İzzet Mehmet Paşa Camii Otelleri

Bu yerdeki 111 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun İzzet Mehmet Paşa Camii Otelleri

Genel Bilgi

Padişah III. Selim zamanında ve 1794-1798 yılları arasında Sadrazamlığa yükselen aslen Safranbolulu olan İzzet Mehmet Paşa, Çarşı içinde bir cami yaptırmıştır. Anılan cami,i İstanbul’daki Nuruosmaniye Camisinin adeta küçük bir modelini oluşturur. Tamamen kesme taştan yapılmış olan cami, Fevkani Camiler grubu içinde düşünülebilecek özellikler taşır. Kü

Cinci Han Otel

Merkez / Safranbolu / Karabük
Deniz kıyısında yer alan Grand Ahos Hotel, Ereğli şehir merkezine sadece 5,8 km uzaklıktadır. Sauna, Türk hamamı ve fitness merkezi içeren spa merkezi sunmaktadır. Grand Ahos Hotel&Spa'nın aydınlık odaları halı kaplı zeminlere sahiptir.

Safranbolu Konağı

Safranbolu / Karabük
Konağımız Safranbolu'nun en büyük odalarına sahip konaklarından biridir.

Boncuk Konak Sanat Evi

Safranbolu / Karabük
Safranbolu'nun köklü ailelerin den Kilimciler ailesine ait 280 Yıllık tarihi konak Safranbolu eski çarşı merkezde olup 4 yıl önce aslına birebir sadık kalınarak restore edilmiştir.

Gül Dalı Butik Otel

Safranbolu / Karabük
Ayrıca 30 kişi kapasiteli restorantımız, dinlenme salonumuz,açıkhava bahçemiz yeterli büyüklükte otopark yerimiz mevcuttur.

Safranbolu Seyir Konak Otel

Safranbolu / Karabük
Safranbolu Seyir Konak Otel, tarihi ve turistik mekanlara yürüme mesafesinde konaklama avantajı sağlayan tesis misafirlerine huzurlu ve konforlu bir tatil imkanı sunuyor.

Ebrulu Konak

Merkez / Safranbolu / Karabük
brulu Konak, Unesco tarafından Dünya miras listesine alınan tarihi Safranbolu'da korum altına alınmış 1210 tarihi taşınmaz varlıktan biri olup, tarihi Safranbolu'nun merkezinde bulunan ve Safranbolu'ya gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin tümünün ziya

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

İzzet Mehmet Paşa Camii Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

İzzet Mehmet Paşa Camii Hakkında

İzzet Mehmet Paşa Camii Otelleri Padişah III. Selim zamanında ve 1794-1798 yılları arasında Sadrazamlığa yükselen aslen Safranbolulu olan İzzet Mehmet Paşa, Çarşı içinde bir cami yaptırmıştır. Anılan cami,i İstanbul’daki Nuruosmaniye Camisinin adeta küçük bir modelini oluşturur. Tamamen kesme taştan yapılmış olan cami, Fevkani Camiler grubu içinde düşünülebilecek özellikler taşır. Küçük bir külliyeyi oluşturan, eğimli araziye uyumlu bir şekilde yerleşen yapılardan camiye 10 basamaklı merdivenlerle ulaşılır. Yapının ana mekanını örten kubbeye pandantiflerle geçilmekte aradaki kasnağa ise pencereler açıldığı görülmektedir. Köşelerdeki ağırlık kuleleri yapıyı sınırlar. Namaz kılma alanı kare biçiminde olup eni boyu 13.5 metredir. Minber ve mihrabı çok zengindir. Mihrabın üzerinde Padişah III. Selim’in tuğrası vardır. İçindeki kalem işleri, bezemeleri, çok köşeli kalem gibi zarif minare gövdesi ile külah ve alemi bu zarafete layık bir şekilde yapılmıştır. 1902-1903 ve 1990 yıllarında onarım gören caminin külliyesi içinde kütüphane, abdesthane, iki çeşme ve vakıf dükkanları yer alır. Cami ve avlusu altından geçen Akçasu deresi üzerine yapılan kemerler üzerine oturmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır