Aynalı Mağara Otelleri

Bu yerdeki 19 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Aynalı Mağara Otelleri

Genel Bilgi

Aynalı Mağara'ya,dış cepheden bakıldığı zaman usta bir taş işçiliği gözlenir.Buraya "Aynalı Mağara" denmesinin nedeni de, güneşvurduğu zaman mağaranın cephesinin parlamasıdır. Burasının, mezar olarak değil de yerleşim ve ibadet amacıyla oyulmuş olması muhtemeldir. Mağaranın içinin çok geniş olması ve duvarlarda yer alan renkliresimler ve mağaranın alı

Grand Derici Otel

Merkez / Amasya /
Amasya'nın eşsiz manzarasına karşı evinizin sıcaklığında konaklama hizmeti sunmaktayız.

Hatunca Otel & Restaurant

Merkez / Amasya /
Hatunca Otel & Restaurant, Amasya'da yer almaktadır. Tesis bünyesindeki restoranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu oteldeki tüm odalarda klima ve düz ekran kablo TV, bazılarında ise konforunuz için oturma alanı vardır.

Lalehan Otel Ve Restaurant

Merkez / Amasya /
Yeşilırmak'ın hemen kenarında bulunan Lalehan Hotel, ücretsiz Wi-Fi erişimine ve nehir ve dağ manzaralı bir restorana sahiptir. Otelin klimalı odalarında uydu TV mevcuttur. Hotel Lalehan'ın odaları, zarif renklerle modern bir şekilde dekore edilmiştir.

Osmanli Pansiyon

Merkez / Amasya /
Osmanli Pansiyon Amasya Merkez'dedir. Toplam 6 odali bir aile isletmesidir. Oda kahvalti konseptinde hizmet vermektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Aynalı Mağara Hakkında

Aynalı Mağara'ya,dış cepheden bakıldığı zaman usta bir taş işçiliği gözlenir.Buraya "Aynalı Mağara" denmesinin nedeni de, güneşvurduğu zaman mağaranın cephesinin parlamasıdır. Burasının, mezar olarak değil de yerleşim ve ibadet amacıyla oyulmuş olması muhtemeldir. Mağaranın içinin çok geniş olması ve duvarlarda yer alan renkliresimler ve mağaranın alınlığında yazan "Büyük Rahip Tes" yazısı bu düşünceyi destekler. Mağaranıngiriş kapısı, yerden 4-5 metre yüksekliktedir. Mağaranın içinde, biri dikdörtgen,diğeri kare biçiminde iki oda vardır. Dikdörtgen olanı asıl mezar odasıdır.Kare şeklindeki odada ise, 11. yy'da Bizanslılar tarafında yapıldığı tahminedilen renkli duvar resimleri bulunmaktadır.

Aynalı Mağara Hakkında Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır