Bayezid Paşa Cami Otelleri

En uygun Bayezid Paşa Cami otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Bayezid Paşa Cami Otelleri

Genel Bilgi

Bayezid Paşa Cami,1482-1486 yılları arasında, babası ii. bayezid adına yaptırılmıştır.Caminin mimarı şemseddin ahmed'dir.İki büyük kubbe ile örtülü olan caminin mihrap, minber ve taç kapısı beyaz mermerden özenli bir biçimde yapılmıştır. eser, osmanlı mimarisinin tipik örneklerinden biridir.Dört tarafı da kagir bir duvar ile çevrili olan külliyenin av

Lalehan Otel Ve Restaurant

Merkez / Amasya
Yeşilırmak'ın hemen kenarında bulunan Lalehan Hotel, ücretsiz Wi-Fi erişimine ve nehir ve dağ manzaralı bir restorana sahiptir. Otelin klimalı odalarında uydu TV mevcuttur. Hotel Lalehan'ın odaları, zarif renklerle modern bir şekilde dekore edilmiştir.

Amasya Taşhan Otel

Merkez / Amasya
Geniş bir avluya sahip restore edilmiş 17. yüzyıl Osmanlı hanında hizmet veren Amasya Taşhan Hotel, Amasya merkezinde yer alır. Modern olanaklar içeren otantik odalar, teras ve Osmanlı mutfağından yemekler servis eden bir restoran sunmaktadır.

Sarıkonak Boutique & Spa Hotel

Merkez / Amasya
Sarı Konak Boutique Hotel & Spa, 8500 yıllık tarihinde pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış kültür ve şehzadeler şehri Amasya Merkez'de konumlanmaktadır. Tesiste toplam 18 oda bulunmaktadır.

Butik Otel Osmanlı

Merkez / Amasya
Osmanli Pansiyon Amasya Merkez'dedir. Toplam 6 odali bir aile isletmesidir. Oda kahvalti konseptinde hizmet vermektedir.

Melekli Konak

Merkez / Amasya
Amasya’da, Amasya Kalesi’ne 10 dakikalık yürüme mesafesinde konaklama olanağı sağlayan Melekli Konak, fitness merkezi ve bahçe sunmaktadır. Tüm odalarda uydu TV ve özel banyo vardır. Konuklar ücretsiz WiFi erişiminden yararlanabilirler.

Hatunca Otel & Restaurant

Merkez / Amasya
Hatunca Otel & Restaurant, Amasya'da yer almaktadır. Tesis bünyesindeki restoranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu oteldeki tüm odalarda klima ve düz ekran kablo TV, bazılarında ise konforunuz için oturma alanı vardır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Bayezid Paşa Cami Hakkında

Bayezid Paşa Cami Otelleri Bayezid Paşa Cami,1482-1486 yılları arasında, babası ii. bayezid adına yaptırılmıştır.Caminin mimarı şemseddin ahmed'dir.İki büyük kubbe ile örtülü olan caminin mihrap, minber ve taç kapısı beyaz mermerden özenli bir biçimde yapılmıştır. eser, osmanlı mimarisinin tipik örneklerinden biridir.Dört tarafı da kagir bir duvar ile çevrili olan külliyenin avlusunu çevreleyen surda, ikisi güneyde, ikisi kuzeyde, birer tane de doğu ve batıda olmak üzere toplam altı kapı bulunmaktadır. külliyenin kuzey tarafı tamamen ırmağa bakmaktadır. bahçede, 400-500 yıllık anıt ağaçlar bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır