Eyüpoğlu Cami Otelleri

En uygun Eyüpoğlu Cami otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Eyüpoğlu Cami Otelleri

Genel Bilgi

Caminin yapılış tarihi ve kimin tarafından yaptırıldığı konusunda herhangi bir bilgiye ulaşılamamııştır. 1586 tarihli Şer-i Mahkeme Sicillerinden bu tarihten önce yapıldığını anlaşılmaktadır. İçten çapraz tonozlu olarak inşa edilmiştir. Altı gözlü son cemaat yerinin gerisinde duvarla çevrili dış avlusu bulunmaktadır. Mihrap siyah vişne çürüğü ve beyaz

Yunus Hotel

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Otelimiz, Çarşı merkezinde, Gaziantep Hava Alanına 11 km, Otobüs Terminaline 5 km, T.C.D.

Zeynep Hanım Konağı

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
100 yıllık tarihe sahip olan Zeynep Hanım Konak'ı, Gaziantep taş işçiliğinin mükemmel bir şekilde sergilendiği odalardan oluşmaktadır.

Uğurlu Otel

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Otel tarihi Bey mahallesinde yer almakta olup Hasan Süzer Etnografya Müzesi'ne 3 dakikalık yürüme mesafesinde ve tarihi Antep evlerine yakın konumdadır.

Doğanbey Konağı Butik Otel

Şahinbey / Gaziantep
Tesisimiz Gaziantep merkez’de olup tamamen Gaziantep avara taşlarından yapılmıştır. Odalarımızda klima, plazma tv, mini bar, kettle, ortopedik yatak mevcuttur. Genelde bütün odalarımız avluya bakmaktadır. Antep evlerinin özelliği olan asması mevcuttur.

Gaziantep Bey Konağı Butik Otel

Şahinbey Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Gaziantep Bey Konağı Butik Otel, 1886 yılında mimari dünyasına doğmuş olan bu muhteşem konak, eskiden bir kilise olan Kurtuluş Camii’nin hemen yanı başında misafirperverliği ile yer alır.

Utkubey Hotel

Merkez / Sahinbey / Gaziantep
Gaziantep sehir merkezi'nde yer alan Utkubey Hotel zarif bir sekilde dekore edilmis toplam 25 odadan oluşmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Eyüpoğlu Cami Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Eyüpoğlu Cami Hakkında

Eyüpoğlu Cami Otelleri Caminin yapılış tarihi ve kimin tarafından yaptırıldığı konusunda herhangi bir bilgiye ulaşılamamııştır. 1586 tarihli Şer-i Mahkeme Sicillerinden bu tarihten önce yapıldığını anlaşılmaktadır. İçten çapraz tonozlu olarak inşa edilmiştir. Altı gözlü son cemaat yerinin gerisinde duvarla çevrili dış avlusu bulunmaktadır. Mihrap siyah vişne çürüğü ve beyaz mermerle çeşitli geometrik şekillerden oluşan süslemeyi ihtiva eder. Merdivenle çıkmalı minberi ve vaaz kürsüsü mevcuttur. Minaresi tek şerefeli olup şerefe altı mukarnaslıdır.Gövde ve petek kısımları bilezik ve sağır kemerlerle süslenmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır