Hüseyin Ağa Cami Otelleri

En uygun Hüseyin Ağa Cami otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Hüseyin Ağa Cami Otelleri

Genel Bilgi

Galatasaray ağlarından Hüseyin Ağa tarafından 1005 (1596) da yaptırılmıştır. Kargir çatılı ve tek şerefeli tek minaresi sağ taraftadır. Bazı kaynaklara göre ilk hali kubbeli idi. Hadika’nın yazma nüshalarının birinde, adı Emin Bey Camii olarak da geçmektedir. Kaynaklarda görülen ve bu gün mevcut olmayan kitabesinde ebced hesabıyla tarihi 1005 (1596)

Alyon Hotel Taksim

Taksim / Beyoğlu / Istanbul
Alyon Hotel Taksim'in bazı odaları şehir manzaralıdır. Otelimiz İstiklal Caddesi'ne sadece 50 metre mesafededir.

Taksim Palace Hotel Istanbul

Beyoglu / Istanbul
Karaköy Sahiline Yakin,Istiklal Cad 10 m Galata Kulesine 1 km Ulasim Güzergahlarina Yürüme Mesafesinde Olup eminönü sultan ahmet besiktas yenikapi ortaköy bebek gibi gözde semtlerimize 10 dakikalik mesafede ve çocuklu ailelerin tercih ettigi Oteldir.

Alba Otel Taksim

Beyoğlu / İstanbul
Alba Otel Taksim’de, odalar klima, mutfak eşyaları, buzdolabı ile donatılmış mini mutfak, Wi-Fi, çalışma masası, mini bar, elektronik kasa, ücretsiz banyo malzemesi ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

Hotel Residence

Merkez / Beyoğlu / İstanbul
Hotel Residence'e Hoşgeldiniz Değişik inaçları ve çeşitli etnik toplulukları biraraya getiren İstanbul’ un Rumeli yakasındaki Taksim/Beyoğlu semtinde renkli ve karma bir sosyal yapı görebilirsiniz.

Otel Köksal

Beyoğlu / İstanbul
Tesisimiz restorasyon sürecinden geçmiş olup, toplamda 12 odadan oluşmaktadır. Odalarda; Wi-Fi, Tv, uydu kanalları, klima, gardrop, banyo, duş, buklet malzemeleri, saç kurutma makinesi 24 saat sıcak su mevcuttur.

Ragıp Pasha Apartments

Taksim / Beyoğlu / Istanbul
Ragip Pasha Apartment İstiklal Caddesi üzerindedir. Taksim Meydanı ise tesise sadece 400 metre mesafededir. Odalarda klima mevcuttur. Uydudan dünya televizyonları düz ekran TV'den izlenebilir. Bazı odalarda yemek alanı ya da veranda bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Hüseyin Ağa Cami Hakkında

Hüseyin Ağa Cami Otelleri Galatasaray ağlarından Hüseyin Ağa tarafından 1005 (1596) da yaptırılmıştır. Kargir çatılı ve tek şerefeli tek minaresi sağ taraftadır. Bazı kaynaklara göre ilk hali kubbeli idi. Hadika’nın yazma nüshalarının birinde, adı Emin Bey Camii olarak da geçmektedir. Kaynaklarda görülen ve bu gün mevcut olmayan kitabesinde ebced hesabıyla tarihi 1005 (1596) olarak denilmiştir. Kitabesinde öyle bir yazı bulunuyor.Mihrabın önünde banisi Hüseyin Ağa’nın kabri ve yine Galatasaray ağalarından Davut Ağa’nın 1056 (1646) tarihli kabri vardır. Caminin avlusunda sanat değeri yüksek olan Mimar Sinan’ın eseri bir şadırvan vardır. Bu şadırvan Kasımpaşa’da Okmeydanı’nda bulunan Sinan Paşa Camii’nde buraya nakledilmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır