Yardım

Vaiziye (Mahkeme) Medresesi Otelleri

Vaiziye (Mahkeme) Medresesi otelleri, en uygun Vaiziye (Mahkeme) Medresesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Loading...
Sırala

Lotus Park Hotel

Osmangazi, Bursa
Lotus Park Hotel olarak şehrin kalbinde sizleri ağırlamaktan memnun kalacağız. Tesisimiz 2022 yılının Ekim ayında hizmete girmiştir.

Vaiziye (Mahkeme) Medresesi

Vaiziye Medresesi olarak da adlandırılır. Ulu Cami’nin batısında Amcazade Hüseyin Çelebi tarafından yaptırılan bir medrese-çarşıdır. I. Yıldırım döneminde (1389-1402) yaptırılan medrese, 1855 depremi sürecinde önemli hasar görmüş, 1957 yılında yapılan çalışmalarda temelleri ortaya çıkarılarak, planına uygun bir biçimde rekonstrüksiyonu yapılmıştır.Bu medreseye yönelen girişin üzerinde önceden mahkeme olduğu için Mahkeme Medresesi adıyla da anılmıştır. Duvarları moloz taşı ve tuğla ile örülmüş olan medrese 1855 depreminde tahrip görerek dershane ile on adet oda kalmıştır. 21 oda ve üzeri kubbeli bir dershane ile doğusunda birkaç kubbeli oda, revaklı bir avluyu çevrelemekte, binanın etrafında da 37 dükkan sıralanmaktadır.Günümüzde iş merkezi olarak kullanılmaktadır.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor