Aslantepe Açık Hava Müzesi Otelleri

Bu yerdeki 1 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Aslantepe Açık Hava Müzesi Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Malatya’nın en önemli arkeolojik alanı olarak kabul edilen ve 1961 yılından beri kazılan Arslantepe, 2011 yılında açık hava müzesine dönüştürülüp ziyarete açılmıştır. Müze haftanın 7 günü saat 08.00-17.00 arası ziyarete açıktır. Müzenin girişine 1900-1930'lu yıllarda bulunup Ankara’ya götürülmüş Malatya Kralı Tarhunza ile 2 aslan heykelinin aynı malze

Anemon Malatya

Merkez / Malatya /
Dünyanın en lezzetli kayısılarının yetiştiği Malatya’da bulunan 7435 m2 alana sahip otelimiz, 9 katta toplam 161 odasıyla 5 yıldız kategorisindedir. Bu odalardan iki tanesi engelli misafirlerimizi rahat ettirecek şekilde düzenlenmiştir.

Grand Akkoza Hotel

Merkez / Malatya /
Grand Akkoza Hotel sektörde farklı ve yeni bir soluk ile hizmet vermektedir. Kaliteden ödün vermemeksizin en iyi hizmeti en cazip fiyatlarla sunmaktadır.

Grand Aksaç Hotel

Merkez / Malatya /
Malatya'nin merkezinde yer alan bu 4 yildizli otelde, sauna ve hamamin bulundugu bir spa ve teras bulunmaktadir. Odalarda düz ekran TV vardir. Ücretsiz Wi-Fi ve ücretsiz özel otopark sunulmaktadir.

Grand Sinan Hotel

Merkez / Malatya /
Malatya Havaalanı'na 25 km mesafede yer alan Grand Sinan Hotel, klima, düz ekran TV ve ücretsiz Wi-Fi erişimi içeren odalar sunmaktadır. Malatya şehir merkezinde yer alan bu otelde, teraslı bir restoran vardır.

Bulut Rental House

Merkez / Malatya /
Tüm konaklama birimlerinde düz ekran uydu TV vardır. Mutfak buzdolabıyla donatılmıştır. Konaklama birimlerinde set üstü ocak ve su ısıtıcısı da bulacaksınız. Birimlerin hepsinde terliklerin temin edildiği bir özel banyo vardır.

Malatya Has Hotel

Merkez / Malatya /
Malatya Has Hotel'in sade şekilde dekore edilmiş modern odaları, düz ekran uydu TV ve minibar ile donatılmıştır. Odalar ahşap zeminlidir ve özel banyoda ücretsiz banyo malzemeleri, terlikler ve saç kurutma makinesi mevcuttur.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Aslantepe Açık Hava Müzesi Hakkında

Malatya’nın en önemli arkeolojik alanı olarak kabul edilen ve 1961 yılından beri kazılan Arslantepe, 2011 yılında açık hava müzesine dönüştürülüp ziyarete açılmıştır. Müze haftanın 7 günü saat 08.00-17.00 arası ziyarete açıktır. Müzenin girişine 1900-1930'lu yıllarda bulunup Ankara’ya götürülmüş Malatya Kralı Tarhunza ile 2 aslan heykelinin aynı malzemeden yapılmış birebir kopyaları yerleştirilmiştir. Ziyaretçiler kazı alanındaki kerpiç saray ile duvar bezemeleri ve diğer kalıntıları görebilmektedir. Arslantepe’de koruma ve sergileme olanağı bulunmayan buluntular Malatya Müzesinde sergilenmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır