Safranbolu Otelleri

En uygun Safranbolu otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Safranbolu Otelleri

Genel Bilgi

Safranbolu Gezi Rehberi Unesco miras listesinde bulunan Safranbolu dünyanın en iyi korunan 20 kentinden biridir. Türk-Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini taşıyan Safranbolu’da 17-19. Yüzyıllar arasında yapıldığı tespit edilen 2 bin evin 800’ü koruma altında bulunmaktadır. Yapılan araştırmalarda şehrin ta

Safran City Hotel & Spa

Safranbolu / Karabük
Karabük'ün eşsiz tarihi mekanlarından biri olan Safranbolu'da yer alan Safran City Hotel & Spa, sauna, Türk Hamamı ve masaj hizmetlerini içeren bir spa merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Diamond Park Hotel Safranbolu

Merkez / Safranbolu / Karabük
Karabük'ün kuzeyindeki Safranbolu'da yer alan Diamond Park Hotel Safranbolu, geleneksel mimari ile ücretsiz Wi-Fi erisimi ve ücretsiz özel otopark hizmeti gibi modern imkanlari bir arada sunmaktadir.

Zalifre Otel

Merkez / Safranbolu / Karabük
İsmini Safranbolu’nun 14.-16. yüzyıl arasında kullanılan isminden alan otelimiz, bölgenin homojen standart yapısı ile tek binada en büyük yatak kapasitesine sahip tesisi olup Ağustos 2002 itibarı ile siz değerli konuklarımızın hizmetine açılmıştır.

Safranbolu Çamlica Konagi Çarsi Evi

Safranbolu / Karabük
Safranbolu’da kalacak yerler arasinda mantikli tercih yapmak isteyenlerin ilk tercihi olan Çamlica Konak’ta odalar 16 m2 ile 26 m2 arasinda ise degismektedir.

Nimet Hanım Konağı

Kıranköy / Safranbolu / Karabük
1800 yıllarında bölgede yaşayan Rum Ustalar tarafından yapılan sarnıçlı Konağımız, uzun yıllar yerli Rum aileler tarafından mesken olarak kullanılmıştır.

Dibekönü Konak

Merkez / Safranbolu / Karabük
Safranbolu'nun bağlar mevkiisinde yer alan tarihi konağımız 600 m2 bahçe'ye sahip,3 katlı eşsiz bir yapıdır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Safranbolu Hakkında

Safranbolu Otelleri

Safranbolu Gezi Rehberi

Unesco miras listesinde bulunan Safranbolu dünyanın en iyi korunan 20 kentinden biridir. Türk-Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini taşıyan Safranbolu’da 17-19. Yüzyıllar arasında yapıldığı tespit edilen 2 bin evin 800’ü koruma altında bulunmaktadır. Yapılan araştırmalarda şehrin tarihinin M.Ö. 3 binli yıllarda başladığı tahmin edilmektedir. Yüzyıllar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Safranbolu daha çok Osmanlı mimarisinin usta örnekleri ile bir evin diğerine gölge yapmayacağı şekilde konumlandırılmış yapı sistemi ile bilinmektedir. 1200’ün üzerinde korunan yapısıyla Safranbolu size tarihe açılan bir kapıdan merhaba diyor.

Türkiye’nin turistik yerlerinden biri olan Safranbolu İlçesi, Karabük şehrine bağlıdır ve tarihi açıdan oldukça önemlidir. Turistler özellikle bu ilçede yer alan ve Dünya Miras Listesi’nde bulunan Safranbolu Evleri’ni ziyaret etmektedir.

Safranbolu Evleri’nin yanı sıra birçok kültürel ve doğal güzelliği ile yöreye ait farklı farklı yemek çeşitleri bulunur. İlçede yapılacak birçok aktivite ve mutlaka görülmesi gereken mekânlar vardır.

İncekaya Su Kemeri’nden Tarihi Cinci Hanı ve Hamamı’na kadar birçok güzelliği turistlere sunar. Bunun yanında safranlı lokum, su simidi, bükme ve piruhi gibi yöreye has birçok yemek ve tatlı vardır.

Tüm bu özellikleriyle Safranbolu hem yemek kültürü hem de tarihi dokusuyla tatil için tercih edilebilir. Yerli yabancı tüm turistler için unutulmayacak bir tatil imkânı sunan Safranbolu otellerine en uygun fiyatlarla ulaşmak için otelz.com adresini ziyaret edebilirrsiniz. 

Karabük ilinin mutlaka görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerinden biri olan Safranbolu'da tatil planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Safranbolu Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Safranbolu’ya Nasıl Gidilir?

Safranbolu tatili yapacaklar için birçok ulaşım imkânı bulunur. Öncelikle ilçeye gitmek için kara yolculuğu tercih edenler direkt olarak merkezde bulunan Safranbolu terminali ile kolayca ulaşım sağlayabilir.  

Otogardan sonra ise belediye otobüsü ya da taksi gibi seçenekler kullanılarak istenilen yere kolayca gidilebilmektedir.

Uçakla seyahat etmek isteyenler için de Safranbolu İlçesi’ne en yakın havaalanı olan Kastamonu Havalimanı'nı tercih edebilir. Karabük’te havaalanını bulunmamaktadır. Fakat Kastamonu Havalimanı ile Safranbolu arası yaklaşık 1 saat 30 dakikadır. Havaalanından otobüs ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. 

Safranbolu’da Gezilecek Yerler

Safranbolu’nun Doğal Güzellikleri

Karabük şehrinin turizme yön veren ilçesi Safranbolu’da birçok tarihi ve doğal güzellik bulunur. Bu güzellikleri ve mükemmel yapısı sayesinde ilçe yıl boyunca birçok turisti ağırlar.

Safranbolu’nun doğal güzellikleri arasında çeşitli mağaralar, yaylalar, köyler, göller ve kanyonlar bulunur.

Safranbolu Tokatlı Kanyonu

Tokatlı Kanyonu bir ucu Tokatlı köyüne diğer ucu ise Eski Çarşı’ya uzanan büyük bir kanyon. Safranbolu’nun Tokatlı köyünde yer alan bu kanyon hem şehrin yerlilerine hem de turistlere eğlenceli vakit geçirebilecekleri güzel bir yürüyüş yolu sağlıyor.

Safranbolu İncekaya Su Kemeri

Safranbolu’da turistler tarafından rağbet gören doğal güzelliklerden biri olan İncekaya Su Kemeri, Tokatlı Kanyonu’ndan inerken hemen solda kalıyor. Doğal güzelliklerin böyle yakın olması, turistler açısından pek çok avantaj sağlıyor. Ayrıca kemerin altında da Tokatlı Deresi yer alıyor.
 
İncekaya Su Kemeri'nde yer alan otellerde konaklamak için İncekaya Su Kemeri Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Safranbolu Bulak Mağarası

Safranbolu Bulak Köyü’nde yer alan Bulak diğer adıyla Mencilis Mağarası Türkiye’nin 4. Büyük mağarası statüsüne sahip bir mağaradır. Birçok turist tarafından ziyaret edilen bu mağara yaklaşık 6 km uzunluğunda olsa da yalnızca 400 metre kadarı ziyarete açıktır.

Mükemmel estetiğiyle görenleri hayrete düşüren Bulak Mağarası, Safranbolu merkezine yaklaşık 8 km uzaklıkta yer alıyor. Eski Çarşı önünden her gün kalkan otobüsler aracılığıyla mağaraya kolayca gidilebiliyor.

Safranbolu’nun Tarihi Güzellikleri

Safranbolu ilçesinin doğal güzelliklerinin yanında birçok tarihi güzelliği de bulunuyor. Yıllarca korunan bu tarihi güzellikler bugün birçok turist için Türkiye’de görülecek mekânların başında yer alıyor.

Safranbolu Dünya Kültür Mirası: Safranbolu Evleri

İlçe merkezinde bulunan ve yaklaşık 2 bin evden oluşan Safranbolu Evleri adını almış bu tarihi yapı 18, 19 ve 20. yüzyılın izlerini taşıyor.

Safranbolu Evleri, 1998 yılında Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan nadide bir güzellikler olarak Osmanlı kent yaşamını yerli ve yabancı turistlere tanıtıyor.

Safranbolu Evleri'nde yer alan otellerde konaklamak için Safranbolu Evleri Otelleri sayfamızdan kolayca rezervasyon yapabilirsiniz.

Safranbolu Tarihi Cinci Hanı ve Hamamı

Yine ilçe merkezinde bulunan tarihi yapılardan biri de Cinci Hanı ve Hamamı. 17. Yüzyılda yapılan Cinci Hanı göze çarpan mimari bir yapı olarak turistler tarafından yoğun bir ziyaret alıyor. Ayrıca Han terası Safranbolu’nun panoramik görüntüsünü ziyaretçilere sunuyor.

Çarşı içinde yer alan Cinci Hamamı ise halk arasında Yeni Hamam olarak biliniyor ve 1600’lü yıllardan beri halen hizmet vermeye devam ediyor.

Safranbolu Osmanlı’dan Bugüne Gelen Tarihi Çarşı

Safranbolu ilçesinde tarihi mekânları, gezmekle bitmeyecek kadar çok ve bir gidenin bir daha gitmek isteyeceği kadar güzel yapılardan oluşuyor. Bu yapılardan biri olan Tarihi Çarşı halen hizmet veriyor ve ziyaretçilerine Osmanlı’nın otantik yapısını sunuyor.

Safranbolu Yörük Köyü

Kültür bakanlığı tarafından koruma altına alınan Yörük köyü Safranbolu’da dikkat çeken bir diğer yerler arasında. Birçok yazılı efsaneye sahip Türk-Türkmen köyü olarak bilinen bu köy içinde 93 tescilli eser barındırıyor ve Safranbolu’nun minik maketi olarak adlandırılıyor. 

Safranbolu Merkezde Gezilecek Yerler

Safranbolu ilçesi içinde bulunan birçok tarihi yapı ve doğal güzellikleri ile gezmekle bitmeyecek, Türkiye’nin en çok turist çeken yerlerinden biridir. Şehir içinde mutlaka görülmesi gereken ve turistlerin odak noktası haline gelmiş pek çok yer bulunur.

Safranbolu’ya Güzel Bir Bakış: Hıdırlık Tepesi

Hıdırlık Tepesi hem tarihi hem de turistik açıdan oldukça önemli bir mekândır. Safranbolu’ya gelen ilk Askeri konum yeri olarak bilinen bu tepe, günümüzde hem Karabük’te yaşayanların hem de Safranbolu’ya gelen turistlerin uğrak noktalarından biridir.

Hıdırlık Tepesi Safranbolu’nun Kastamonu tarafındaki girişte yer alıyor. Bu tepeden Safranbolu manzarası izlenebiliyor.

Safranbolu Kaymakamlar Evi

Safranbolu Evleri içinde bulunan Kaymakamlar Müze Evi yine turistler arasında oldukça rağbet gören mekânlardan biri.

Kültür Bakanlığına bağlı müze günümüzde hem içinde bulunan kafeteryası ile hem de Osmanlı’nın dokusunu yansıtan parçalarıyla yoğun ilgi görüyor.

Safranbolu Saat Kulesi

Günümüzde Kent Tarihi Müzesi içinde bulunan Tarihi Saat Kulesi görülmesi gereken güzellikler arasındadır. Aynı zamanda bu alanda Anadolu’nun farklı yerlerinden 15 saat kulesinin minyatürleri de yer almaktadır.

Safranbolu’da Çocuklarınız İle Birlikte Yapabileceğiniz Aile Aktiviteleri

Safranbolu otelleri hem aile hem de arkadaşlarla birlikte yapılacak tatiller için uygun bir adrestir. Bunun yanı sıra çocuklar için eğlenceli olabilecek birçok aktivite de bulunmaktadır.

Safranbolu Tepetaklak Konak

Hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından oldukça ilgi gören Tepetaklak Konak, içerisinde fotoğraf çekmeyi sevenler için sürprizler barındırıyor.

Günün belli saatlerinde küçük bir ücretle giriş yapılabilen bu konak nostaljik tasarımları ve inanılmaz fotoğraflama imkanı ile eğlenceli zaman geçirmenize olanak sağlıyor.

Safranbolu'da Alışverişin Adresi: Safranpark AVM

Yine aileyle vakit geçirmek için eğlenceli bir alternatif olan Safrapark içinde çeşitli mağaza ve restoranlar barındırıyor. Aynı zamanda AVM’nin kendi servis imkânı da bulunuyor.

Safranbolu’da Ne Yenir?

Safranbolu tarihi ve doğal dokusunun yanı sıra kendine özgü birçok yemek ve tatlı çeşidini de sunmaktadır. Yerli halk dışında özellikle turistlerin yemeden dönmemeleri gereken birçok yemek bulunur.

Safranbolu’nun Mantısı: Peruhi

Peruhi, Safranbolu’ya özgü farklı bir mantı çeşidi. Mantı severlerin hayran kalacağı bu lezzetin içinde et yerine süzme yoğurt bulunuyor ve bu şekilde farklı bir deneyim sunuyor. Peruhi, Safran Konak gibi ilçenin birçok mekanında bulunabiliyor ve turistler için vazgeçilmez yemeklerden biri haline geliyor.

Safranbolu’nun Bükmesi

Bir pide çeşidi olarak karşımıza çıkan Bükme’nin içinde ıspanak ya da pazı ya da isteğe bağlı olarak ikisi birden bulunabiliyor.

Safranbolu'nun Kuyu Kebabı

Kuyu kebabı Türkiye’nin birçok şehrinde fazlasıyla iyi yapılan bir yemek. Fakat Safranbolu bu alanda oldukça iddialı.

Safranbolu’da yapılan boyabat kuzusu neredeyse 3 saat, bütün haliyle bir kuyuda pişiriliyor. Aynı zamanda ilçede oldukça uygun fiyata yenebilecek bir lezzet.

Safranbolu'da Safranlı Lokum

Safran, Safranbolu’da yetiştirilen bir baharat çeşidi. Adını safrandan alan bu lokum ise yine ilçenin eşsiz lezzetlerinden biri.

Aynı zamanda Safranbolu’da lokum oldukça tercih edilen bir lezzet olduğundan safranlının yanında çifte kavrulmuş gibi birçok farklı çeşidi de bulunuyor.

Yapmadan Dönme

Safranbolu kesinlikle Türkiye’de görülmesi gereken yegâne yerlerden biri. Safranbolu’ya giden herkesin Tepetaklak Konak’ta fotoğraf çektirmesi kesinlikle yapmadan dönülmemesi gerekenler arasında yer alıyor.

Aynı şekilde Cinci Han terası ve Hıdırlık Tepesi’ne çıkıp Safranbolu’ya bir de geniş bir açıdan bakmak oldukça farklı bir deneyim olabilir.

Görmeden Dönme

Safranbolu’ya gitmeye karar verenlerin öncelikle güzel bir gezi planı yapması gerekiyor. Çünkü ilçede görmeden dönmeyi istemeyeceğiniz birçok yapı ve doğal güzellik bulunuyor.

Tatil esnasında gitmek isteyeceğiniz noktalardan biri Kent Tarihi Müzesi olabilir. Özellikle bu alanda yer alan Anadolu Saat Kuleleri Minyatürleri’ni görmeden Safranbolu’dan dönmek istemeyeceksiniz.

Yemeden Dönme

Peruhiden bükmeye, kuyu kebabından safranlı lokuma kadar birçok eşsiz lezzeti Safranbolu’da tadabilirsiniz.

Bunların yanı sıra çoğu yerin olduğu gibi Safranbolu’nun da kendine has gazozu bulunuyor. Bağlar Gazozu adı verilen bu gazozun özellikle depozitolu şişeden içilmesi öneriliyor.

Gazoz gibi her ilçenin ya da şehrin de kendine özel bir simidi bulunuyor. Safranbolu’da ise önce suda haşlanıp ardından odun fırında kızartılan ve üzerinde susam bulunmayan su simidi kahvaltıların vazgeçilmezlerinden biri.

Tatlı deyince de Türkiye’de akla ilk gelen baklavanın da Safranbolu’ya özel çeşidi bulunuyor. Yörük köyünde tadılması tavsiye edilen Safranbolu ev baklavası buranın meşhur tatlılarından biridir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır