Aya Triada Rum Katolik Kilisesi Otelleri

Bu yerdeki 662 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Aya Triada Rum Katolik Kilisesi Otelleri

Genel Bilgi

İstanbul Taksim meydanına bakan, buna karşın girişi İstiklal Caddesi Meşelik sokaktan olan kilise 1876-1879 tarihlerinde inşa edilmiştir. Kilisenin adı Kutsal üçlünün hiristiyanlıkta ki yerinin tasvirinden gelmektedir. Bu bölge 19.yüzyılda Rum Mezarlığı idi. Kolera salgını çıkınca bu mezarlık kullanılmamaya başlanmış ve yeni gömüler o zaman şehrin dış

Grand Papirus Hotel

Beyoğlu / İstanbul /
İstanbul`un kalbi İstiklal Caddesi'ne sadece 150 metre mesafede yer alan Grand Papirus Hotel, günün 24 saati resepsiyon hizmeti vermekte, ücretsiz Wi-Fi sunan klimalı odalara ev sahipliği yapmaktadır. Taksim Meydanı 750 metre uzaklıktadır.

The Golden Pera's

Beyoğlu / İstanbul /
Tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi sunan The Golden Pera's Hotel, İstanbul'daki Padualı Aziz Antuan Kilisesi'ne 300 metre mesafede konaklama imkanı sunmaktadır.

Sam Hotel Apart

Tepebaşı / Beyoğlu / İstanbul /
Pek çok bar, pub ve meyhanenin yanı sıra açık-kapalı alanlarda hizmet veren restoranların bulunduğu Nevizade'ye birkaç dakika içinde ulaşabilirsiniz. Taksim Meydanı ve Taksim Metro İstasyonu 2 km uzaklıktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Aya Triada Rum Katolik Kilisesi Hakkında

İstanbul Taksim meydanına bakan, buna karşın girişi İstiklal Caddesi Meşelik sokaktan olan kilise 1876-1879 tarihlerinde inşa edilmiştir. Kilisenin adı Kutsal üçlünün hiristiyanlıkta ki yerinin tasvirinden gelmektedir. Bu bölge 19.yüzyılda Rum Mezarlığı idi. Kolera salgını çıkınca bu mezarlık kullanılmamaya başlanmış ve yeni gömüler o zaman şehrin dışı olan Pangaltı semtine yapılmıştır. 1876 mezarlık nakli yapıldıktan sonra buraya Kilise inşa izni verilmiştir. Yapının mimarı Vasilaki Efendidir. Buna ait bilgi kilise üzerindeki kitabeden anlaşılır. Yapı etrafı yüksek duvarlarla çevrilmiş büyük bir alanda inşa edilmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır