Bursa Arkeoloji Müzesi Otelleri

En uygun Bursa Arkeoloji Müzesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Bursa Arkeoloji Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Bursa Arkeoloji Müzesi, Bitinya ve Misya bölgelerinde bulunmuş M.Ö. 3000’den Bizans devri sonlarına kadar olan devirlere ait eserlerin sergilendiği Bursa müzesidir.Bursa Kültürparkı içinde yer alır. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzede 25 bin eser bulunur, 2 bin kadarı sergilenmektedir.Müzede sergilenen eserler arasında; Yortan kültürüne ait piş

Celik Palas Hotel Convention Center & Thermal Spa

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Geleneksel Türk konukseverliğini, en yüksek hizmet ve mimari standartlarla buluşturan Çelik Palas Oteli, tarihi boyunca hem Türk hem de yabancı misafirlerin akıllarında ve kalplerinde özel bir yer edinmiştir.

Mövenpick Hotel & Thermal Spa Bursa

Merkez / Osmangazi / Bursa
Bursa'nın tarih ve kültür ayrıcalığını hissetmenin farkını Mövenpick Hotel & Thermal Spa Bursa'da konaklayarak yaşayın.

Diamond Palace Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Diamond Palace Hotel Bursa’nın merkezi lokasyonunda evinizin rahatlığını hissedeceğiniz lüks rezidans daireleriyle hizmet vermektedir.

Haliç Apart Bursa

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Dairelerimizin tamamı şehir ve park manzaralıdır.

Hotel Ferro

Çekirge / Osmangazi / Bursa
LCD TV ve ücretsiz Wi-Fi bulunan odalar sunmaktadır. Tüm odalarda özel banyo, çalışma masası, başucu lambaları ve 24 saat oda servisi ile donatılmıştır.

Sultan Murad

Muradiye / Osmangazi / Bursa
Sultan Murad, sade odaları ile kendinizi evinizde hissedeceğiniz şekilde dizayn edilmiştir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Bursa Arkeoloji Müzesi Hakkında

Bursa Arkeoloji Müzesi Otelleri Bursa Arkeoloji Müzesi, Bitinya ve Misya bölgelerinde bulunmuş M.Ö. 3000’den Bizans devri sonlarına kadar olan devirlere ait eserlerin sergilendiği Bursa müzesidir.Bursa Kültürparkı içinde yer alır. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzede 25 bin eser bulunur, 2 bin kadarı sergilenmektedir.Müzede sergilenen eserler arasında; Yortan kültürüne ait pişmiş toprak mezar buluntuları,Antandros Nekropolü’nden Şgürin, kap kacak ve süs eşyaları, Karacabey’in Şükraniye Köyü’nde bulunmuş dünyadaki üç örnekten biri olan Greko-Pers mezar steli, Roma dönemine ait taş eserler, Zeus ve Herakles tasvirleri,Kybele heykelleri, Athena ve Apollon’un bronz büstleri, değişik formdaki keramik kaplar bulunur.Bizans dönemine ait gümüş, bronz ve pişmiş toprak eserler ile Arkaik, Klasik, Helenistik,Roma ve Bizans dönemlerine ait altın, gümüş ve bronz sikkelerin yer aldığı Bursa Arkeoloji Müzesi’nin bahçesinde de zengin bir stel koleksiyonu sergilenmektedir.Müze 1972 yılından beri hizmet vermektedir.Pazartesi hariç diğer günler mesai saatleri dahilinde ziyarete açık olan Arkeoloji Müzesi’nde eserler dört salonda sergilenmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır