Türkiye ve Kıbrıs'ta 12484 otele doğrudan rezervasyon yapın

Afyon'da otel mi arıyorsun?

Oda Seni Bekliyor!

Afyon otelleri için sitemizde 54 farklı seçenek var. Kendine uygun oteli şimdi bul!

Afyon'da otel ara

Ön Ödemesiz Rezervasyon
Ücretsiz İptal
Erken Rezervasyon
Kredi Kartsız Rezervasyon

Afyon Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Korel Thermal Resort Clinic Spa

Afyon Merkez, Afyon
Lüks Korel Thermal Resort, 5 yüzme havuzu ve sebze banyoları, çamur banyoları ve zayıflama kürleri içeren büyük bir spa sunmaktadır. Korel Thermal, Afyon Havaalanı'na 6,5 ​​km uzaklıktadır.
700 TL 598 TL
{{scr.point}}

NG Afyon Wellness & Convention Hotel

Afyon Merkez, Afyon
Afyon Otobüs Terminali'ne 11 km uzaklıkta olan Güral Afyon Wellness & Convention bünyesinde ücretsiz otopark mevcuttur.
Taksitli Ödeme
840 TL 772 TL
{{scr.point}}

Akrones Thermal Spa Convention

Afyon Merkez, Afyon
Afyon'da yer alan Akrones Thermal Spa Convention, Afyonkarahisar şehir merkezine 8,5 km ve Kütahya Zafer Havalimanı'na 51 km.
Taksitli Ödeme
640 TL 576 TL
{{scr.point}}

İkbal Thermal Hotel & SPA Afyon

Afyon Merkez, Afyon
Afyon-İzmir otoyolu üzerinde yer alan ve yakın zamanda yenilenen İkbal Thermal Hotel, Afyonkarahisar'ın şehir merkezine 9 km, Afyon Spor Kompleksi'ne 3 km ve Zafer Havalimanı'na 49 km uzaklıktadır.
Taksitli Ödeme
457 TL 434 TL
{{scr.point}}

May Thermal Resort Spa

Sandıklı, Afyon
Hüdai Kaplıcaları Mevkii'ndeki tesis; Sandıklı'ya 5 km, Afyon'a ise 60 km mesafede konumlanıyor.Termal su ve çamurdan gelen sağlık, zindelik, tatil ve eğlencenin vazgeçilmez adresi May Thermal Resort & Spa, termalin başkenti Afyonkarahisar'da misafirlerini bekliyor.
Taksitli Ödeme
700 TL 465 TL
{{scr.point}}

Aforia Thermal Residences

Afyon Merkez, Afyon
Rezidans konforu ile termal keyfini bir araya getiren yeni bir tatil konsepti burada. Dilerseniz seyahatlerinizde durup dinlenirken, size özel termal havuzunuzda rahatlayabileceğiniz bir konfor durağı, dilerseniz termal suyun şifasıyla kendi evinizin konforunda buluşabileceğiniz bir tatil ortamı.
269 TL 229 TL
{{scr.point}}

Neden Otelz ?

Ön ödemesiz rezervasyon Ödeme yapmadan yerinizi ayırtın,konaklama ücretini otelde ödeyin!
Rezervasyon ücreti yok Rezervasyonlarınız için Otelz.com sizden hiçbir ücret almaz!
Gerçek Otel Değerlendirmeleri Otellerde konaklama yapmış konukların, değerlendirmelerinden fikir alın.
12484 farklı konaklama tesisi Hergün sayısı artan 5 Yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar binlerce farklı konaklama seçeneği!
Son dakika indirimleri Ödeme yapmadan yerinizi ayırtın, konaklama ücretini otelde ödeyin!
Ücretsiz Rezervasyon Yönetimi Tarihlerinizi değiştirin, yatak tercihinizi belirleyin, onayı görüntüleyin ve daha bir çok özellik
Erken Rezervasyon Fırsatları Yılın 365 günü erken rezervasyon yaparak müthiş indirimlerden yararlanın!
Ücretsiz İptal! Aksilik mi çıktı ? Bir çok otelde rezervasyonlarınızı ücretsiz iptal edin.
7/24 Destek Hattı 7/24 Çağrı Merkezimiz ve online destek kanallarımız konforunuz için çalışmaktadır.

Afyon Hakkında

Zengin tarihi, şifalı suları, doğal güzellikleri, Kurtuluş Savaşı'ndaki önemi ile ülkemizin değerli şehirlerinden Afyonkarahisar, Ege Bölgesi’nin Akdeniz’e ve İç Anadolu Bölgesi’ne açılan kapısı ve önemli bir kültür merkezidir. Milattan önceye kadar uzanan tarihi geçmişi ile dikkat çeken Afyon bünyesinde bulundurduğu  antik kentler, peri bacaları, kaplıcalar ve tarihi mekanları ile her yıl binlerce turisti misafir etmekte. Tarih boyunca Persler, Frigler, Moğollar ve birçok medeniyete ev sahipliği yapması sebebiyle gezilecek yerler bakımından oldukça zengin ve keyifli bir şehir olan Afyon kimi zaman sucuğu kimi zaman kaymağıyla sofralarda adından söz ettirmekte. 

 

Afyonkarahisar'a Ulaşım

Afyonkarahisar elverişli coğrafyası ve gelişen karayolu ağı ile farklı ulaşım seçenekleri sunmaktadır. İstanbul’dan Afyonkarahisar’a gelmek isteyenler Anadolu ve Avrupa yakalarından yola çıkarak İstanbul - İzmit otoyolundan ilerleyecekler. Sonrasında Adapazarı - Bilecik, Afyonkarahisar - Kütahya yollarını takip edeceklerdir. Şehirde bulunan otobüs terminali vasıtasıyla Türkiye'nin hemen hemen her yerinden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Ayrıca Zafer Havalimanı sayesinde şehre tarifeli uçak yoluyla da ulaşım mümkündür. 

Yüzölçümü açısından çok büyük olmayan il merkezinde ulaşım şehir içi araçlar ile çok kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz halk otobüsleri ve minibüsler ile istediğiniz adrese erişim sağlayabilirsiniz.

 

Afyonkarahisar Kaplıcaları

Afyonkarahisar il merkezine yakın olması ve sıcak su içeriğinin zengin minerallerden oluşması nedeni ile merkezde yer alan kaplıcalar sık sık tercih edilen termal merkezlerindendir. Romatizma, cilt hastalıkları ve psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde çok büyük katkı sağladığı uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Dünyanın ve ülkemizin farklı yerlerinden binlerce insan her yıl bu kaplıcalara gelmektedir. Sandıklı, Gazlıgöl, Ömer Ilıcası, Gecek ve Heybeli ılıcaları en çok talep gören yerler arasındadır. Gazlıgöl termal Afyonkarahisar il merkezine yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklıktadır. Gazlıgöl'de bulunan beş yıldızlı tesisler tatil ve şifa bulmak amacı ile rahatlıkla gidebileceğiniz yerlerdir. Ailenizle birlikte sakin kaplıca tatili yapmak isterseniz de dilediğiniz zaman tercih edebilirsiniz.

 

Afyonkarahisar  Kalesi

Afyonkarahisar'da gezilecek yerler listenizin ilk başına eklemeniz gereken şehir merkezinde yer alan kale 220 metre yüksekliğindedir. Hititler döneminde imparator II. Murşil zamanında inşa edilmiştir. Kalenin inşa edildiği yer volkanik bir dağın üzeridir. Tanrıça Kybele’ ye yapılmış tapınma yerleri bulunur ve dört adet sarnıç inşa edilmiştir. Tapınma yerlerinde insanlar belirli dönemlerde toplanarak ayinlerini gerçekleştirmişler.

Sultan Alaaddin Keykubat zamanında onarılmış ve mescit inşa edilmiştir. Mescit yapımı tamamlandıktan sonra kalenin zirvesinde saray da inşa edilmiştir. Osmanlı hükümeti zamanında II. Selim zamanında tekrardan restore edilmiştir. Afyon kalesi ziyaretçilerine eşsiz bir Afyon manzarası sunmaktadır. Ulu cami ile karşı karşıya bulunur. Kaleye araba ile çıkılması mümkün değildir. Bu nedenle belirli bir süre zirveye doğru toprak patika yoldan yürümeniz gerekir. Afyon manzarası eşliğinde yürüyüşü tamamlayabilirsiniz. Ayrıca kaleye yürürken eski dönemlerden kalma ev ve hanların manzarası da görülmeye değerdir.

Şehrin Tam Kalbinde Afyon Kalesi Şehrin tam merkezinde yer alan Afyon kalesi milattan önce 1350 yılları arasında yaptırılmıştır. Farklı bir şehir manzarası sunan Afyon kalesine giderek Afyon’u en güzel şekilde tepeden görebilirsiniz. Ulu cami karşısında yer alan bu kaleye mutlaka ziyaret ederek gelebilirsiniz. Bu kale eski dönemlerde volkanik bir dağın tepesinde kurulmuştur. Yıllardır varlığını koruyan ve eşsiz mimariye sahip olan bu kaleye gidebilirsiniz.

 

Frig Vadisi

Frigler milattan önceki dönemde Anadolu’ ya yerleşen Balkan kökenli bir boydur. Yerleştikten sonra çok kısa süre içerisinde kendilerine ait kültürleri burada kabul ettirmişlerdir. Afyonkarahisar merkez köyü olan sülün köyü sınırları içerisindedir. Frigler döneminde kalan Antik Prymnessus Kenti hala günümüzde vardır. Frigler ve Bizanslara ait olan farklı mezar kalıntıları hala bulunmaktadır. Aslanlı mezar odaları ve sütunlu mezar odaları farklı mimari yöntemler ile inşa edilmiştir. Frig vadisi içerisinde bulunan Avdalaz Kalesi de hala yerindedir. Frig Yolu’nun üçte birlik kısmı Afyonkarahisar’da bulunuyor. Ayazini’nden başlayıp, Göynüş vadisi, Aslantaş, Yılantaş, Emre Gölü, Aslankaya, Kapıkaya, Peri bacaları ve antik yolu yürüyerek Frig Yolu’nun yaklaşık 140 kilometrelik bir kısmını keşfedebilirsiniz.

 

Sultan Divani Mevlevihanesi

Anadoluda inşa edilen ilk mevlevihanedir. Hz. Mevlana’nın torunu Sultan Divani tarafından önemli bir mevlevihane olarak kullanılmıştır. Mevlevilik için çok büyük önemi olan bir yerdir. Geçmişten günümüze kadar uzanan aşure gününde her yıl yas günü ilan edilir. Bu süre boyunca 40 adet hatim okunur. Okunan 40 hatim üzerine 40 ayrı kazanda aşure yapılır ve Cuma namazı çıkışı cemaate dağıtılır. Bu geleneği görmek isterseniz gezinizi aşure gününde gerçekleştirebilirsiniz.

Eski dönemlerden bugüne dek mevcut olan ve tarihte ilk Mevlevihane olan Afyonkarahisar  ilinde bulunan Sultan Divanı Mevlevihane’si Afyonkarahisar tarihi bakımından en önemli noktasıdır. Eski dönemlerde 1001 gün boyunca odalarına kapanan ve ismine çile odası denilen yerleri görerek türbeleri tek tek ziyaret edebilirsiniz. Muharrem ayı geldiği zaman her yıl burada yas tutulur. Aşure kaynatılarak Cuma namazından çıkan halka dağıtılır.

 

Ulu Camii

Afyon sancak beyi Nusredüddin Hasan tarafından 1273 yılında inşa edilmiştir. Cami 40 ahşap sütun üzerine konumlandırıldığı için 40 direkli cami olarak da adlandırılır. En eski ahşap direkli cami olduğu için günümüzde önemi büyüktür. Ulu cami kalenin tam karşısında yer alır. Bu nedenle kale ziyaretiniz için gittiğinizde camiyi de görebilirsiniz.

 

İscehisar Peri Bacaları

İscehisar ilçesi Ankara ve Afyonkarahisar karayolu arasında yer alır. İlçenin çevresinde yer alan kasabalarda iri ve ufak birçok peribacası bulunur. Volkan kayalarının aşınması ile oluşan bu bacalar ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekmektedir. Afyon ziyaretlerinizde mutlaka gidip görmenizi tavsiye ederiz. İscehisar ilçesinin yanı sıra Bolvadin, Bayat ve İhsaniye ilçelerinde de peri bacalarını görebilirsiniz.

 

Amorium Antik Kenti

Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde 7 uygarlığın izlerini taşıyan yaklaşık 4 bin yıllık Amorium Antik Kenti  Bizans’ın İstanbul’dan sonra ikinci büyük şehridir. 90 hektarlık bir alanı kaplayan antik kent, Hitit, Frig, Yunan, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde kesintisiz yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Bazı kaynaklarda 3 Bizans imparatorunun da doğduğu yer olarak kayıtlara geçmiştir. Kent, Yukarı Şehir ve Aşağı Şehir olarak iki başlık altında değerlendirilmektedir. Alandaki en erken yerleşimin merkezi Yukarı Şehir olarak adlandırılmış olan höyüğün bulunduğu bölgedir. Yukarı Şehir, höyüğün kenarlarında hala izleri görülebilen Bizans dönemi sur duvarlarıyla, Aşağı Şehir'de bütün şehri kuşattığı takip edilebilen sur duvarı ile çevrilidir.

 

Afyonkarahisar Mutfağı

Şehrin mutfağı genellikle yöresel ve geleneksel tatlardan oluşmaktadır. Et, kaymak, kese yoğurdu, haşhaşlı hamur işleri, göce köftesi, ilibada dolması, bükme ve yaklaşık 20 farklı çeşitte yapılan patlıcan yemeği bulunmaktadır. Hayvancılığın gelişmiş olduğu şehirde özellikle manda kaymağı mutlaka alınması ve yenilmesi gereken lezzetler arasındadır. Ülkenin en iyi ve en lezzetli lokum çeşitlerini denemenizi tavsiye ederiz. Yurt dışına ihracatı yapılan sucuk çeşitleri Afyonkarahisar ilinin farklı ülkeler tarafından tanınmasını sağlamaktadır. Sizlerde Afyonkarahisar ziyaretinizde sucuk, lokum ve kaymak almayı kesinlikle unutmamalısınız. Şehir merkezinde yer alan yöresel yemek lokantalı, tatlıcılar ve döner restoranlarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Yöresel yemekleri ile ünlenen Afyon’da hamur işleri, et yemekleri ve çeşitli kebapları tadabilirsiniz. Herkesin damak zevkine uygun yemekler mevcuttur.

 

Alışveriş

Dünyaca ünlü mermer yataklarına sahip olan bu şehirde mermerden üretilen binlerce ürün bulabilirsiniz. Sevdiklerinize işlenmiş farklı çeşitlerdeki mermer ürünlerini alabilirsiniz Saksı, vazo, mobilya, hediyelik eşyalar ve farklı mutfak eşyalarını bulmanız mümkündür. İscehisar ilçe merkezinde mermer hediyelik eşyalar en sık üretilen eşyalardır. Ayrıca dönüşte sevdiklerinizin ağzında tatlı bir hatıra bırakması amacıyla dünyaca ünlü lokum, çikolata ve şekerlemelerden oluşan hediye paketleri veyahut manda kaymağı alabilirsiniz.  Ayrıca şehir merkezinde bulunan alışveriş merkezlerinde ihtiyaçlarınızı giderebilir, dinlenebilir hatta bir alışveriş merkezinin içerisinde bulunan lüks termal otelde eğlenceli vakit geçirip tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Afyonkarahisar'da Yapılabilecek Aktiviteler

Afyonkarahisar ziyaretinizi düzenlenen eğlenceler ve festivallere denk getirebilirseniz şehrin eğlenceli tadını çıkarabilirsiniz. Her yıl mayıs ayında düzenlenen Marsyas Müzik ve Sanat şenliği, Uçurtma Festivali ve Karadilli Geleneksel Yağlı Güreşleri farklı bir tatil geçirmenizi sağlayabilir. Termal Turizm Festivali, Bezelye Festivali haziran ayında düzenlenmektedir. Temmuz ayında ise Kiraz festivali ve Vişne Festivalleri düzenlenmektedir. Ayrıca her yıl binlerce gurbetçi vatandaşımızın memleketi olan Emirdağ ilçesinde genelde Temmuz-Ağustos aylarında düzenlenen Gurbetçi Şenlikleri'ne de katılabilirsiniz. 

Zengin kaplıca tesisleri ve beş yıldızlı otelleri sayesinde şehrin gece hayatı da hareketlidir. Şehirde bulunan Afyonkarahisar  Kocatepe Üniversitesi de gece hayatının hareketlenmesine büyük katkı sağlamıştır. Ziyaretiniz sırasında arkadaşlarınız ile eğlenmek için otellerin gece kulüplerini tercih edebilirsiniz.

İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

{{mapInfoItem.Name}}

{{mapInfoItem.ShortName}}

{{mapInfoItem.ParentName}}
{{mapInfoItem.scoreData.point}} {{mapInfoItem.scoreData.text}}
Önümüzdeki 6 ay için müsait oda bulunamadı. Bu otel için müsait oda oluştuğunda sizi haberdar etmemizi istiyorsanız beni haberdar et butonun tıklayınız
Hemen üye olun; Size özel indirimlerden yararlanın, Rezervasyonlarınızı yönetin, Odanızı daha hızlı ayırtın !
Hesabımı Oluştur
kişi bu tesisi takip listesine aldı
Takibe aldığınız otelin fiyatı belirli bir oranda düşünce veya bu otel ile ilgili özel bir kampanya başlayınca size haber verilir.
Bu tesisi takibe almak için lütfen tıklayınız. Daha sonra üye panelinizden takip listenizi düzenleyebilirsiniz.
Bu tesisi takip ediyorsunuz. Takibi bırakmak için tıklayınız.
Otellerimizi takip etmek için üye olun veya giriş yapın
Şifrenizi mi unuttunuz ? X
Kapat
E-Posta adresinizi girerseniz size şifrenizi yeniden oluşturmanız için bir link göndereceğiz
Gönder
!

Sizi Arayalım

Aşağıdaki bilgileri girin, sizi belirttiğiniz saatte biz arayalım.
Gönder