Safranbolu Kaymakamlar Gezi Evi Otelleri

Bu yerdeki 111 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Safranbolu Kaymakamlar Gezi Evi Otelleri

Genel Bilgi

18. ve 19. yy. Türk toplumunun geçmişini, kültürünü ve yaşama biçimi ve teknolojisini yansıtan Safranbolu Evleri arasında önemli bir örnektir.18. yy. başlarında yapıldığı sanılmaktadır. Sahibi Safranbolu kışlası kumandanı Hacı Mehmet Efendi'dir. Hacı Mehmet Efendi'ye Yarbay karşılığı olan "Kaim-Makam" denilmesi nedeniyle ailesi; dolayısıyla evleri d

Ebrulu Konak

Merkez / Safranbolu / Karabük
brulu Konak, Unesco tarafından Dünya miras listesine alınan tarihi Safranbolu'da korum altına alınmış 1210 tarihi taşınmaz varlıktan biri olup, tarihi Safranbolu'nun merkezinde bulunan ve Safranbolu'ya gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin tümünün ziya

Cinci Han Otel

Merkez / Safranbolu / Karabük
Deniz kıyısında yer alan Grand Ahos Hotel, Ereğli şehir merkezine sadece 5,8 km uzaklıktadır. Sauna, Türk hamamı ve fitness merkezi içeren spa merkezi sunmaktadır. Grand Ahos Hotel&Spa'nın aydınlık odaları halı kaplı zeminlere sahiptir.

Safranbolu Seyir Konak Otel

Safranbolu / Karabük
Safranbolu Seyir Konak Otel, tarihi ve turistik mekanlara yürüme mesafesinde konaklama avantajı sağlayan tesis misafirlerine huzurlu ve konforlu bir tatil imkanı sunuyor.

Avcıoğlu Konak Otel

Merkez / Safranbolu / Karabük
Safranbolu simgesi Tarihi Çarşının Merkezi'nde konumlanmıştır. Otel tarihi çarşıda bulunan bütün yerlere yürüme mesafesindedir. Manzarası Safranbolu'nun eşsiz doğasına, manzarasına ev sahipliği yapmaktadır.

Peri Konak - Historical Ottoman House

Safranbolu / Karabük
Restorasyonu 2017 yıllında tamamlanan Peri konak Osmanlı mimarisi , otantik dekorasyonu, eşsiz tarihi şehir manzarası ile misafirlerimize tarihi bir nefes sunmaktadır.

Sabri Bey Konak Otel

Safranbolu / Karabük
Tesisin, geleneksel Safranbolu evlerinin iç dizaynına sahip olan odalarında; kablosuz internet, LCD TV, uydu yayını, saç kurutma makinesi ve merkezi ısıtma bulunuyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Safranbolu Kaymakamlar Gezi Evi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Safranbolu Kaymakamlar Gezi Evi Hakkında

Safranbolu Kaymakamlar Gezi Evi Otelleri 18. ve 19. yy. Türk toplumunun geçmişini, kültürünü ve yaşama biçimi ve teknolojisini yansıtan Safranbolu Evleri arasında önemli bir örnektir.18. yy. başlarında yapıldığı sanılmaktadır. Sahibi Safranbolu kışlası kumandanı Hacı Mehmet Efendi'dir. Hacı Mehmet Efendi'ye Yarbay karşılığı olan "Kaim-Makam" denilmesi nedeniyle ailesi; dolayısıyla evleri de halk arasında bu isimle söylenegelir olmuştur.Kentsel dokusunu ve tüm mimari özelliklerini günümüze dek koruyabilmiş, ilçemizde T.C. Kültür Bakanlığı'nın Safranbolu'nun korunması ve sağlıklaştırılması projesi çerçevesinde 1979 yılında kamulaştırıp restorasyonunu tamamladığı Kaymakamlar Evi; 16.12.1981 tarihinde Eğitim Merkezi olarak hizmete açılmıştır.Safranbolu Çarşı'sı içinde, Hıdırlık Yokuşu Sokağı üzerinde bulunan yapı; kitle, plan ve cephe olarak özgün bir Türk Evi niteliğindedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır