Vezir Hamamı Otelleri

Vezir Hamamı otelleri, en uygun Vezir Hamamı otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Vezir Hamamı Otelleri

Genel Bilgi

Vezir Hamamı ,Urfa Mutasarrıfı Arapkirli Yusuf Paşa, ismini taşıyan camisine vakıf olarak 1703 tarihinde yaptırmıştır. Hamam kesme taştan, kuzey-güney doğrultusunda dikdörtgen planlıdır. Osmanlı hamam plan düzeninde olan bu hamamın iki kapısı bulunmaktadır. Bu kapılardan doğudaki kadınlara, kuzeydeki de erkeklere ayrılmıştır. Hamam soğukluk, ılıklık v

Otel Gül Palas

Merkez / Şanliurfa
Şanlıurfa gülpalas otel 1700 yıllarında inşaa edilmiştir, Tamamı urfa taşından yapılmış bir oteldir. Yapımı yusuf paşa tarafından misafirlerini ağırlamak için inşaa edilmiştir.

Ahranis Hotel

Merkez / Şanliurfa
Tümü mükemmel donanımlı ve zevkle döşenmiş, klimalı ısıtma-soğutma, kablolu TV, minibar içeren 50 Standart,yatak 4 Superior olmak üzere toplam 17 odalı Otelimiz, değerli konuklarımızın hizmetindedir.

Beyzade Konak Otel

Merkez / Şanliurfa
Beyzade Konak Otel, kutsal bir mekan olan Balıklıgöl'e 1 km. mesafedeki 18. yüzyıldan kalma tarihi bir binada hizmet vermektedir. Otelde ücretsiz Wi-Fi erişimi ve içinde su fıskiyesi bulunan bir avlu mevcuttur.

Grand Urhay Otel

Merkez / Merkez / Şanliurfa
Kutsal bir mekan olan Balıklı Göl'e sadece 12 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu taş otel, geleneksel avlusuyla 17. yüzyıl mimarisini yansıtmaktadır. Bina genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur.

Şark Çırağan Konak Butik Otel

Merkez / Şanliurfa
Şark Çırağan Konağı sizin mükemmel zaman geçirmeniz için gereken bütün donanımlara sahip bir yerdir. Eşsiz manzarası ve güler yüzlü personeli ile 7/24 hizmetiyle siz değerli misafirlerin hizmetinizdedir.

Şanlıurfa Uludağ Hotel

Merkez / Şanliurfa
Uludağ Otel" Şanlıurfa’nın göbeğinde; lüks otel konforuyla 2019 yılından beri seçkin misafirlerine hizmet sunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Vezir Hamamı Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Vezir Hamamı Hakkında

Vezir Hamamı  Otelleri Vezir Hamamı ,Urfa Mutasarrıfı Arapkirli Yusuf Paşa, ismini taşıyan camisine vakıf olarak 1703 tarihinde yaptırmıştır. Hamam kesme taştan, kuzey-güney doğrultusunda dikdörtgen planlıdır. Osmanlı hamam plan düzeninde olan bu hamamın iki kapısı bulunmaktadır. Bu kapılardan doğudaki kadınlara, kuzeydeki de erkeklere ayrılmıştır. Hamam soğukluk, ılıklık ve sıcaklık bölümlerinden meydana gelmiştir. Soğukluk kısmı kare planlı olup, üzeri tromplu bir kubbe ile örtülmüştür. Buradan doğu-batı yönünde beşik tonozlu ılıklık bölümüne geçilir. Ilıklıktan ince bir koridorla da sıcaklık bölümüne geçilmektedir. Sıcaklık pandantifli bir kubbe ile örtülmüştür.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır