Hafsa Sultan Hamamı Otelleri

Bu yerdeki 10 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Hafsa Sultan Hamamı Otelleri

Genel Bilgi

Validesi Hafsa Sultan adına oğlu Kanuni Sultan Süleyman Han yaptırmıştır. Mimarı Ser Mimar Acem Alisi'dir. Yapılış Tarihi 1539'dur.Sultan Külliyesini Başlatan Hafsa Sultan'dır, fakat tamamlayamadan 1534'de vefat etmiştir. Kanuni Sultan Süleyman'ın emriyle hamam ve daruşşifa yapılmıştır. İnşaatlar tamamlandığında Mimar Acem Alisi vefat etmiştir.Hamam ç

Hotel Arma

Merkez / Manisa
1980 Yılından bu yana turizm sektöründeki tecrübemiz ve kaliteli hizmet anlayışımızla, 3 yıldızlı bir otelin gerektirdiği donanımın üzerinde profesyonel hizmet vermekteyiz.

Looks Hotel

Merkez / Manisa
Manisa Organize Sanayii Bölgesi’ne 7 km. mesafede olup yakınındaki çarşı, alışveriş merkezleri, restoranlar, sinemalar, sosyal - kültürel merkezler ve spor merkezleri ile de misafirlerine avantajlı bir konaklama imkânı sağlamaktadır.

Giritligil Otel

Merkez / Manisa
Teknolojinin tüm imkânlarından yararlanan otel odalarında uluslararası standartlarda üretilmiş banyo malzemeleri misafirlere hediye edilmektedir. Her oda da usb şarj başlığı bulunmaktadır.

My Rezidans Hotel

Merkez / Manisa
Her şeyin estetik, kalite ve rahatlık konseptinde düşünüldüğü bir yer var ! Manisa' da modern bir yaşamın tüm renkleri estetik, kaliteli, sağlam bir yapı ile birliktedir. Yaşam kalitesini zirveye ulaştıracak tüm gereksinimler hazırlanmıştır.

Oruçoğlu Oreko Otel

Kuşlubahçe / Merkez / Manisa
Manisa'da bulunan Oruçoğlu Oreko Hotel ücretsiz wifi ve LCD TV içeren klimalı odalar ile hizmet vermektedir. Otel bünyesinde ücretsiz özel otopark, toplantı olanakları ve 24 saat açık bir resepsiyon vardır.

Büyük Saruhan Hotel

Merkez / Manisa
Imer Grup bünyesinde faaliyet gösteren Imer Otelcilik A.S. ve Imer Enerji Üretim A.S. 1912 senesinden beri ticaretle ugrasan bir aile tarafindan kurulmus aile sirketleridir. Imer Otelcilik, 1981 yilindan beri konaklama sektöründe hizmet vermektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Hafsa Sultan Hamamı Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Hafsa Sultan Hamamı Hakkında

Hafsa Sultan Hamamı Otelleri Validesi Hafsa Sultan adına oğlu Kanuni Sultan Süleyman Han yaptırmıştır. Mimarı Ser Mimar Acem Alisi'dir. Yapılış Tarihi 1539'dur.Sultan Külliyesini Başlatan Hafsa Sultan'dır, fakat tamamlayamadan 1534'de vefat etmiştir. Kanuni Sultan Süleyman'ın emriyle hamam ve daruşşifa yapılmıştır. İnşaatlar tamamlandığında Mimar Acem Alisi vefat etmiştir.Hamam çift kısımlı olup, her iki kısımda bir biriyle aynıdır. Hamam meydan, hamam ve külhan olmak üzere üç kısımdan oluşur. Meydan kısmında 19 oda ve ortada küçük bir havuz bulunur. Hamam kısmında 13 kurna birde sekizgen göbek taşı mevcuttur. Külhan kısmında ise odunla yanan bir ocak ve ikisi soğuk birisi sıcak su olan 3 depo bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır