Antakya Surları Otelleri

Antakya Surları otelleri, en uygun Antakya Surları otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Antakya Surları Otelleri

Genel Bilgi

Antakya şehrini korumak amaçlı olarak yaptırılan şehir surları M.S. 526 yılında İmparator Justinyen tarafından yaptırılmıştır.Slevkos ve Roma dönemlerinde bu surlar dahada büyütülmüş ve uzatılmıştır. Surlar üzerinde 360 nöbetçi kulesi ve Habib-i Neccar dağı’nın en yüksek ve sarp tepesi üzerinde bir iç kale bulunuyordu.Günümüzde çokça bir bölümünün kay

The Museum Hotel Antakya

Antakya / Hatay
lunan eserler arasında, 1050 metrekareden meydana gelen dünyanın en büyük tek parça mozaiğinin bulunduğu arkeolojik parkur ile birlikte aralarında Eros heykelciği ile sikkeler, metal objeler, mimari parçalar ve pişmiş toprak eserlerinde yer aldığı 30

Liwan Deluxe Hotel

Merkez / Antakya / Hatay
Konak, Antakya'nın soylu ailelerinden Halefoğlu ailesine ev sahipliği yapmıştır. Uzun yıllar Cemile Halefoğlu Konağı olarak da anılmıştır.

Neccar Otel

Merkez / Antakya / Hatay
Neccar Otel, 32 odalı olup 2019 Ağustos'ta hizmete açılmıştır. Oda kahvaltı konseptiyle hizmet verecek otelimizin tüm odalarında merkezi klima, Wi-Fi, su ısıtıcı, saç kurutma makinesi, minibar, uydu yayın LCD TV, banyo buklet ürünleri mevcuttur.

Aren Life Hotel

Antakya / Hatay
Misafirlerine geleneksel kahvaltı servis eden tesis şık dekorasyonlu odaları ile turistik amaçlı seyahatlere hitap eden, konforlu bir konaklama alternatifi sunuyor.

Jasmin Konak Otel

Merkez / Antakya / Hatay
Antakya otellerinden olan Jasmin Konak Butik Otel ile en keyifli konaklama seçenekleri sizi bekliyor. Hatay Havlimanına 30 km ve şehir merkezine 1 km mesafede yer alan Jasmin Konak Butik Otel’de restoran, wi-fi ve rahat oda seçenekleri sunulmaktadır.

Kavinn Butik Otel

Antakya / Hatay
Antakya' nin tarihi dokusunu hissedebileceginiz ve eskiye olan özlemi giderebileceginiz, konforlu ve sik bir konaklama mekani.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Antakya Surları Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Antakya Surları Hakkında

Antakya Surları  Otelleri Antakya şehrini korumak amaçlı olarak yaptırılan şehir surları M.S. 526 yılında İmparator Justinyen tarafından yaptırılmıştır.Slevkos ve Roma dönemlerinde bu surlar dahada büyütülmüş ve uzatılmıştır. Surlar üzerinde 360 nöbetçi kulesi ve Habib-i Neccar dağı’nın en yüksek ve sarp tepesi üzerinde bir iç kale bulunuyordu.Günümüzde çokça bir bölümünün kaybolmuş yıpranarak yıkılmıştır. Bugün surların sadece Hacıkürüş deresine bakan yamaçlarındaki bazı bölümleri sağlam kalmıştır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır