Yeni Hamam Otelleri

Bu yerdeki 1 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Yeni Hamam Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Mersin Tarsus ilçesinde, Ulu Cami’nin yanında bulunan hamamın giriş kapısı üzerindeki kitabeden 1785 yılında yapıldığı öğrenilmiştir. Bu kitabe sonraki dönemde yapılan bir onarımdan sonra buraya yerleştirilmiştir.Yeni Hamamın duvarında bulunan, heykel kaidesine ait 1.45x0.52 m. ölçüsündeki kitabe MS. 222-235 yıllarında Severius Alexander’in Roma İmpar

Elif Hatun Konağıı

Tarsus / Mersin /
Mazisini taşlarında, ahşabında barındıran konağın ilk sahibi bilinmemekle beraber bir pamuk tüccarına ait olduğu rivayet edilir.

Zorbaz Otel

Tarsus / Mersin /
Tarsus'ta yer alan Tarsus Zorbaz Otel, bir terasa sahiptir. Ücretsiz WiFi erişimine sahip bu 3 yıldızlı otelde 24 saat açık resepsiyon ve ortak salon bulunmaktadır. Restoranda Türk yemekleri servis edilmektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Seyahat Noktaları

Yeni Hamam Hakkında

Mersin Tarsus ilçesinde, Ulu Cami’nin yanında bulunan hamamın giriş kapısı üzerindeki kitabeden 1785 yılında yapıldığı öğrenilmiştir. Bu kitabe sonraki dönemde yapılan bir onarımdan sonra buraya yerleştirilmiştir.Yeni Hamamın duvarında bulunan, heykel kaidesine ait 1.45x0.52 m. ölçüsündeki kitabe MS. 222-235 yıllarında Severius Alexander’in Roma İmparatorluk dönemine aittir. Bu kitabe yerinden kaldırılarak Kleopatra Kapısının kuzeyine yerleştirilmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır