Vaiziye (Mahkeme) Medresesi Otelleri

Vaiziye (Mahkeme) Medresesi otelleri, en uygun Vaiziye (Mahkeme) Medresesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Vaiziye (Mahkeme) Medresesi Otelleri

Genel Bilgi

Vaiziye Medresesi olarak da adlandırılır. Ulu Cami’nin batısında Amcazade Hüseyin Çelebi tarafından yaptırılan bir medrese-çarşıdır. I. Yıldırım döneminde (1389-1402) yaptırılan medrese, 1855 depremi sürecinde önemli hasar görmüş, 1957 yılında yapılan çalışmalarda temelleri ortaya çıkarılarak, planına uygun bir biçimde rekonstrüksiyonu yapılmıştır.Bu

Artıç Hotel

Osmangazi / Bursa
Bursa'nın en eski otellerinden biri olmakla birlikte, kaliteli müşteri memnuniyetini yıllardır sürdürmektedir. Hotelimiz mevki olarak tarihi Ulucamii 'nin karşısında, yine tarihi kapalı çarşının yanında bulunmaktadır.

Kent Hotel Bursa

Merkez / Osmangazi / Bursa
Kent Hotel'in odalarında kablo TV, elektrikli su ısıtıcısı, çalışma masası ve özel banyo bulunmaktadır. Bazı odalarda koltukların ve bir çalışma masasının yer aldığı geniş bir oturma alanı vardır.

Lal Hotel Bursa

Osmangazi / Bursa
telimiz 1954 ten beri otel olarak işletilmekte olup , Güzide şehrimiz Bursanın şehir merkezinde bulunan Atatürk caddesinde tarihi ulucamii ve Kapalı çarşısının hemen yanı başında bulunmakta 24 saat her dakika Otobus , dolmuş ve Tranvay hattının bulundu

Torun Hotel

Merkez / Osmangazi / Bursa
Tarihi Yeşil Cami'ye sadece 2 km. uzaklıktaki Torun Hotel, Bursa'nın merkezinde yer almaktadır. Ücretsiz Wi-Fi ve düz ekran TV ile mini buzdolabı içeren klimalı odalar sunmaktadır. Torun Hotel'in tüm odaları modern bir dekorasyona sahiptir.

Bursa City Hotel

Osmangazi / Bursa
Bursa şehir merkezindeki bu otelde düz ekran TV, klima ve ücretsiz Wi-Fi içeren ses yalıtımlı odalar sunulmaktadır. Otel, Uludağ manzaralı bir terasa sahiptir. Hotel Bursa City'nin odaları ortopedik yataklarla donatılmıştır.

Çeşmeli Hotel

Heykel / Osmangazi / Bursa
Hotel Ceşmeli, konforlu ve rahat konaklamanız için ısıtma sistemi, kasa, çok kanallı televizyon, giyinme alanı ile donatılmış 20 oda sunmaktadır. Odalarda banyo küveti, duş, saç kurutma makinesi ile donatılmış özel banyolar vardır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Vaiziye (Mahkeme) Medresesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Vaiziye (Mahkeme) Medresesi Hakkında

Vaiziye (Mahkeme) Medresesi Otelleri Vaiziye Medresesi olarak da adlandırılır. Ulu Cami’nin batısında Amcazade Hüseyin Çelebi tarafından yaptırılan bir medrese-çarşıdır. I. Yıldırım döneminde (1389-1402) yaptırılan medrese, 1855 depremi sürecinde önemli hasar görmüş, 1957 yılında yapılan çalışmalarda temelleri ortaya çıkarılarak, planına uygun bir biçimde rekonstrüksiyonu yapılmıştır.Bu medreseye yönelen girişin üzerinde önceden mahkeme olduğu için Mahkeme Medresesi adıyla da anılmıştır. Duvarları moloz taşı ve tuğla ile örülmüş olan medrese 1855 depreminde tahrip görerek dershane ile on adet oda kalmıştır. 21 oda ve üzeri kubbeli bir dershane ile doğusunda birkaç kubbeli oda, revaklı bir avluyu çevrelemekte, binanın etrafında da 37 dükkan sıralanmaktadır.Günümüzde iş merkezi olarak kullanılmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır