Ulu Cami Medresesi Otelleri

Ulu Cami Medresesi otelleri, en uygun Ulu Cami Medresesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Ulu Cami Medresesi Otelleri

Genel Bilgi

Ulu Cami külliyesinin bir bölümünü oluşturmaktadır. Ramazanoğlu Piri Mehmet paşa tarafından 1540 yılında yaptırılmıştır.Batı yönündeki portalden büyük bir avluya girilir. Avlu çevresinde medrese odaları ile birbirine bitişik iki büyük hücreden oluşan dershane bulunmaktadır. Avlunun doğu ve batı yönlerinde sıralanan medrese odaları dıştan düz bir çatı

Tasköprü Hotel

Seyhan / Adana
ADANA'NANIN ÇARSI MERKEZINDE SEYHAN VE YÜREGIR'I BIRLESTIREN TARIHI TASKÖPRÜ'NÜN SEYHAN TARAFINDA OLUP ODALARI TAS KÖPRÜ MANZARALI'DIR.

Adana Saray Otel

Merkez / Seyhan / Adana
Adana Saray Otel, sabahları kaliteli açık büfe kahvaltı hizmetimizle iyi bir gün geçirmeniz için elimizden geleni en iyi şekilde yapmaktayız.

Bosnalı Hotel

Seyhan / Adana
ehrin merkezinde yer alan tarihi otelimiz Türk kültür ve motifleriyle süslü aynı zamanda konforlu standart odalarıyla, oturma odalarına sahip suit odalarıyla muhtesem Seyran nehri manzarasıyla, terasta aksam geleneksel lezzetleri tadabileceginiz, gün b

Grand Adanus Hotel

Merkez / Seyhan / Adana
Günümüzde bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, leziz mutfağı ve el sanatlarıyla ünlü Adana’nın tam kalbinde yer alan muhteşem otelimiz, beklentilerinizin de ötesinde bir konaklama fırsatı.

Centrum Business Hotel

Seyhan / Adana
Adana’nın merkezinde, havaalanı'na 4 km mesafede bulunan Centrum Business Hotel, iş ve turistik amaçlı konaklamalar için ideal bir noktada yer alıyor. Konforlu odaları ve deneyimli personelleri ile misafirlerine keyifli bir tatil vadediyor.

Saydam Otel

Merkez / Seyhan / Adana
Otelimiz uzun yıllardır kazandığı deneyimini dünyanın her yerinden ağırladığı konuklarıyla paylaşmaya devam etmektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Ulu Cami Medresesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Ulu Cami Medresesi Hakkında

Ulu Cami Medresesi Otelleri Ulu Cami külliyesinin bir bölümünü oluşturmaktadır. Ramazanoğlu Piri Mehmet paşa tarafından 1540 yılında yaptırılmıştır.Batı yönündeki portalden büyük bir avluya girilir. Avlu çevresinde medrese odaları ile birbirine bitişik iki büyük hücreden oluşan dershane bulunmaktadır. Avlunun doğu ve batı yönlerinde sıralanan medrese odaları dıştan düz bir çatı ile örtülmüşse de içeriden tonoz örtülü küçük kare hücreler şeklindedir. Medrese odalarının her birisi avluya birer pencere ve kapı ile açılmaktadır. Bu hücreler avlu zemininden biraz daha yüksekçe bir kaide üzerinde inşa edilmiş olup, üç kenarda U şeklinde sıralanmışlardır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır