Afyon Otelleri

Bu yerdeki 65 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Afyon Otelleri

Genel Bilgi

Zengin tarihi, şifalı suları, doğal güzellikleri, Kurtuluş Savaşı'ndaki önemi ile ülkemizin değerli şehirlerinden Afyonkarahisar, Ege Bölgesi’nin Akdeniz’e ve İç Anadolu Bölgesi’ne açılan kapısı ve önemli bir kültür merkezidir. Milattan önceye kadar uzanan tarihi geçmişi ile dikkat çeken Afyon bünyes

May Thermal Resort Spa

Sandikli / Afyon
May Thermal Resort Spa Merkezi; Sağlığınızı ve güzelliğinizi korumanız için 2000 yıldır şifalı suları ile sağlık ve zindelik veren termal sularının özelliklerini korumakta olup günümüz ileri teknolojisi ile birleşmiştir.

Jura Hotels Afyon Thermal

Merkez / Afyon
Otelimiz toplamda 193 oda 390 yatak kapasitelidir.

İkbal Thermal Hotel & SPA Afyon

Merkez / Afyon
İkbal Thermal Hotel & Spa termal, kültür, iş ve alışveriş seyahatlerinizi rahat, huzur ve konfor ile buluştururken, diğer taraftan da sizi Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Afyon’a gezintiye davet ediyor.

Akrones Thermal Spa Convention

Merkez / Afyon
Akrones Thermal Spa Convention, konuklarina bay ve bayan ayri termal havuz , spa kullanim imkani sunmaktadir.

Budan Thermal & Spa Hotel Convention Center

Merkez / Afyon
Budan Thermal Otel, Afyon şehrinin termal kaynak bölgesinde yer alan bir oteldir. Termal sular bakımından zengin olan Afyon’da kurulmuş olan bu otel, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen turistleri ağırlamaktadır.

Korel Thermal Resort Clinic Spa

Merkez / Afyon
isimizde iki adet açık yüzme havuzu (1 adet bayanlara özel, 1 adet bay-bayan birlikte kullanılan aile havuzu), 4 adet kapalı yüzme havuzu, 4 adet termal havuz, çocuk havuzu, su kaydırakları, 1 Ana Restaurant, 1 A’la Carte Restaurant, 5 bar (Pool bar,

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Afyon Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Afyon Hakkında

Afyon Otelleri

Zengin tarihi, şifalı suları, doğal güzellikleri, Kurtuluş Savaşı'ndaki önemi ile ülkemizin değerli şehirlerinden Afyonkarahisar, Ege Bölgesi’nin Akdeniz’e ve İç Anadolu Bölgesi’ne açılan kapısı ve önemli bir kültür merkezidir. Milattan önceye kadar uzanan tarihi geçmişi ile dikkat çeken Afyon bünyesinde bulundurduğu  antik kentler, peri bacaları, kaplıcalar ve tarihi mekanları ile her yıl binlerce turisti misafir etmekte. Tarih boyunca Persler, Frigler, Moğollar ve birçok medeniyete ev sahipliği yapması sebebiyle gezilecek yerler bakımından oldukça zengin ve keyifli bir şehir olan Afyon kimi zaman sucuğu kimi zaman kaymağıyla sofralarda adından söz ettirmekte. 

 

Afyonkarahisar'a Ulaşım

Afyonkarahisar elverişli coğrafyası ve gelişen karayolu ağı ile farklı ulaşım seçenekleri sunmaktadır. İstanbul’dan Afyonkarahisar’a gelmek isteyenler Anadolu ve Avrupa yakalarından yola çıkarak İstanbul - İzmit otoyolundan ilerleyecekler. Sonrasında Adapazarı - Bilecik, Afyonkarahisar - Kütahya yollarını takip edeceklerdir. Şehirde bulunan otobüs terminali vasıtasıyla Türkiye'nin hemen hemen her yerinden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Ayrıca Zafer Havalimanı sayesinde şehre tarifeli uçak yoluyla da ulaşım mümkündür. 

Yüzölçümü açısından çok büyük olmayan il merkezinde ulaşım şehir içi araçlar ile çok kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz halk otobüsleri ve minibüsler ile istediğiniz adrese erişim sağlayabilirsiniz.

 

Afyonkarahisar Kaplıcaları

Afyonkarahisar il merkezine yakın olması ve sıcak su içeriğinin zengin minerallerden oluşması nedeni ile merkezde yer alan kaplıcalar sık sık tercih edilen termal merkezlerindendir. Romatizma, cilt hastalıkları ve psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde çok büyük katkı sağladığı uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Dünyanın ve ülkemizin farklı yerlerinden binlerce insan her yıl bu kaplıcalara gelmektedir. Sandıklı, Gazlıgöl, Ömer Ilıcası, Gecek ve Heybeli ılıcaları en çok talep gören yerler arasındadır. Gazlıgöl termal Afyonkarahisar il merkezine yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklıktadır. Gazlıgöl'de bulunan beş yıldızlı tesisler tatil ve şifa bulmak amacı ile rahatlıkla gidebileceğiniz yerlerdir. Ailenizle birlikte sakin kaplıca tatili yapmak isterseniz de dilediğiniz zaman tercih edebilirsiniz.

 

Afyonkarahisar  Kalesi

Afyonkarahisar'da gezilecek yerler listenizin ilk başına eklemeniz gereken şehir merkezinde yer alan kale 220 metre yüksekliğindedir. Hititler döneminde imparator II. Murşil zamanında inşa edilmiştir. Kalenin inşa edildiği yer volkanik bir dağın üzeridir. Tanrıça Kybele’ ye yapılmış tapınma yerleri bulunur ve dört adet sarnıç inşa edilmiştir. Tapınma yerlerinde insanlar belirli dönemlerde toplanarak ayinlerini gerçekleştirmişler.

Sultan Alaaddin Keykubat zamanında onarılmış ve mescit inşa edilmiştir. Mescit yapımı tamamlandıktan sonra kalenin zirvesinde saray da inşa edilmiştir. Osmanlı hükümeti zamanında II. Selim zamanında tekrardan restore edilmiştir. Afyon kalesi ziyaretçilerine eşsiz bir Afyon manzarası sunmaktadır. Ulu cami ile karşı karşıya bulunur. Kaleye araba ile çıkılması mümkün değildir. Bu nedenle belirli bir süre zirveye doğru toprak patika yoldan yürümeniz gerekir. Afyon manzarası eşliğinde yürüyüşü tamamlayabilirsiniz. Ayrıca kaleye yürürken eski dönemlerden kalma ev ve hanların manzarası da görülmeye değerdir.

Şehrin Tam Kalbinde Afyon Kalesi Şehrin tam merkezinde yer alan Afyon kalesi milattan önce 1350 yılları arasında yaptırılmıştır. Farklı bir şehir manzarası sunan Afyon kalesine giderek Afyon’u en güzel şekilde tepeden görebilirsiniz. Ulu cami karşısında yer alan bu kaleye mutlaka ziyaret ederek gelebilirsiniz. Bu kale eski dönemlerde volkanik bir dağın tepesinde kurulmuştur. Yıllardır varlığını koruyan ve eşsiz mimariye sahip olan bu kaleye gidebilirsiniz.

 

Frig Vadisi

Frigler milattan önceki dönemde Anadolu’ ya yerleşen Balkan kökenli bir boydur. Yerleştikten sonra çok kısa süre içerisinde kendilerine ait kültürleri burada kabul ettirmişlerdir. Afyonkarahisar merkez köyü olan sülün köyü sınırları içerisindedir. Frigler döneminde kalan Antik Prymnessus Kenti hala günümüzde vardır. Frigler ve Bizanslara ait olan farklı mezar kalıntıları hala bulunmaktadır. Aslanlı mezar odaları ve sütunlu mezar odaları farklı mimari yöntemler ile inşa edilmiştir. Frig vadisi içerisinde bulunan Avdalaz Kalesi de hala yerindedir. Frig Yolu’nun üçte birlik kısmı Afyonkarahisar’da bulunuyor. Ayazini’nden başlayıp, Göynüş vadisi, Aslantaş, Yılantaş, Emre Gölü, Aslankaya, Kapıkaya, Peri bacaları ve antik yolu yürüyerek Frig Yolu’nun yaklaşık 140 kilometrelik bir kısmını keşfedebilirsiniz.

 

Sultan Divani Mevlevihanesi

Anadoluda inşa edilen ilk mevlevihanedir. Hz. Mevlana’nın torunu Sultan Divani tarafından önemli bir mevlevihane olarak kullanılmıştır. Mevlevilik için çok büyük önemi olan bir yerdir. Geçmişten günümüze kadar uzanan aşure gününde her yıl yas günü ilan edilir. Bu süre boyunca 40 adet hatim okunur. Okunan 40 hatim üzerine 40 ayrı kazanda aşure yapılır ve Cuma namazı çıkışı cemaate dağıtılır. Bu geleneği görmek isterseniz gezinizi aşure gününde gerçekleştirebilirsiniz.

Eski dönemlerden bugüne dek mevcut olan ve tarihte ilk Mevlevihane olan Afyonkarahisar  ilinde bulunan Sultan Divanı Mevlevihane’si Afyonkarahisar tarihi bakımından en önemli noktasıdır. Eski dönemlerde 1001 gün boyunca odalarına kapanan ve ismine çile odası denilen yerleri görerek türbeleri tek tek ziyaret edebilirsiniz. Muharrem ayı geldiği zaman her yıl burada yas tutulur. Aşure kaynatılarak Cuma namazından çıkan halka dağıtılır.

 

Ulu Camii

Afyon sancak beyi Nusredüddin Hasan tarafından 1273 yılında inşa edilmiştir. Cami 40 ahşap sütun üzerine konumlandırıldığı için 40 direkli cami olarak da adlandırılır. En eski ahşap direkli cami olduğu için günümüzde önemi büyüktür. Ulu cami kalenin tam karşısında yer alır. Bu nedenle kale ziyaretiniz için gittiğinizde camiyi de görebilirsiniz.

 

İscehisar Peri Bacaları

İscehisar ilçesi Ankara ve Afyonkarahisar karayolu arasında yer alır. İlçenin çevresinde yer alan kasabalarda iri ve ufak birçok peribacası bulunur. Volkan kayalarının aşınması ile oluşan bu bacalar ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekmektedir. Afyon ziyaretlerinizde mutlaka gidip görmenizi tavsiye ederiz. İscehisar ilçesinin yanı sıra Bolvadin, Bayat ve İhsaniye ilçelerinde de peri bacalarını görebilirsiniz.

 

Amorium Antik Kenti

Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde 7 uygarlığın izlerini taşıyan yaklaşık 4 bin yıllık Amorium Antik Kenti  Bizans’ın İstanbul’dan sonra ikinci büyük şehridir. 90 hektarlık bir alanı kaplayan antik kent, Hitit, Frig, Yunan, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde kesintisiz yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Bazı kaynaklarda 3 Bizans imparatorunun da doğduğu yer olarak kayıtlara geçmiştir. Kent, Yukarı Şehir ve Aşağı Şehir olarak iki başlık altında değerlendirilmektedir. Alandaki en erken yerleşimin merkezi Yukarı Şehir olarak adlandırılmış olan höyüğün bulunduğu bölgedir. Yukarı Şehir, höyüğün kenarlarında hala izleri görülebilen Bizans dönemi sur duvarlarıyla, Aşağı Şehir'de bütün şehri kuşattığı takip edilebilen sur duvarı ile çevrilidir.

 

Afyonkarahisar Mutfağı

Şehrin mutfağı genellikle yöresel ve geleneksel tatlardan oluşmaktadır. Et, kaymak, kese yoğurdu, haşhaşlı hamur işleri, göce köftesi, ilibada dolması, bükme ve yaklaşık 20 farklı çeşitte yapılan patlıcan yemeği bulunmaktadır. Hayvancılığın gelişmiş olduğu şehirde özellikle manda kaymağı mutlaka alınması ve yenilmesi gereken lezzetler arasındadır. Ülkenin en iyi ve en lezzetli lokum çeşitlerini denemenizi tavsiye ederiz. Yurt dışına ihracatı yapılan sucuk çeşitleri Afyonkarahisar ilinin farklı ülkeler tarafından tanınmasını sağlamaktadır. Sizlerde Afyonkarahisar ziyaretinizde sucuk, lokum ve kaymak almayı kesinlikle unutmamalısınız. Şehir merkezinde yer alan yöresel yemek lokantalı, tatlıcılar ve döner restoranlarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Yöresel yemekleri ile ünlenen Afyon’da hamur işleri, et yemekleri ve çeşitli kebapları tadabilirsiniz. Herkesin damak zevkine uygun yemekler mevcuttur.

 

Alışveriş

Dünyaca ünlü mermer yataklarına sahip olan bu şehirde mermerden üretilen binlerce ürün bulabilirsiniz. Sevdiklerinize işlenmiş farklı çeşitlerdeki mermer ürünlerini alabilirsiniz Saksı, vazo, mobilya, hediyelik eşyalar ve farklı mutfak eşyalarını bulmanız mümkündür. İscehisar ilçe merkezinde mermer hediyelik eşyalar en sık üretilen eşyalardır. Ayrıca dönüşte sevdiklerinizin ağzında tatlı bir hatıra bırakması amacıyla dünyaca ünlü lokum, çikolata ve şekerlemelerden oluşan hediye paketleri veyahut manda kaymağı alabilirsiniz.  Ayrıca şehir merkezinde bulunan alışveriş merkezlerinde ihtiyaçlarınızı giderebilir, dinlenebilir hatta bir alışveriş merkezinin içerisinde bulunan lüks termal otelde eğlenceli vakit geçirip tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Afyonkarahisar'da Yapılabilecek Aktiviteler

Afyonkarahisar ziyaretinizi düzenlenen eğlenceler ve festivallere denk getirebilirseniz şehrin eğlenceli tadını çıkarabilirsiniz. Her yıl mayıs ayında düzenlenen Marsyas Müzik ve Sanat şenliği, Uçurtma Festivali ve Karadilli Geleneksel Yağlı Güreşleri farklı bir tatil geçirmenizi sağlayabilir. Termal Turizm Festivali, Bezelye Festivali haziran ayında düzenlenmektedir. Temmuz ayında ise Kiraz festivali ve Vişne Festivalleri düzenlenmektedir. Ayrıca her yıl binlerce gurbetçi vatandaşımızın memleketi olan Emirdağ ilçesinde genelde Temmuz-Ağustos aylarında düzenlenen Gurbetçi Şenlikleri'ne de katılabilirsiniz. 

Zengin kaplıca tesisleri ve beş yıldızlı otelleri sayesinde şehrin gece hayatı da hareketlidir. Şehirde bulunan Afyonkarahisar  Kocatepe Üniversitesi de gece hayatının hareketlenmesine büyük katkı sağlamıştır. Ziyaretiniz sırasında arkadaşlarınız ile eğlenmek için otellerin gece kulüplerini tercih edebilirsiniz.

Afyon Hakkında Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Afyon ve çevresinde hangi popüler tatil bölgeleri yer alıyor?

Afyon'da keşfedebileceğiniz popüler tatil yörelerinde en uygun otel fiyatlarını bulmak için alttaki listeden istediğiniz bölgeyi inceleyebilirsiniz:
Basmakçi Otelleri
Bolvadin Otelleri
Çay Otelleri
Çobanlar Otelleri
Dazkiri Otelleri
Dinar Otelleri
Emirdag Otelleri
Evciler Otelleri
Hocalar Otelleri
Ihsaniye Otelleri

Afyon'da en beğenilen Her Şey Dahil oteller ve tatil köyleri hangileri?

Afyon'da en beğenilen her şey dahil otellerimizden bazıları
Afyon Konak Pansiyon
Otellerin tamamı için: Afyon Her Sey Dahil Oteller

Afyon'da en beğenilen balayı otelleri hangileri?

Afyon'da en beğenilen balayı otellerimizden bazıları
Akrones Thermal Spa Convention
Otellerin tamamı için: Afyon Balayi Oteller

Afyon'da en beğenilen butik oteller hangileri?

Afyon'da en beğenilen butik otellerimizden bazıları:
Afion Termal
Otellerin tamamı için: Afyon Butik Oteller

Afyon'da en beğenilen muhafazakar oteller hangileri?

Afyon'da en beğenilen muhafazakar otellerimizden bazıları:
Ömer Ipek Thermal Hotel & Holiday Village
Otellerin tamamı için: Afyon Muhafazakar Oteller

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır