Yardım

Loading...
Sırala

İshakpaşa Palace By Signature Hotels

Normal
6.6
Sultanahmet, Fatih, İstanbul
İshak Paşa Hotel'i, İstanbul'un kalbinde lüks, çağdaş tarihi bir oteldir. Otelin 17 odası olup, Sultanahmet'te yakın zamanda tamamlayıcı bir yenilik yaratmaya başlamıştır.
Normal
6.6

Amiral Palace Hotel Boutique Class

Müthiş
9.3
Sultanahmet, Fatih, Istanbul
Tarihi Sultanahmet Yarımadası'nın merkezinde yer alan Amiral Palace Hotel & Spa, Ayasofya'ya sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Tesiste ücretsiz Wi-Fi erişimine sahip konuk odaları ve Türk restoranı vardır.
Müthiş
9.3

GLK Premier The Home Suites & Spa

Müthiş
9.7
Sultanahmet, Fatih, İstanbul
Sultanahmet Camii, Ayasofya ve Marmara Denizi'nin nefes kesen manzaralarını sunan Terrace Restaurant'ta yöresel yemekler servis edilmektedir.
Müthiş
9.7

Zirkon Suit Atasehir Otel

İyi
7.3
İçerenköy, Ataşehir, İstanbul
Ataşehir’in kalbinde bulunan Zirkon Suit Atasehir Otel , konfor ve lüksü bir araya getirerek unutulmaz bir konaklama deneyimi sunar.
İyi
7.3

Sultanahmet Suites

Çok iyi
8.0
Sultanahmet, Fatih, İstanbul
Sultanahmet Suites, toplam 12 odalı olup otelin bünyesindeki restoranda geleneksel bir Türk kahvaltısının keyfini çıkarabilirsiniz. Sultanahmet semtinin otantik Türk restoranları otele sadece birkaç adım uzaklıktadır.
Çok iyi
8.0

New Cherry Hotel & Hostel

Müthiş
10.0
Küçük Ayasofya Cami, Fatih, İstanbul
New Cherry Hotel & Hostel, Ağustos ayı'nda yeni hizmet vermeye başlamıştır.
Müthiş
10.0

Seven Rooms Old City

Normal
2.0
Sirkeci, Fatih, İstanbul
Seven Rooms Old City Hotel, tarihi bir binada, oda & kahvaltı konseptiyle misafirlerine hizmet vermektedir.
Normal
2.0

Hotel Euro Diamond

Çok iyi
8.7
Aksaray, Fatih, İstanbul
Hotel Euro Diamond, toplam 30 odasıyla oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir. Resepsiyonu 24 saat açık olan bu tesiste lobi/restoran ve teras vardır. Otelde aile odaları bulunmaktadır.
Çok iyi
8.7

Port İstanbul Hotel

Kabataş, Beyoğlu,İstanbul
Port İstanbul Apart, toplam 48 dairesi ile hizmet vermektedir.

Sultan Pier Hotel

Sultanahmet, Fatih
Sultan Pier Hotel toplam 7 odalı olup; resepsiyonu 24 saat açıktır. Tesis ayrıca havalimanı transferi, oda servisi ve tüm alanlarda ücretsiz WiFi sağlamaktadır.

Lovely History Boutique Hotel

Kadırga, Fatih
Lovely History Boutique Hotel, 5 adet konaklama birimi ile misafirlerine hizmet vermektedir.

Dream Inn Karaköy Bosphorus

Kemankeş, Beyoğlu, İstanbul
Dream Inn Karaköy Bosphorus, 25 odalı butik bir işletmedir. Sadece oda ve oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir.

Küçük Ayasofya Cami

Küçük Ayasofya Camii Eminönü ilçesinde Cankurtaran ile Kadırga semtleri arasında Marmara surlarının güney deniz kısmına yaklaşık 20 m. mesafede konumlanmaktadır. Bazı kaynaklarda yapının yakınında Hormidas Sarayı olarak bilinen Büyük Saray`ın bir pavyonunun ve bitişiğinde de Havari Petrus ve Pavlos adına yapılmış bazikal planlı bir kilise bulunduğu belirtiliyorsa da günümüzde bunların yerini tam olarak belirleyen hiçbir kanıt yoktur. (Prokopios 1994) Günümüzde İstanbul`un kullanılabilir en eski yapısı olan Küçük Ayasofya Camii ya da eski adıyla Ss. Sergius ve Bacchus kilisesi 527-536 yılları arasında inşa edilmiştir. Kaynaklarda yapının inşaatı hakkında rastlanan efsaneye göre (Millingen 1912) I. Anastasyus devrinde I. Justiniaunus ve amcası I. Justinos, İmparator Anastasyus aleyhinde bir ayaklanmaya adları karıştığı için idama mahkum edildiler. Hüküm yerine getirilmeden bir gece önce çifte azizler Ss. Sergius ve Bacchus İmparator Anastasyus`un rüyasına girip I. Justinos ve I. Justiniaunus lehinde tanıklık ederler. Bu olaydan etkilenen imparator onları affeder. I. Justinianus tahta çıkıp imparator olduğunda çifte azizlere karçı şükran borcunu ödemek için adak kilisesi olarak Ss. Sergius ve Bacchus kilisesini yaptırır. Yaklaşık 1000 yıla yakın bir süre kilise olarak hizmet veren yapı İstanbul`un fethinden sonra 1504`te II. Bayezid devrinde Kapu Ağası Hüseyin Ağa tarafından camiye çevrilmiştir.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor