Yerevman Surp Haç Ermeni Kilisesi Otelleri

En uygun Yerevman Surp Haç Ermeni Kilisesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Yerevman Surp Haç Ermeni Kilisesi Otelleri

Genel Bilgi

Kuruçeşme`de Kırbaç Sokağı`nda Ermeni Gregoryen kilisesidir. 28 Şubat 1798`de Patrik II.Zakarya`nın takdise ederek ibadete açtığı bu kilise Amira Hovivyan ve Episkopos Hovhannes`in maddi katkılarıyla yapılmıştır. Zaman içinde harap olan kilise ikinci kez Mimar Garabet Balyan`ın projesi ve kontrolluğunda inşa edilerek 16 Kasım 1834`de Patrik II. Isdepa

Yeşim Suit

Beşiktaş / Istanbul
Yeşim Suit 2014 Yılında Hizmete Açılmıştır. Butik Bir İşletme Olan Otelimiz, Eşsiz Boğaz Ve Kızkulesi Manzaralı 3 Suit Dairemiz,2 Adet Balkonlu Boğaz Manzaralı Odamız,5 Bahçe Manzaralı Oda Olarak Toplam 10 Odadır.

Class Hotel Bosphorus

Ortaköy / Beşiktaş / İstanbul
Class Hotel Bosphorus olarak hedefimiz yerli ve yabancı misafirlerimize en kaliteli şekilde hizmet sunarak misafir memnuniyetine en üst düzeyde sağlamak ve bu memnuniyeti sürdürmektir.

Bude Suit

Ortaköy / Beşiktaş / İstanbul
Bude Suit 2016 yılında faliyete geçmiş olup 6 odası ile hizmet vermektedir. Bude Suit Butik Otel konseptinde günlük, haftalık ve aylık konaklamalar sunmaktadır.

Symbola Bosphorus Hotel

Ortaköy / Beşiktaş / İstanbul
Modern imkanlar arasında LCD uydu TV, emanet kasası ve elektrikli su ısıtıcısı yer almaktadır. Tüm odalarda ücretsiz banyo malzemeleri içeren lüks mermer banyo vardır. Ayrıca bazı odalar deniz manzaralıdır.

Ortaköy Pasha Konağı Boutique Hotel

Ortaköy / Beşiktaş / İstanbul
Ortaköy Paşa Konağı'nın tüm odalarında düz ekran kablo TV, ayrıca bazılarında balkon veya özel spa küveti vardır. Bazıları ise cumbalı pencerelere sahiptir. Oda servisi de sağlanmaktadır.

Elite Marmara Bosphorus & Suites

Ortaköy / Beşiktaş / İstanbul
Kaliteden ödün vermeyen tesisimiz, memnuniyetiniz için tüm olanakları ile hizmetinizdedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Yerevman Surp Haç Ermeni Kilisesi Hakkında

Yerevman Surp Haç Ermeni Kilisesi Otelleri Kuruçeşme`de Kırbaç Sokağı`nda Ermeni Gregoryen kilisesidir. 28 Şubat 1798`de Patrik II.Zakarya`nın takdise ederek ibadete açtığı bu kilise Amira Hovivyan ve Episkopos Hovhannes`in maddi katkılarıyla yapılmıştır. Zaman içinde harap olan kilise ikinci kez Mimar Garabet Balyan`ın projesi ve kontrolluğunda inşa edilerek 16 Kasım 1834`de Patrik II. Isdepannos Zakaryan tarafından takdis edilerek tekrar ibadete açılmıştır. Kilisenin bahçesine1835`de, günümüzde kapalı olan Tarkmançatz Ermeni ilkokulu, 1858`de kilisenin doğusuna bir çan kulesi eklenmiştir. Bahçedeki iki çeşmeden biri 1872 diğeri ise 1905`de yapılmıştır. 1919`daki Kuruçeşme yangınında çatı, çan kulesi ve kapıları yanan kilise yeniden onarılmıştır. Bu kez çan kulesi Garabed Halacyan tarafından demirden inşa edilmiştir. Kilise,1977 ve 1988 senelerinde tekrar onarım görmüştür. Kilisenin bahçesindeki okul kapandıktan sonra İstanbul`daki önemli korolardan biri olan Gomidas korosuna tahsis edilmiştir. Ermeni kiliselerinde az rastlanan bir simetri örneği bazilika planlı bu kilisede kullanılmıştır. Ana apsisin iki yanında küçük birer şapel şeklindeki hücrelerden kuzeydeki vaftizhane güneyindeki ise kutsal eşyaların korunduğu hazine odasıdır. Apsis`in önündeki sunak ahşap işçiliği ve altın kaplama varakları ile oldukça dikkati çekmekte olup üzerine yapılmış olan aziz resimleri son döneme aittir. Narteks`den yukarıya çıkan bir merdivenle koroya ayrılan galeriye çıkılır. Moloz taşdan yapılmış olan cephe son derece sade olup, binanın üst örtüsü kiremit kaplı kırma çatıdır. Kilisenin tarihindeki önemli olaylardan biri Ermeni ve Gregoryen cemaatlerinin Patrik I. Bogos (1815-1823) zamanında toplanmaları, diğeri ise 12 Ekim 1913`de Ermeni harflerinin bulunuşunun 1.500. yıldönümünün burada kutlanmış olmasıdır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır