilçeyi keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Hoşgörü konusunda tüm dünyaya ders verebilecek ilçe Antakya'nın mutlaka görülmesi gereken yüzlerce doğal güzelliği, tarihi dokuları ve kalıntıları bulunuyor. Tarihi ve kültürel bir geziye başlamak istiyorsanız ilk durağınız Antakya Mozaik Müzesi olmalı. İlçenin simgesi haline gelen müze her yıl hem yerli hem de yabancı binlerce turist ağırlıyor ve Güneş Tanrısı Apollo'nun heykeline ev sahipliği yapıyor. Bölgeye en çok turisti çeken Musa Ağacı ise, Antakya'nın simgesi konumunda. Gövdesi 35 metre olan devasa Musa Ağacı, Hıdırbey Köyü içinde bulunuyor ve üç bin yıldır orada olduğuna inanılıyor. Tarihi ve kültürel miraslardan sonra sıra Asi Nehri'ne gelir. 380 km uzunluğundaki Asi Nehri dizilere de konu olan güzelliği ve görkemiyle, Antakya'nın ruhunu yansıtan simgelerinden biri.

Antakya mutfağı ünü tüm dünyaya yayıldığı için, bu eşsiz lezzetlerin tadına bakmadan Antakya'dan ayrılmamak gerekiyor. İster sıcakkanlı yerel halkına isterseniz de yerel bir restorana misafir olun, mutlaka içli köfte, zahter salatası ve muhammara gibi yerel lezzetlerin tadına bakın.

Tarihi güzellikleri ve eşsiz gastronomisi ile dikkatleri çeken ve Hatay’ın ilçelerinden biri olan Antakya, ziyaretçilerine hem tarihin içinde kaybolma fırsatı hem de eşsiz mutfağı İle gün boyunca tokluk vaat ediyor. İlçenin Hatay merkeze uzaklığı sadece 60 km’dir.

Konaklamalarınız iyi en uygun oteller, erken rezervasyon fırsatları ve otelde ödeme seçenekleri ile Otelz.com’da sizleri bekliyor.

Hatay ilinin göz bebeği olan Antakya'da tatil planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Antakya Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Antakya’ya Ulaşım

Antakya’ya Hava Yolu İle Ulaşım

Hatay Havalimanı’ndan 25 kilometre uzakta olan Antakya’ya hava yolu ile ulaşmak mümkündür. Hatay Havalimanı’na yılın her günü Türkiye’nin tüm şehirlerinden uçak seferleri düzenlenir. Uçaktan indikten sonra havalimanı servislerini kullanarak konaklayacağınız yere yaklaşık 20 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz.

Antakya’ya Kara Yolu İle Ulaşım

Karayolu ile Antakya’ya ulaşım gelişmiş otobanlar sayesinde kolaydır. Toros Dağları’nın arasından geçerek yapacağınız seyahatte mükemmel manzaralara tanıklık edebilirsiniz. Hem özel aracınızı kullanarak hem de otobüs seferleri ile ilçeye varabilirsiniz. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Hatay’a düzenlenen otobüsleri kullanabilirsiniz. 

Otobüsten indikten sonra servis imkanlarını kullanarak 1,5 saatlik bir sürenin sonunda İskenderun’a ulaşabilirsiniz.

Antakya’da Şehir İçi Ulaşım

İskenderun’da şehir içi ulaşım otobüs ve minibüslerle sağlanır. Bu olanaklarla İskenderun’un her yerini ziyaret edebilirsiniz.

Antakya’ya Ne Zaman Gidilir?

Yaz aylarında sıcak, kış aylarında ise ortalama soğukluk yaşanan ilçeyi ziyaret etmek için dört mevsim de uygundur. Eğer sıcağı ve soğuğu çok sevmiyorsanız daha ılık geçen ilk ve sonbahar aylarında ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Antakya’da Gidebileceğiniz Festivaller

 • Akçalı Yumurta Bayramı (Mart)
 • Evvel Temmuz Festivali (Temmuz)
 • Uluslararası Antakya Film Festivali (Aralık)
 • İlk Kurşun Kültür, Sanat ve Turunçgil Festivali (Aralık)

Antakya’ da Gezilecek Yerler

Antakya Katolik Kilisesi

Antakya da pek çok kilise bulunmaktadır. Tarihi yapısı ve eşsiz süslemeleri için bu kiliseleri mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Antakya Katolik Kilisesi, neredeyse 200 yaşında olması sebebiyle oldukça eski bir görünüme sahiptir. Bahçesinden içeri girdiğiniz anda sizi tarih sayfalarına götürecek bir atmosferi vardır. 

Ayrıca buraya geldiğiniz de görmeniz gereken ikinci kısım çan kulesidir. Bu çan kulesinden çekeceğiniz fotoğraf ile Hatay’ın ne kadar hoşgörülü bir yer olduğunu anlamanız mümkünüdür. Çektiğiniz karenin içinde kilise ve camiler aynı hizada gözükecektir.

Katolik Kilisesi'nde yer alan otellerde konaklamak için Katolik Kilisesi Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Antakya St Pierre Kilisesi

Dünyanın ilk Katolik kilisesi olma özelliğini taşıyan bu kilise, kayalardan oyulmuş bir mağara kilisesidir. Dini açıdan da büyük öneme sahip olan kilise, alışık olduğumuz kilise görüntüsünden uzak olması sebebiyle de ziyaret ediliyor.

Antakya Habibi Neccar Cami

Anadolu’da yapılmış ilk cami olan Habibi Neccar, 636 yılında inşa edilmiştir.

Antakya Ulu Camii

Caminin en önemli özelliği Memluklular Döneminde yapılmış olması ve hala sağlamlığını korumasıdır. Antakya’nın en büyük camisidir.

Antakya Aziz Simeon Manastırı

Günümüze kadar sağlam bir şekilde ulaşamamış Aziz Simeon Manastırı’nın ne yazık ki sadece kalıntıları bulunmaktadır. Tepenin en üstünde yeşillikler arasında olan manastır, ziyaretçilerine güzel manzaralar sunar.

Antakya’da Bulunan Doğal Güzellikler

Antakya Haron(Cehennem Kayıkçısı)

Çıkması zor olan bir konum olduğunu başta belirtmekte fayda var. Çünkü burası kayalıkların tepesinde bir alan ve buraya ulaşmak için kayalıklara tırmanmanız gerekmektedir. Haron aslında, kayalara oyulmuş bir figürdür. 

Bu dev kabartma geçmişte yaşanmış veba salgınına karşı korunmak salgını savmak için yapılmıştır. Tırmanış 700 metre sürmekte ve doğruyu söylemek gerekirse sağlam bir ayakkabınız yanınızda değilse çıkmak çok ta güvenli değildir.

Haron(Cehennem Kayıkçısı)'da yer alan otellerde konaklamak için Haron(Cehennem Kayıkçısı) Otelleri sayfamızı ziyaret ederek rezervasyon yapabilirsiniz.

Antakya Titus Tüneli

Titus Tüneli, Roma Döneminde yapılmıştır. Kayaların içindeki bu tünel hem eşsiz hikâyesi hem de doğa harikası görüntüsü ile ziyaret edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor.

Antakya’da Bulunan Müzeler

Antakya Arkeoloji Müzesi

Antakya’ya sadece bu müze için gelebilirsiniz. Çünkü, Türkiye’nin mozaik sergileme alanlarından en büyüğüdür. Bu müzede sadece mozaik değil, pek çok tarihi eser sergileniyor. Müzenin büyüktür ve içerisinde gezilecek alan çoklutur. Müzeyi tamamen gezmeniz için 4-5 saat ayırmanız gerekmektedir.

Antakya Tıbbi Aromatik Bitkiler Müzesi

Tıbbi Aromatik bitkileri yakından tanıyabileceğiniz bir müzedir. Girişinin ücretsizdir. Burada bölgeye has olan endemik bitki çeşitlerini görmeniz mümkün olur. 

Antakya Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi

Başlangıçta otel yapmak için kazılan alanda şehir kalıntıları çıkınca çalışmalar duldurulmuş ve arkeolojik kazayı geçilmiştir. Buranın çevresinin bir antik kent olduğu bilinmektedir. Gezmeye açık olan bu antik kenti mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Antakya’da Ne Yenir?

Antakya gastronomi turizmi için en önemli noktalardandır. Yazmakla bitmeyecek kadar çok lezzetin tadına bakabileceğiniz Antakya’da önceliği aşağıdaki yiyeceklere verebilirsiniz. Bu noktada dikkatinizi çekmemiz gerekir ki bu lezzetlerde kırmızı et hakimdir. Kullanılan etler de yörede yaşayan ve organik beslenen hayvanlardan elde edilir.

 • Oruktan Kebab
 • Şişperek Çorbası
 • Künefe
 • Hatay Kahvaltısı
 • Aşur
 • Borani
 • Keşşir
 • Sini Kebabı
 • Dürüm

Bu yiyeceklerle birlikte yörede ünlü olan Affan kahvesini de denemelisiniz. Tüm bu lezzetleri tatmak için aşağıdaki restoranlarda uğrayabilirsiniz.

 • Yusuf Dayı’nın Yeri
 • Sultan Sofrası
 • Yusuf Usta
 • Avlu Restoran
 • Pöç Kebapçısı
 • Haytalı

Antakya’da Gece Hayatı

Antakya da gece eğlenebileceğiniz pek çok cafe, bar ve restoran bulunuyor. Atatürk Caddesi’nde canlı müzik yapan mekânların sıra sıra dizildiğini görebilirsiniz. Hürriyet ve Saray Caddeleri’nde de birçok eğlence mekânı bulabilirsiniz.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır