Yılanlı Sütun Otelleri

Yılanlı Sütun otelleri, en uygun Yılanlı Sütun otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Yılanlı Sütun Otelleri

Genel Bilgi

Yılanlı Sütun, (Burmalı Sütun) İstanbul’un Sultanahmet semtinde yer alan Hipodrom'dan (At Meydanı) kalan en eski eserlerinden birisidir. Günümüze 5metrelik bölümü gelebilmiş olan sütun, birbirine dolanmış 3 yılan şeklindedir. Yılan kafalarından ikisi kayıptır; üçüncü kafa İstanbul Arkeoloji Müzesi’ndedir. Yılanlı Sütun, M.Ö. 479’da Pers ordusu karşı

Alzer Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul
Konuklarımızın rahatı ve memnuniyeti Alzer Hotel için birinci ilkedir. Geldiğiniz andan itibaren, kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.

Nika Otel

Sultanahmet / Fatih / Istanbul
Nika Otel toplam 8 odalı olup, oda ve kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir. Binamızda asansör bulunmamaktadır. İki kişilik odalarımız manzarasız olup, üç kisilik odalarımız sokak manzaralıdır. Dört kişilik odalarımız 4. katta olup sokak manzaralıdır.

Sultan House Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul
Sultan House gerçek bir Osmanlı konağının aslına sadık kalınarak restore edilmesinden sonra türk turizmine kazandırılmıştır. İstanbul’un en nadide meydanı olan Sultanahmet meydanının hemen köşebaşında emsalsiz bir konumdadır.

Redamancy Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul
Redamancy Hotel 13 odadan oluşan butik bir oteldir. Sultaahmet semtinde ve bütün turistlik mekanlara yürüme mesafesinde olmasıyla avantajlı bir konumdadır.

Lady Diana hotel

Fatih / İstanbul
Otelin tüm odaları klimalı ve halı döşeli olup ahşap mobilyalarla dekore edilmiştir. Tüm konaklama birimleri, düz ekran TV, minibar ve özel en-suite banyo ile donatılmıştır.

A'la Sofia Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul
Ala Sofia Hotel, dünya kültür başkenti İstanbul'un kalbi Sultanahmet’te yeni dekore edilmiş 16 odalı özel sınıf bir butik oteldir. Ayrıca bir çok merkezi yerlerede çok yakındır. Cankurtaran Tren İstasyonu'na 12 dk., Kumkapı Tren İstasyonu'na 13 dk.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Yılanlı Sütun Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Yılanlı Sütun Hakkında

Yılanlı Sütun Otelleri Yılanlı Sütun, (Burmalı Sütun) İstanbul’un Sultanahmet semtinde yer alan Hipodrom'dan (At Meydanı) kalan en eski eserlerinden birisidir. Günümüze 5metrelik bölümü gelebilmiş olan sütun, birbirine dolanmış 3 yılan şeklindedir. Yılan kafalarından ikisi kayıptır; üçüncü kafa İstanbul Arkeoloji Müzesi’ndedir. Yılanlı Sütun, M.Ö. 479’da Pers ordusu karşısında birleşen Yunan şehirlerinin kazandığı zafer anısına yapılmış ve Delfi’deki Apollo mabedine dikilmişti. Eser İstanbul’a İmparator Konstantin tarafından 324 yılında getirtilmiştir. Şehri böceklere ve sürüngünlere karşı korumak için büyülü güçlere sahip olduğuna inanılırdı.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır