Çorum Müzesi Otelleri

En uygun Çorum Müzesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Çorum Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

1908 yılında inşaatına başlanan ve 1914 yılında tamamlanan bina Sıhhat Mektebi olarak kurulmuştur. Yapı daha sonra Ziraat Mektebi, Sanat Okulu, Ticaret Lisesi, Makine Meslek Yüksek Okulu ve Atatürk Lisesi olarak kullanılmış, 1986 yılında ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Kültür Bakanlığı’na devredilmiştir. Yangın sonucu hasar gören bina, kapsamlı bir re

Anitta Hotel

Merkez / Merkez / Çorum
Anitta Otel Hitit Uygarlığı’ nın merkezi sayılan Çorum ilindedir. Adını M.Ö. 1500 ‘lü yıllarda yaşamış İkinci Hitit Kralı' ndan almıştır.

Feyzan Hotel

Çorum Merkez / Çorum
Feyzan Hotel olarak tesisimiz 2013 yılından beri faaliyettedir. Toplamda 48 odamız bulunmaktadır.

Hattuşirin Otel

Merkez / Merkez / Çorum
Çorum kent merkezinde yer alan Hattuşili Hotel, klimalı modern konaklama birimleri, tüm alanlarda ücretsiz Wi-Fi ve bünyesinde ücretsiz otopark sunar. Hotel Hattuşili'nin odaları uydu kanallı LCD TV ve minibar ile donatılmıştır.

Şirin Apart Çorum

Merkez / Merkez / Çorum
Rahatlığı ve konforu uygun fiyatlarla bir arada bulmak istiyorsanız, Çorum’da ki huzurlu yuvanız Şirin Apart siz misafirlerimiz için en iyi tercihtir. Odalarımızda uydu TV, 24 saat sıcak su, Wi-Fi bulunmaktadır.

Şirin Otel

Merkez / Merkez / Çorum
Rahatlığı ve Konforu Uygun fiyatlarla bir arada Bulmak İstiyorsanız,Çorumda'ki Huzurlu Yuvanız siz misafirlerimiz için en iyi tercihtir.Odalarımızda minibar,24 saat sıcak su,kablosuz internet bulumaktadır.

Çorum Pithana Otel

Çorum Merkez / Çorum
Çorum Pithana Otel, 2 yıldızlı toplamda 30 odalı bir tesistir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Çorum Müzesi Hakkında

Çorum Müzesi Otelleri 1908 yılında inşaatına başlanan ve 1914 yılında tamamlanan bina Sıhhat Mektebi olarak kurulmuştur. Yapı daha sonra Ziraat Mektebi, Sanat Okulu, Ticaret Lisesi, Makine Meslek Yüksek Okulu ve Atatürk Lisesi olarak kullanılmış, 1986 yılında ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Kültür Bakanlığı’na devredilmiştir. Yangın sonucu hasar gören bina, kapsamlı bir restorasyon sürecinden sonra, 2003 yılında müze olarak hizmete açılmıştır. "Taşınmaz Kültür Varlığı" olarak tescillenen Müze binası 19.yüzyıl mimarisinin kıymetli bir örneğidir. Müze, Hitit Yazıtları, Ortaköy-Şapinuva seramik eserleri, Roma dönemi eserleri ve çeşitli arkeolojik buluntuları da içeren oldukça zengin bir koleksiyona sahiptir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır