Uçhisar Kalesi Otelleri

Uçhisar Kalesi otelleri, en uygun Uçhisar Kalesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Uçhisar Kalesi Otelleri

Genel Bilgi

Kasabaya adını veren kale 40 metre yüksekliğinde kayadan oluşmuş bir kaledir. Bölgeye çok hakim bir noktada bulunduğu için stratejik açıdan önemi büyüktür. Civarındaki benzer kaleler ile birlikte 8. yy. da güneyden gelen Arap akınlarına karşı yerli halkı korunma amacı ile içine çeşitli seviyelerde oyarak meydana getirdikleri bir savunma mekanıdır. Biz

Hermes Cave Hotel

Uçhisar / Kapadokya / Nevşehir
Hermes Cave Hotel, muhteşem manzarası ile siz değerli misafirlerimize tarihi konağımızda mağara ve taş odalarımızda konaklama fırsatı sunmaktadır.

Cappadocia Serenity Hotel

Üçhisar / Kapadokya,Nevşehir
Kendine özgü havası ile otelimizdeki odalar, otantik bir mekan isteyenler için en ideal seçim. Abartıdan uzak, sadelik ve şıklığın birarada olduğu odalarımız, Kapadokya'nın eşsiz manzarası ve Üçhisar'ın temiz havasıyla birleşince vazgeçilmez oluyor...

Armesos Cave Hotel

Ürgüp / Kapadokya,Nevşehir
Armesos Cave Hotel, Rumlar tarafından inşa edilmiş ve günümüze kadar korunmuş kaya ve kemer odalardan oluşan tarihi bir konaktır.

Emit Cave Hotel

Göreme / Kapadokya / Nevşehir
Emit Cave Hotel; Göreme'de, bazı odalar dağ ya da şehir manzaralıdır. Tüm odalar özel banyoludur. Konforunuz için terlikler, ücretsiz banyo malzemeleri ve saç kurutma makinesi sağlanmaktadır.

My Story Cave Hotel

Kapadokya / Nevsehir
Tarihi, dogal güzellikleri, aktiviteleri ve mistik havasi ile büyüleyicidir Kapadokya. Uçhisar kasabasi ise bu benzeri olmayan doganin en yüksek noktasidir ki, tümüyle hissettirip, saatlerce dalip gitmenizi saglar manzaraya.

Mimi Cappadocia Butik Otel

Üçhisar / Kapadokya,Nevşehir
Mimi Cappadocia Butik Hotel; 8 adet Mağara,5 adet Taş Odası ile Nevşehir’in kalbi Uçhisar kasabasında misafirlerine farklı bir Kapadokya deneyimi sunmaktadır. Terasımız, Uçhisar Kalesi ve kasabamızın civarındaki vadilerin mükemmel manzarasına hakimdir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Uçhisar Kalesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Uçhisar Kalesi Hakkında

Uçhisar Kalesi Otelleri Kasabaya adını veren kale 40 metre yüksekliğinde kayadan oluşmuş bir kaledir. Bölgeye çok hakim bir noktada bulunduğu için stratejik açıdan önemi büyüktür. Civarındaki benzer kaleler ile birlikte 8. yy. da güneyden gelen Arap akınlarına karşı yerli halkı korunma amacı ile içine çeşitli seviyelerde oyarak meydana getirdikleri bir savunma mekanıdır. Bizans ve Selçuklular devirlerinden beri kullanılmakta hatta 1950'li yıllara kadar insanlar kale içine oyulmuş odalarda yaşamıştır. Bölgedeki birçok vadinin, Peri Bacaları'nın oluşmasında büyük öneme sahip Hasan ve Erciyes dağlarının manzarasının izlenebildiği bir yer olması nedeniyle özellikle gün batımının yaklaştığı saatlerde ziyaretçi akınına uğrayan bu kale mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır