Malatya Müzesi Otelleri

En uygun Malatya Müzesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Malatya Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Kernek meydanında bulunan Malatya Müzesi’nde Neolitik, Kalkolitik, Tunç Çağı, Hitit, Asur, Urartu, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait eserler sergilenmektedir. Önemli eserler arasında; M.Ö. 8000 yılında kireçtaşından yapıldıkları tahmin edilen Caferhöyük’ten heykelcikler; Karakaya Baraj Gölü altında kalan ören yerlerinde kurtarma kazıla

Grand Aksaç Hotel

Merkez / Malatya
Malatya'nin merkezinde yer alan bu 4 yildizli otelde, sauna ve hamamin bulundugu bir spa ve teras bulunmaktadir. Odalarda düz ekran TV vardir. Ücretsiz Wi-Fi ve ücretsiz özel otopark sunulmaktadir.

Hanem Hotel

Merkez / Malatya
50 m2 konferans Salonu 35m2 ve 40m2 olarak iki adet çok amaçlı toplamda 3 adet toplantı salonları ile kusursuz bir ev sahipliği yapabileceğimiz salonlarımız, sıcak-soğuk full klimalı, ücretsiz teknik ekipmanları ile toplantı ve banket davetlerinizde hi

Malatya Has Hotel

Merkez / Malatya
Malatya Has Hotel'in sade şekilde dekore edilmiş modern odaları, düz ekran uydu TV ve minibar ile donatılmıştır. Odalar ahşap zeminlidir ve özel banyoda ücretsiz banyo malzemeleri, terlikler ve saç kurutma makinesi mevcuttur.

Bulut Rental House

Merkez / Malatya
Tüm konaklama birimlerinde düz ekran uydu TV vardır. Mutfak buzdolabıyla donatılmıştır. Konaklama birimlerinde set üstü ocak ve su ısıtıcısı da bulacaksınız. Birimlerin hepsinde terliklerin temin edildiği bir özel banyo vardır.

Grand Sinan Hotel

Merkez / Malatya
Malatya Havaalanı'na 25 km mesafede yer alan Grand Sinan Hotel, klima, düz ekran TV ve ücretsiz Wi-Fi erişimi içeren odalar sunmaktadır. Malatya şehir merkezinde yer alan bu otelde, teraslı bir restoran vardır.

Malatya Palace Hotel

Merkez / Malatya
Malatya'da merkezi bir konuma sahip bu otel, Malatya Erhaç Havaalanı'na 30 km mesafededir. Resepsiyon 24 saat açıktır. Wi-Fi erişimi ücretsizdir. Malatya Palace Hotel'in klimalı odalarında TV, minibar ve balkon bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Malatya Müzesi Hakkında

Malatya Müzesi Otelleri Kernek meydanında bulunan Malatya Müzesi’nde Neolitik, Kalkolitik, Tunç Çağı, Hitit, Asur, Urartu, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait eserler sergilenmektedir. Önemli eserler arasında; M.Ö. 8000 yılında kireçtaşından yapıldıkları tahmin edilen Caferhöyük’ten heykelcikler; Karakaya Baraj Gölü altında kalan ören yerlerinde kurtarma kazılarıyla elde edilen buluntular; Arslantepe buluntusu Eski Tunç Dönemi’ne (M.Ö.3200) ait bronzdan yapılmış gümüş kakmalı kılıç ve mızrak uçları; Geç Kalkolitik Çağı’ndan kalma insan mezarları ve Eski Tunç Çağı’na ait bölgenin ticari merkez olduğunu gösteren mühürler yer alır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır