Yardım

Loading...
Sırala

Kavala Hotel

Çok iyi
8.2
Görükle, Nilüfer, Bursa
Tesisimiz E881 Bursa İzmir yolunun yanında yer almakta olup ayrıca O-5 otoyoluna tesis önünden bağlantı ile ulaşılmaktadır . Toplu taşıma imkanları tesis önünde mevcuttur.
Çok iyi
8.2

Pera Pansiyon

Çok iyi
8.7
Yildirim Merkez, Yildirim, Bursa
Pera Suits, standart, deluxe ve jakuzili odaları olup, 35 kişiyi aynı anda misafir edebilecek kapasitededir.
Çok iyi
8.7

Ruba Palace Thermal Hotel

Çok iyi
8.5
Çekirge, Bursa
Otelimiz size, sevdiklerinizle mutlu vakit geçirip dinlenebileceğiniz imkanlar sunmaktadır. Dostlarınızla sakin bir ortamda vakit geçirebilir, sıcak ve soğuk ikramlarımızdan yaralanabilirsiniz.
Çok iyi
8.5

Ada Palas Hotel

İyi
7.9
Çekirge, Bursa
Bursa ovası'na hakim 100 yıllık tarihi, konukseverliği ile misafirleri'ne en iyi hizmeti vermeyi, kurulduğu günden bugüne dek ilke edinmiş olan otelimiz sizlere evinizdeki huzuru ve sıcaklığı aratmayacaktır. Otelimiz, 31 oda ve 62 yatak kapasitelidir.
İyi
7.9

Otel Malkoç

Çok iyi
8.3
Bursa, Marmara
Seyahat yapan gezginler için Malkoç Otel harika bir seçimdir. Bütçeye uygunluğu, konforu ve elverişli konumuyla bu otel, ve tam da sizin gibi gezginler için düşünülmüş tesis olanakları sunuyor.
Çok iyi
8.3

Lotus Park Hotel

İyi
7.8
Osmangazi, Bursa
Lotus Park Hotel olarak şehrin kalbinde sizleri ağırlamaktan memnun kalacağız. Tesisimiz 2022 yılının Ekim ayında hizmete girmiştir.
İyi
7.8

Çekirge

Çekirge, Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı küçük bir semttir. Bursa’nın en yeşil, en temiz havaya sahip semtlerinden olan Çekirge, sahip olduğu tarihi mirası, kaplıcaları ve Uludağ’ın eteklerinde bulunmasıyla, yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekiyor.

Herkes için uygun bir dinlenme alanı sağlayan Çekirge ziyaretinizde en uygun otel firmalarını bulmak için Türkiye’nin otel rezervasyon sitesi Otelz.com’u inceleyebilirsiniz. Konaklayacağınız yerlerde ön ödemesiz rezervasyon yapabilir, ödemenizi otelde yapma avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı olan Çekirge semtinde tatil planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Çekirge Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Çekirge’ye Nasıl Gidilir?

Çekirge’ye Hava Yolu İle Ulaşım

Havayolu ile Çekirge’ye direkt ulaşım mümkün değildir. Ancak Türkiye’nin her yerinden Bursa Yenişehir Havalimanı’na direkt uçuşlar bulunmaktadır. Havalimanından da otobüs ve özel araç gibi alternatif ulaşım yolları ile yaklaşık 48 dakika içerisinde Çekirge’ye varabilirsiniz. 

Çekirge’ye Kara Yolu İle Ulaşım

Türkiye’nin hemen her yerinde Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne çeşitli otobüs firmaları ile ulaşmak mümkündür. Buradan da firmaların ücretsiz servisleri ya da şehir içi ulaşım yolu olan minibüslerin 96 numaralı hattı ile Çekirge’ye ulaşabilirsiniz.

Özel aracınız ile Çekirge’ye gelmek isterseniz, Ankara - Çekirge arası 392, İstanbul - Çekirge 161, İzmir - Çekirge arası ise 342 kilometredir.

Çekirge’ye Deniz Yolu ile Ulaşım

Bursa-İstanbul arası olan deniz seferleri ile Bursa’ya gelebilir. Buradan özel araç, taksi, minibüs gibi araçlar ile çekirgeye ulaşabilirsiniz. Bu seferler ile İstanbul’dan Yalova, Mudanya ve Güzelyalı  feribot iskelelerine varabilirsiniz.

Çekirge’de Şehir İçi Ulaşım

Bursa şehir içi ulaşım da otobüs, minibüs ve metro gibi toplu taşıma araçlarının yanı sıra teleferik bulunmaktadır. Bu seçeneklerle Çekirge’ye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu ulaşım imkânlarıyla Çekirge’den şehrin dört bir yanını ziyaret edebilirsiniz. Bursa’nın toplu taşıma ağı oldukça gelişmiştir.

Çekirge’de Gezilecek Yerler

Çekirge gezilecek yer bakımından oldukça zengindir. Yemyeşil doğası ile tertemiz havası size eşsiz manzaralar sunar. 

Çekirge’de Bulunan Tarihi Yerler

Çekirge Süleyman Çelebi Türbesi

Mevlidi yazan Süleyman Çelebi’nin anıt mezarı Çekirge’de bulunmaktadır.

Çekirge Orhan Gazi Ve Osman Gazi Türbesi

Türk tarihinde önemli yerleri bulunan, Orhan Gazi’nin ve Osman Gazi’nin türbeleri burada yer almaktadır.

Bursa’da Yer Alan Diğer Türbeler

Çekirge sınırlarına dahil olmasa da ilçeye çok yakın mesafede birçok türbe mevcuttur. 

 • Okçu Baba Türbesi - Osmangazi 
 • Şehzade Mustafa Türbesi - Osmangazi
 • Muradiye Türbesi - Osmangazi
 • Yeşil Türbe - Yıldırım
 • Emir Sultan Türbesi - Yıldırım
 • Cem Sultan Türbesi - Osmangazi

Çekirge Osmangazi’ye bağlı bir ilçe olduğu için Çekirge’den Osmangazi’ye 10 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabilir, Osmanlı Dönemi’nin önemli kişilerinin türbesini ziyaret edebilirsiniz. Bursa’nın popüler ilçelerinden olan Yıldırım ise Çekirge’ye yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta yer alır. Yıldırım’a ulaşmak için dolmuş, minibüs ve tramvay gibi şehir içi ulaşım imkânlarından faydalanabilirsiniz.

Çekirge Saat Kulesi

Osmanlı dönemi mimarisini yansıtan bu eser bir anıttır.

Çekirge Koza Hanı

Ulu cami ve Orhan cami arasında bulunan bu tarihi han ihtişamlı yapısı ve halen korunmakta olan tarihi güzelliği ile ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. İçerisinde bulunan çeşitli dükkanlar ile de alışveriş yapma imkanı sunuyor.

Koza Hanı'ndaki tesislerden yerinizi en uygun fiyatlar ile ayırtmak için Koza Hanı Otelleri sayfamızdan rezervasyon yapabilirsiniz.

Çekirge İnkaya Çınarı

600 yıllık muhteşem çınar ağacı yerli ve yabancı ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor.

Çekirge de Bulunan Müzeler

Çekirge Ormancılık Müzesi

Etrafı yeşillikler ile çevrili bir köşkün içinde bulunan müze, zengin nakışlı mimarisi ve işlemeli tavanı ile şaşalı bir görünüme sahiptir. İçerisinde çeşitli ormancılık öğeleri bulunmaktadır.

Ormancılık Müzesi'nde yer alan otellerde konaklamak için Ormancılık Müzesi Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çekirge Atatürk Evi Müzesi

Mustafa Kemal Atatürk’ün Bursa’ya ilk ziyaretinde misafir olduğu ev Atatürk ikinci gelişinde Bursa Belediyesi tarafından satın alınıp hediye edilmiştir. Günümüzde Atatürk’ün evde kaldığı dönemdeki orijinal eşyalar sergilenmektedir.

Çekirge Bursa Kent Müzesi

Bursa ile ilgili her türlü eşyanın bulunduğu bu müzenin açılış amacı, Bursa hakkında kültürel, tarihsel ve sosyal zenginliği tanıtmaktır. Müze 3 ayrı bölümden oluşmaktadır. ilk bölümde Bursa’nın tarihi, ikinci bölümde el işi, dokuma gibi çeşitli kültürel öğeler yer almaktadır. Üçüncü bölümde ise zaman zaman değişen sergiler açılmaktadır.

Çekirge Bursa Arkeoloji Müzesi

Bursa Arkeoloji Müzesi’nde birçok medeniyete ait kalıntılar sergilenmektedir. Özellikle kalıntılar Roma Dönemleri’ne tarihlenmektedir. Müze dört bölümden oluşmaktadır:

 • Salon 1(Miyosen Dönem-Frig Krallığı)
 • Taş Eserler Salonu
 • Salon 2(Arkaik Çağ-Doğu Roma(Bizans Dönemi)
 • Üç Pınar Tümülüsü Araba Buluntuları Salonu
Bursa Arkeoloji Müzesi'nde yer alan tesislerden yerinizi ayırtmak için Bursa Arkeoloji Müzesi Otelleri sayfamızdan rezervasyon yapabilirsiniz.

Çekirge’de Bulunan Hamamlar

 • Keçeli Hamamı
 • Tarihi Çekirge Sultan Kadınlar Adak Hamamı
 • Muradiye Hamamı
 • Dayıoğlu Hamamı
 • Selçuk Hatun Hamamı

Çekirge’de Bulunan Camiler

 • 1.Murat Hüdavendigar Cami
 • Ulu Cami
 • Emir Sultan Cami
 • Üç Kuzular Cami

Çekirge Çevresinde Gezilecek Yerler

Çekirge Ulucami

Çekirge’ye 10 dakikalık mesafede olan Osmangazi İlçesi’nde yer alan cami 20 adet kubbesi ile dikkatleri çekmektedir. Caminin bir bölümünde güneş sistemi ve arkeoloji ile ilgili kabartmalar mevcuttur.

Çekirge 3.Kapalı Çarşı

İstanbul’daki Kapalı Çarşı’ya benzer özelliklerdedir. İçinde kuyumcular, bakırcılar ve döviz büroları bulunur.Çarşı Heykel ilçesindedir. Heykel Çekirge’ye sadece 25 dakika mesafededir.

Çekirge Yeşil Türbe ve Yeşil Cami

Sekiz köşeli mimarisi ile dikkatleri çeken Yeşil Cami, Sultan Mehmet Çelebi’nin talimatıyla inşa ettirilmiştir. Camiye yakın konumda bulunan türbede ise Mehmet Çelebi’nin kızları ve oğullarının sandukaları bulunur. Sandukaların üstündeki kabartmalar dikkat çekicidir.

Çekirge Uludağ

Kış sporlarının merkezi olan Uludağ, Çekirge’ye sadece 45 km mesafede yer alır. Bu sebeple Çekirge’ye kışın yaptığınız seyahatlerde Uludağ’a günübirlik gidebilir ve kayak yapabilirsiniz.

Uludağ'da yer alan tesislerden yerinizi ayırtmak için Uludağ Otelleri sayfamızdan rezervasyon yapabilirsiniz.

Çekirge’de Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Aktiviteler

Çekirge Bursa Zoo

Çocuklar ile vakit geçirebileceğiniz güzel bir ortam olan bu hayvanat bahçesi, çok geniş bir alana kuruludur. Etrafı yeşilliklerle kaplı olan bu alan pek çok hayvan türü de yaşıyor.

Çekirge Karagöz Müzesi

Yıllardır atıl halde bulunan eski trafo binasında kurulan Karagöz Müzesi, Karagöz Evi adıyla da geçiyor. Binada Karagöz gösterilerinin yapıldığı bir gösteri salonu, Karagöz Hacivat galerisi, kütüphane, tasvir yapım atölyesi ve kukla galerisi bulunuyor. Gölge oyunu sevenlerin ziyaretini bekleyen müze, hafta içi her gün açıktır.

Çekirge’de Ne yenir?

Bursa’da hem çok lezzetli hem de her damak zevkine uyabilecek yemekler bulmak mümkündür. 

Çekirge İskender Kebap

Bursa da yiyeceğiniz ilk şey mutlaka İskender Kebap olmalıdır. Bu eşsiz lezzetin, namı dünya çapındadır. Tabanına konulan pidelerin üzerine sıcak tereyağı dökülür ve üzerine İskender kebap koyulur hemen yanına yoğurt eklenir. İskender Kebap şuralarda yenir:

 • Kebapçı İskender
 • Mavi Dükkân
 • Uludağ Kebapçısı

Çekirge Cantık

Bursa’da ortasında kıyma olan pidelere Cantık deniyor. Ancak bu pide özel formüllerle hazırlanıyor. Bu lezzeti tatmak için aşağıdaki restoranları ziyaret edebilirsiniz.

 • Aynalı Çarşı Pidecisi
 • Acıdayı

Çekirge Pideli Köfte

Altında İskender pidesi üzerinde leziz köftesi ve özel sosuyla sunulan bu Bursa’ya özgü lezzet şuralarda yenir:

 • Kayhan Çarşısı
 • Çiçek Izgara
 • Küçük Saray

Çekirge konaklamalarınızda Bursa’ya özgü aşağıdaki lezzetleri de bulabilirsiniz.

 • İnegöl Köfte
 • Elbasan Tava
 • Kestane şekeri
 • Tahinli pide
 • Bağdat Hurması
 • Süt helvası      

                                                                              

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor