Aynalı Mağara Otelleri

Aynalı Mağara otelleri, en uygun Aynalı Mağara otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Aynalı Mağara Otelleri

Genel Bilgi

Aynalı Mağara'ya,dış cepheden bakıldığı zaman usta bir taş işçiliği gözlenir.Buraya "Aynalı Mağara" denmesinin nedeni de, güneşvurduğu zaman mağaranın cephesinin parlamasıdır. Burasının, mezar olarak değil de yerleşim ve ibadet amacıyla oyulmuş olması muhtemeldir. Mağaranın içinin çok geniş olması ve duvarlarda yer alan renkliresimler ve mağaranın alı

Elit Otelhan

Merkez / Amasya
Elit Otelhan, Osmanlı'nın saray kültürü ile iç içe geçmiş, Ferhat ile Şirin'in diyarı Amasya'da konumlanmaktadır. Otelimiz şehrin gürültüsünden uzakta, şehir merkezine 2 km. uzaklıktadır.

Grand Derici Otel

Merkez / Amasya
Amasya'nın eşsiz manzarasına karşı evinizin sıcaklığında konaklama hizmeti sunmaktayız.

Hatunca Otel & Restaurant

Merkez / Amasya
Hatunca Otel & Restaurant, Amasya'da yer almaktadır. Tesis bünyesindeki restoranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu oteldeki tüm odalarda klima ve düz ekran kablo TV, bazılarında ise konforunuz için oturma alanı vardır.

Lalehan Otel Ve Restaurant

Merkez / Amasya
Yeşilırmak'ın hemen kenarında bulunan Lalehan Hotel, ücretsiz Wi-Fi erişimine ve nehir ve dağ manzaralı bir restorana sahiptir. Otelin klimalı odalarında uydu TV mevcuttur. Hotel Lalehan'ın odaları, zarif renklerle modern bir şekilde dekore edilmiştir.

Osmanli Pansiyon

Merkez / Amasya
Osmanli Pansiyon Amasya Merkez'dedir. Toplam 6 odali bir aile isletmesidir. Oda kahvalti konseptinde hizmet vermektedir.

Melekli Konak

Merkez / Amasya
Amasya’da, Amasya Kalesi’ne 10 dakikalık yürüme mesafesinde konaklama olanağı sağlayan Melekli Konak, fitness merkezi ve bahçe sunmaktadır. Tüm odalarda uydu TV ve özel banyo vardır. Konuklar ücretsiz WiFi erişiminden yararlanabilirler.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Aynalı Mağara Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Aynalı Mağara Hakkında

Aynalı Mağara Otelleri Aynalı Mağara'ya,dış cepheden bakıldığı zaman usta bir taş işçiliği gözlenir.Buraya "Aynalı Mağara" denmesinin nedeni de, güneşvurduğu zaman mağaranın cephesinin parlamasıdır. Burasının, mezar olarak değil de yerleşim ve ibadet amacıyla oyulmuş olması muhtemeldir. Mağaranın içinin çok geniş olması ve duvarlarda yer alan renkliresimler ve mağaranın alınlığında yazan "Büyük Rahip Tes" yazısı bu düşünceyi destekler. Mağaranıngiriş kapısı, yerden 4-5 metre yüksekliktedir. Mağaranın içinde, biri dikdörtgen,diğeri kare biçiminde iki oda vardır. Dikdörtgen olanı asıl mezar odasıdır.Kare şeklindeki odada ise, 11. yy'da Bizanslılar tarafında yapıldığı tahminedilen renkli duvar resimleri bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır