Bursa Ormancılık Müzesi Otelleri

Bu yerdeki 31 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Bursa Ormancılık Müzesi Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Türkiye'nin ilk ve tek ormancılık müzesidir. Bursa'da, Çekirge Caddesi üzerinde Saatçi Köşkü olarak bilinen yapıda yer alır. 1989 yılında hizmete girmiştir. Kurucusu Zafer Öztaptık'tır.1989’da açılan müzede;hayvan ve bitki fosilleri,haberleşme ve orman mühendisliği aygıtları, harita ve fotoğraşar, ormancılık tarihi ile ilgili belgeler başta olmak üzer

Ada Palas Hotel

Çekirge / Bursa /
Bursa ovası'na hakim 100 yıllık tarihi, konukseverliği ile misafirleri'ne en iyi hizmeti vermeyi, kurulduğu günden bugüne dek ilke edinmiş olan otelimiz sizlere evinizdeki huzuru ve sıcaklığı aratmayacaktır. Otelimiz, 31 oda ve 62 yatak kapasitelidir.

Ruba Palace Thermal Hotel

Çekirge / Bursa /
Otelimiz size, sevdiklerinizle mutlu vakit geçirip dinlenebileceğiniz imkanlar sunmaktadır.İsterseniz Şark köşemizde dostlarınızla, sakin bir ortamda vakit geçirebilir, sıcak ve soğuk ikramlarımızdan yaralanabilirsiniz.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Seyahat Noktaları

Bursa Ormancılık Müzesi Hakkında

Türkiye'nin ilk ve tek ormancılık müzesidir. Bursa'da, Çekirge Caddesi üzerinde Saatçi Köşkü olarak bilinen yapıda yer alır. 1989 yılında hizmete girmiştir. Kurucusu Zafer Öztaptık'tır.1989’da açılan müzede;hayvan ve bitki fosilleri,haberleşme ve orman mühendisliği aygıtları, harita ve fotoğraşar, ormancılık tarihi ile ilgili belgeler başta olmak üzere yaklaşık üç bin kadar eser sergilenmektedir.İki katlı müzede; insan siluetini andıran bir ceviz ağacı kesiti, 250 milyonluk fosiller ile 8 milyon yıllık tortul tabaka üzerindeki çınar yaprağı mutlaka görülmesi gereken ilginç eserler bulunuyor. Müzenin yer aldığı Saatçi Köşkü; geniş terasları, kameriyesi, aslan ağızlı havuzu ve Osmanlı barok tarzı mimarisiyle Bursa'nın önemli sivil mimari yapılarındadır. 19. yüzyıl sonunda yapılan yapı Bursa eşrafından Ali Efendi'ye aitti, 1936 yılına kadar köşk olarak kullanıldı. Müzeye dönüştürülmeden önce Bursa Orta Orman Okulu kullanılmış, okul 1949'da kapatılmıştı. Bina 1983 yılına kadar Orman Bölge Müdürlüğü olarak kullanıldı.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır