Yardım

Boğazkale Otelleri

En uygun Boğazkale otel fiyatlarını bulun.

Loading...
Sırala

Başkent Demiralan Hotel

Çok İyi
8.1
Merkez, Boğazkale, Çorum
Başkent Trustik Tesisleri Hitit şehrinin hemen kenarında tüm vadiye hakim bir noktadadır.Tesisten ayaklarınızın altındaki şehiri ve güneşin dağlar arasında uykuya çekilişini tüm ayrıntı ve güzellikleri ile seyredebilirsiniz.
Çok İyi
8.1

Hotel Aşıkoğlu

Normal
6.7
Merkez, Boğazkale, Çorum
Her yönüyle siz misafirlerimiz için donatılmış olan otelimiz sizin en iyi tatıl yapmanız için hizmet vermekteyiz.Odalarının bazıları bahçe manzaralı olup balkonda oturabilir huzurlu ortamda kitabınızı okuyup çaynızı yudumlayabilirsiniz.
Normal
6.7

Hotel Baykal

İyi
7.9
Merkez, Boğazkale, Çorum
Osmanlı döneminden kalma evlere yakın bir konumda yer alan Hotel Baykal, Hitit İmparatorluğu'nun başkenti Hattuşaş'a 300 m. mesafededir. Otel, ücretsiz Wi-Fi ve halı kaplı zeminler ile donatılmış konaklama birimlerine ev sahipliği yapmaktadır.
İyi
7.9

Boğazkale

Kültür turizminin önemli merkezlerinden biri olan Boğazkale, Çorum'un en ünlü turistik yerlerinden biridir. Hattutaş Antik Kenti'nin ilçede bulunması Boğazkale'ye olan ziyaretleri arttıran en önemli sebeplerden biri. Otelz.com'dan rezervasyon yaptırdığınız Boğazkale otellerinde konaklayarak Hattuşaş Antik Kenti'nden çıkarılan çivi yazılı tabletlerin, bronz baltaların, seramiklerin ve mühürlerin oluşturduğu tarihi eserlerin sergilendiği Boğazkale Müzesi'ni de gezme ve tarihin esrarengiz dönemlerine tanıklık etme fırsatı bulabilirsiniz. Yazılıkaya Açık Hava Tapınağı, Boğazkale Müzesi (Boğazköy Sfenksi), Dulkadiroğlu Konağı, göletler (İbikçam, Sarıçiçek) ve Elmalı Yaylası da Boğazkale gezi rotanıza eklemeniz gereken yerler arasında.

Boğazkale'nin civarındaki irili ufaklı pek çok köye ziyaret düzenleyerek trekking aktivitelerine katılmak ise Boğazkale'de yapılacak şeylerin en eğlencelisi. Doğal ve organik hayatın hüküm sürdüğü Boğazkale'de yöre halkının işlettiği restoran ve kafelerde yapacağınız organik köy kahvaltıları ise tüm gününüzün zinde ve afiyetle geçmesine neden olacak. İskilip dolması, yeşil fasulye kavurması, Çorum köftesi, karaçuval helvası, ufamaç, tiritli tandır böreği ve Çorum usulü poğaça ise Boğazkale yemekleri arasında en meşhur olan lezzetler.

 Otelz.com üzerinden Çorum otelleri alternatifi olarak seçtiğiniz Boğazkale otellerinde konaklayarak Çorum'un tarihi ve doğal güzelliklerine şahit olacağınız kültür dolu tatilinizin her anını huzur ve mutlulukla geçirmeniz dileğiyle…

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor