Hacı Yahya Cami Otelleri

Bu yerdeki 12 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Hacı Yahya Cami Otelleri

Genel Bilgi

Cami kitabesinden öğrenildiğine göre Hacı Yahya’nın oğlu Hacı Mehmet tarafından babasının hayrına 1475 yılında yaptırmıştır. Camiye önündeki çeşmeden ötürü halk arasında İki lüleli cami de denilmektedir. Cami kaba yontma taş ve yassı tuğladan yapılmıştır.İbadet mekânının üzeri kubbe ile örtülüdür. Giriş kapısını iki yanında birer mihrapçık vardır.Cami

Hotel Arma

Merkez / Manisa
1980 Yılından bu yana turizm sektöründeki tecrübemiz ve kaliteli hizmet anlayışımızla, 3 yıldızlı bir otelin gerektirdiği donanımın üzerinde profesyonel hizmet vermekteyiz.

Looks Hotel

Merkez / Manisa
Manisa Organize Sanayii Bölgesi’ne 7 km. mesafede olup yakınındaki çarşı, alışveriş merkezleri, restoranlar, sinemalar, sosyal - kültürel merkezler ve spor merkezleri ile de misafirlerine avantajlı bir konaklama imkânı sağlamaktadır.

Giritligil Otel

Merkez / Manisa
Teknolojinin tüm imkânlarından yararlanan otel odalarında uluslararası standartlarda üretilmiş banyo malzemeleri misafirlere hediye edilmektedir. Her oda da usb şarj başlığı bulunmaktadır.

My Rezidans Hotel

Merkez / Manisa
Her şeyin estetik, kalite ve rahatlık konseptinde düşünüldüğü bir yer var ! Manisa' da modern bir yaşamın tüm renkleri estetik, kaliteli, sağlam bir yapı ile birliktedir. Yaşam kalitesini zirveye ulaştıracak tüm gereksinimler hazırlanmıştır.

Büyük Saruhan Hotel

Merkez / Manisa
Imer Grup bünyesinde faaliyet gösteren Imer Otelcilik A.S. ve Imer Enerji Üretim A.S. 1912 senesinden beri ticaretle ugrasan bir aile tarafindan kurulmus aile sirketleridir. Imer Otelcilik, 1981 yilindan beri konaklama sektöründe hizmet vermektedir.

Oruçoğlu Oreko Otel

Kuşlubahçe / Merkez / Manisa
Manisa'da bulunan Oruçoğlu Oreko Hotel ücretsiz wifi ve LCD TV içeren klimalı odalar ile hizmet vermektedir. Otel bünyesinde ücretsiz özel otopark, toplantı olanakları ve 24 saat açık bir resepsiyon vardır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Hacı Yahya Cami Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Hacı Yahya Cami Hakkında

Hacı Yahya Cami Otelleri Cami kitabesinden öğrenildiğine göre Hacı Yahya’nın oğlu Hacı Mehmet tarafından babasının hayrına 1475 yılında yaptırmıştır. Camiye önündeki çeşmeden ötürü halk arasında İki lüleli cami de denilmektedir. Cami kaba yontma taş ve yassı tuğladan yapılmıştır.İbadet mekânının üzeri kubbe ile örtülüdür. Giriş kapısını iki yanında birer mihrapçık vardır.Caminin önünde dört sütunun taşıdığı üç bölümlü bir son cemaat yeri vardır.. Son cemaat yerinin sağında taş kaide üzerinde yuvarlak gövdeli stalaktitli tek şerefeli minaresi bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır