Öküz Mehmed Paşa Kervansarayı Otelleri

Bu yerdeki 191 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Öküz Mehmed Paşa Kervansarayı Otelleri

Genel Bilgi

Kervansaray, Öküz Mehmed Paşa tarafından 1618 yılında, deniz ticareti için yaptırılmıştır. İki katlı ve avlulu bir yapıdır. Kurşunlu Han'daki burç ve mazgal delikleri, Kale'nin şiddetli muharebelere maruz kaldığını göstermektedir. Ortalama 28.50 Metre x 21.60 Metre ölçüsündeki avlunun çevresini her iki katta da revak ve odalar sarmaktadır. Bu Kervansa

Mia Residence

Bayraklıdede / Kuşadası,Aydın
Evlerimizde 1. sınıf malzeme kullanılmış ve de kaliteli eşyalar ile sizler için özenle hazırlanmıştır. Evinizin konforunda bir tatil geçirmeniz için tüm detaylar sizin adınıza düşünülmüştür.

Eylül Pansiyon Kuşadası

Kuşadasi / Aydin
Eylül Pansiyon, 12 odalı ve deniz manzaralıdır. Ailecek kalabileceğiniz sıcak bir ortamda siz değerli misafirlerimizi bekliyoruz.

Egemen City Hotel

Kuşadasi / Aydin
Muhteşem deniz manzaralı Teras restaurantı ve odalarımız ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. Eğlence merkezleri alışveriş merkezleri 24 saat hareketli kuşadası merkezinde bulunmaktayız.

Otel Kayhanbey

Merkez / Kusadasi / Aydin
Kayhanbey Hotel; Aydin Kusadasi merkezinde yer almaktadir. Denize 50 mt mesafededir.Kusadasi marina , çarsi , eglence mekanlari ve diger popüler bölgelere 100 mt mesafededir.

Old Town Boutique Hotel

Merkez / Kusadasi / Aydin
Eger bir mola vermek isterseniz, tatile ihtiyaciniz var ise ve Kusadasi sehir merkezinde küçük, yüksek standartli, çok temiz ve çok yeni bir aile oteline ihtiyaciniz var ise Kusadasi Old Town Butik Otel sizin için dogru bir seçimdir.

Golden Moon Hotel

Kadınlar Denizi / Kuşadasi / Aydin
Ege'nin incisi,efsane tatil yöresi Kuşadası ve Kuşadası'nın göz kamaştırıcı mavi ve yeşilin merkezinde Sakin,huzurlu,ferah bir ortamı paylaşacağınız GoldenMoon Apart genç çiftlere,çocuklu ailelere ideal bir tatil ortamı sunuyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Öküz Mehmed Paşa Kervansarayı Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Öküz Mehmed Paşa Kervansarayı Hakkında

Öküz Mehmed Paşa Kervansarayı Otelleri Kervansaray, Öküz Mehmed Paşa tarafından 1618 yılında, deniz ticareti için yaptırılmıştır. İki katlı ve avlulu bir yapıdır. Kurşunlu Han'daki burç ve mazgal delikleri, Kale'nin şiddetli muharebelere maruz kaldığını göstermektedir. Ortalama 28.50 Metre x 21.60 Metre ölçüsündeki avlunun çevresini her iki katta da revak ve odalar sarmaktadır. Bu Kervansaray'ın varlığı, Osmanlılar zamanında Kuşadası'nın kervan yollarından birinin sonunda ülkenin iç bölümlerinden gönderilen ticari malların ihraç limanı olduğunu göstermektedir. Yapı, Evliya Çelebi'nin "Seyahatname" sinde ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Yapı, 1966 yılında "Clup Mediterranee" tarafından kiralanıp restore edilerek "Turistik" Konaklama İşletmesi" olarak hizmete açılmıştır. Bugün, bu işlevini sürdürmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır