Yeni Valide Cami Otelleri

Yeni Valide Cami otelleri, en uygun Yeni Valide Cami otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Yeni Valide Cami Otelleri

Genel Bilgi

Üsküdar`da, Hakimiyet-i Milliye Caddesi`nin Üsküdar Meydanı ile birleştiği yerdedir. 1708-1710 yılları arasında Emetullah Gülnuş Valide Sultan adına, Sultan III. Ahmed tarafından Mimar Bekir`e yaptırılmıştır. Külliye bir cami, hünkar mahfili, türbe, sebil, muvakkithane, sıbyan mektebi, dükkanlar, imaret ve çeşmeden oluşmaktadır. Cami, etrafını kuşa

İkon Hotel Üsküdar

Üsküdar / İstanbul
İstanbul'da yer alan İkon Otel, Kız Kulesi’ne 1,3 km, Dolmabahçe Sarayı’na ise 2,2 km uzaklıktadır. Tüm alanlarda Wi-Fi erişimi ücretsizdir.Üsküdar, tarihi merkez keşfi, dost canlısı insanlar ve tarih ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenek.

Serra Boutique Hotel

Üsküdar / İstanbul
İstanbul'un Asya yakasında yer alan bu otel, klima ve ücretsiz Wi-Fi ile donatılmış modern odalara ev sahipliği yapmaktadır. Tüm odalar düz ekran TV, mini buz dolabı,klima,su ile çay malzemeleri sunan bir elektrikli su ısıtıcısı ile donatılmıştır.

Veni Vidi Dormi

Üsküdar / İstanbul
Veni Vidi Dormi'nin ahşap zeminli odalarında ısıtma ve gardırop mevcuttur. İçinde 4 duş ve 5 tuvalet bulunan 2 ortak banyo vardır ve günün her saati sıcak su temin edilmektedir. Havlu ve saç kurutma makinesi de sağlanmaktadır.

Valide I maide hotel

Altunizade / Üsküdar / İstanbul
Valide-i Suite'nin birimlerinde yatak odalarının yanı sıra salon, mutfak ve banyo yer almaktadır. Kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz mutfaklar buzdolabı, ocak ve çeşitli mutfak gereçleriyle donatılmıştır.

Mercure Istanbul Altunizade

Altunizade / Üsküdar / İstanbul
SPA merkezindeki ısıtmalı kapalı havuz, spor salonu, Türk hamamı, masaj ve sauna hizmeti ile bütün yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Holiday Inn Express Istanbul - Altunizade

Altunizade / Üsküdar / Istanbul
Lütfen Dikkat! Firsat odalarimiz Lobi kati'nin bir alt katindadir ve standart odalarimizin altinda donanimla siniflandirilmaktadir. Manzarasizdir. Oda satin alirken yatak ve sigara seçenegi garanti edilmemektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Yeni Valide Cami Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Yeni Valide Cami Hakkında

Yeni Valide Cami Otelleri Üsküdar`da, Hakimiyet-i Milliye Caddesi`nin Üsküdar Meydanı ile birleştiği yerdedir. 1708-1710 yılları arasında Emetullah Gülnuş Valide Sultan adına, Sultan III. Ahmed tarafından Mimar Bekir`e yaptırılmıştır. Külliye bir cami, hünkar mahfili, türbe, sebil, muvakkithane, sıbyan mektebi, dükkanlar, imaret ve çeşmeden oluşmaktadır. Cami, etrafını kuşatan bir dış avlunun içinde yer alır ve iç avlu, dış avluya göre daha yüksektir. İç avluda güzel bir şadırvan bulunmaktadır. Klasik üsluba göre yapılmıştır. Bir büyük kubbe ve onu destekleyen dört yarım kubbesi vardır. Caminin çifte şerefeli minareleri, klasik mimariyle yapılmış son minarelerdir. İçi çinilerle bezenmiştir. Caminin doğu köşesinde, sonraki dönemlerde yapılmış, günümüzde oldukça bakımsız durumda bulunan hünkar kasrı yer alır. Dış avlu duvarının güneydoğu köşesinde türbe, sebil, muvakkithane ve çeşmeler yanyana yer alır. Türbe Emetullah Gülnuş Valide Sultan`a aittir. Sıbyan Mektebi, imaret ve dükkanlar ise dış avlunun kuzey yönündedirler.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır