Antakya Otelleri

Bu yerdeki 27 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Antakya Otelleri

Genel Bilgi

UNESCO'nun Barış Kenti olarak ödüllendirdiği Antakya, Hatay'ın göz bebeği ilçesi. Tüm özelliklerinin yanında mutluluğun ve huzurun sokaklarda sizi karşıladığını görmeniz mümkün. Hatay otelleri gibi Antakya otellerinin tamamının hizmeti, ziyaretçilerine önce samimiyeti sonra da kaliteyi sunuyor. Gerçeklikten uzaklaşıp, kendinizi hayal dünyasında his

The Museum Hotel Antakya

Antakya / Hatay /
lunan eserler arasında, 1050 metrekareden meydana gelen dünyanın en büyük tek parça mozaiğinin bulunduğu arkeolojik parkur ile birlikte aralarında Eros heykelciği ile sikkeler, metal objeler, mimari parçalar ve pişmiş toprak eserlerinde yer aldığı 30

Luwi Antakya Boutique Hotel

Merkez / Antakya / Hatay /
M.Ö. 2000’li yıllarda bulunduğumuz bölgede yaşamış, Hitit medeniyeti ve dilini; kısaca Anadolu topraklarını derinden etkilemiş Anadolu’nun en eski halklarından biri…

Kalipso Park Butik Otel

Antakya / Hatay /
Okaliptüs ağaçları arasında Kalipso Park Otelin klimalı odaları parke zemin ve tavan arası yatak odasının huzurunu size sunuyor.

Waxwing Hotel

Merkez / Antakya / Hatay /
Otelimiz 8 bin yillik geçmise sahip, 13 medeniyete ev sahipligi yapmis Antakya’mizin kalbinin attigi Saray Caddesi’nde yer almaktadir.

The Shahut Hotel

Antakya / Hatay /
esisimiz, 1900’lü yıllarda yapılan 3 adet tarihi konağın aslına uygun olarak restore edilmesiyle 24 oda, 15 araçlık kapalı araç park yeri, 300 kişilik çok amaçlı salon, 400 m2'lik 2 adet herbiri 120 kişilik toplantı salonu, 100 kişilik avlu ve 50 kişil

Kavinn Butik Otel

Antakya / Hatay /
Antakya' nin tarihi dokusunu hissedebileceginiz ve eskiye olan özlemi giderebileceginiz, konforlu ve sik bir konaklama mekani.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Antakya Hakkında

Antakya Otelleri

UNESCO'nun Barış Kenti olarak ödüllendirdiği Antakya, Hatay'ın göz bebeği ilçesi. Tüm özelliklerinin yanında mutluluğun ve huzurun sokaklarda sizi karşıladığını görmeniz mümkün. Hatay otelleri gibi Antakya otellerinin tamamının hizmeti, ziyaretçilerine önce samimiyeti sonra da kaliteyi sunuyor. Gerçeklikten uzaklaşıp, kendinizi hayal dünyasında hissedeceğiniz Antakya'da, otelz.com'dan otel rezervasyonunuzu yaptırıp, büyülü ilçeyi keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Hoşgörü konusunda tüm dünyaya ders verebilecek ilçe Antakya'nın mutlaka görülmesi gereken yüzlerce doğal güzelliği, tarihi dokuları ve kalıntıları bulunuyor. Tarihi ve kültürel bir geziye başlamak istiyorsanız ilk durağınız Antakya Mozaik Müzesi olmalı. İlçenin simgesi haline gelen müze her yıl hem yerli hem de yabancı binlerce turist ağırlıyor ve Güneş Tanrısı Apollo'nun heykeline ev sahipliği yapıyor. Bölgeye en çok turisti çeken Musa Ağacı ise, Antakya'nın simgesi konumunda. Gövdesi 35 metre olan devasa Musa Ağacı, Hıdırbey Köyü içinde bulunuyor ve üç bin yıldır orada olduğuna inanılıyor. Tarihi ve kültürel miraslardan sonra sıra Asi Nehri'ne gelir. 380 km uzunluğundaki Asi Nehri dizilere de konu olan güzelliği ve görkemiyle, Antakya'nın ruhunu yansıtan simgelerinden biri.

Antakya mutfağı ünü tüm dünyaya yayıldığı için, bu eşsiz lezzetlerin tadına bakmadan Antakya'dan ayrılmamak gerekiyor. İster sıcakkanlı yerel halkına isterseniz de yerel bir restorana misafir olun, mutlaka içli köfte, zahter salatası ve muhammara gibi yerel lezzetlerin tadına bakın.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır