Mevlevi (Türbe) Camii Otelleri

En uygun Mevlevi (Türbe) Camii otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Mevlevi (Türbe) Camii Otelleri

Genel Bilgi

Ana ünite türbe, semahane ve mescid, şerbethane, bacılar mahfili ve son cemaat yerinden oluşur. Bina kesme taştan yapılmış kapısı üzerinde, kitabe yerine kabartma bir Mevlevi külahı yer alır. Bu binanın yıkılmasından sonra 1844’te Abülmecid tarafından yeniden yaptırılmıştır. Büyük yangın sonucu yanan Mevlevihane, 1905’de II. Abülhamit’in emriyle on dö

DoubleTree by Hilton SPA Afyonkarahisar

Merkez / Afyon
Şehir merkezine yakın mesafede Akarçay kenarında bulunan Doubletree by Hilton Afyonkarahisar, mükemmel konumu ile misafirlerine iş ve tatil amaçlı konaklamalarında kusursuz bir deneyim sunuyor.

Grand Arı Hotel

Merkez / Afyon
Ulaşım ve güvenlik açısından elverişli konumuyla misafirlerine avantaj sağlayan Grand Arı Otel, Afyon Kalesi'ne yalnızca 1 km mesafede konforlu bir konaklama imkanı sunuyor.

İkbal Thermal Hotel & SPA Afyon

Merkez / Afyon
İkbal Thermal Hotel & Spa termal, kültür, iş ve alışveriş seyahatlerinizi rahat, huzur ve konfor ile buluştururken, diğer taraftan da sizi Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Afyon’a gezintiye davet ediyor.

MCG Marble Hotel

Merkez / Afyon
Kalite ve güler yüzün buluştuğu MCG Çakmak Marble Hotel, sizleri konfor ve huzur ortamında ağırlamak için yüksek standartlarda hizmetlerini sunmaktadır.

Lifestyle Hotel

Merkez / Afyon
Lifestyle Hotel Afyon, Afyonkarahisar'da bulunmaktadır. 2009 yalında faaliyete başlamış olan otel, merkezi bir konuma sahiptir. As Hotel Afyon 5 katlıdır.

Hotel Soydan

Merkez / Afyon
Soydan Hotel, 41 odasıyla oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir. Kahvaltı dışında alınan yiyecek ve içecekler ekstra ücretlendirilmektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Mevlevi (Türbe) Camii Hakkında

Mevlevi (Türbe) Camii Otelleri Ana ünite türbe, semahane ve mescid, şerbethane, bacılar mahfili ve son cemaat yerinden oluşur. Bina kesme taştan yapılmış kapısı üzerinde, kitabe yerine kabartma bir Mevlevi külahı yer alır. Bu binanın yıkılmasından sonra 1844’te Abülmecid tarafından yeniden yaptırılmıştır. Büyük yangın sonucu yanan Mevlevihane, 1905’de II. Abülhamit’in emriyle on dört bin altın harcanarak büyük bir onarım daha geçirmiştir. Afyonkarahisar Mevlevihanesi’nin, tekkelerin kapatılmasından önce diğer mevlevihaneler arasında ayrı bir yeri vardı. Semahane, matbah ve öbür bölümleriyle birlikte esasen büyük mevlevihanedir. Mevlevilik töresinde Konya’dan sonra ikinci sırayı alır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır