Türk İnşaat ve Sanat Eserleri Müzesi Otelleri

Bu yerdeki 568 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Türk İnşaat ve Sanat Eserleri Müzesi Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Müze olan Külliyede; taş kitabeler, mezar taşları, çiniler, ahşap eserler, ölçü aletleri, aydınlatma araçları, dekoratif inşaat malzemeleri, mimari elemanlar, tuğralar, tavan süslemeleri, (ahşap ve alçı) rahleler, sedef ve bağa kullanılan, kündekârî ahşap işçiliğinin ince üslubunu yansıtan eserler, madeni eserler (gülabdan, buhurdan, şamdan, sancak ve

Fatih Resadiye Hotel

Merkez / Fatih / İstanbul /
İstanbul'un merkezinde konumlanmış olan Fatih Reşadiye Hotel, klimalı odalarında ücretsiz Wi-Fi internet erişimi sunmaktadır.Otelin gölgelik avlusunda bir bar hizmet vermektedir.İstek üzerine havaalanına servis hizmeti verilmektedir.

Hanende Hotel

Fatih / İstanbul /
Hanende hotel binası, tarihi yarım adanın içerisinde tarihin bir parçası olarak; 1800'lerin sonunda yapılmış olup, 2014 yılında restore edilerek; ev konforuyla konaklama hizmetiyle yeniden kullanılmaya başlanmıştır.

Söğüt Hotel

Laleli / Fatih / İstanbul /
Söğüt Hotel şehir merkezinin kalbinde ve Ayasofya, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı Müzesi, Kapalı Çarşı, dahil olmak üzere Istanbul 'un yürüme içinde yer alan tüm iş ve alışveriş merkezlerine yakındır.

Yesilpark Hotel

Merkez / Fatih / Istanbul /
Kutsal Havariler Kilisesi'nin hemen karsisinda yer alan Yesilpark'ta, bir restoran ve Istanbul'un bu hareketli bölgesine bakan bir çati terasi bulunmaktadir. Otel genelinde ücretsiz Wi-Fi mevcuttur.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Türk İnşaat ve Sanat Eserleri Müzesi Hakkında

Müze olan Külliyede; taş kitabeler, mezar taşları, çiniler, ahşap eserler, ölçü aletleri, aydınlatma araçları, dekoratif inşaat malzemeleri, mimari elemanlar, tuğralar, tavan süslemeleri, (ahşap ve alçı) rahleler, sedef ve bağa kullanılan, kündekârî ahşap işçiliğinin ince üslubunu yansıtan eserler, madeni eserler (gülabdan, buhurdan, şamdan, sancak ve alemler, ibrikler, mangallar) mevcuttur. Bu eserlerin bir kısmı Kütüphane ile Sıbyan Mektebi arasındaki bahçe ile dershane ve Medrese odaları arasındaki bahçede olmak üzere "Açık Hava Müzesi" şeklinde düzenlenmiştir. Bahçede Fatih Camiine ait minare külahı, çeşme aynaları, kurnalar, kitabeler ve mimari eserler sergilenmektedir. Sütun başlıkları, tuğralar ve mezar taşları da yine bahçede sergilenmektedir. Mezar taşları bölümünde Mimar Ayas`ın mezar taşı da bulunmaktadır. Ayrıca Yavuz Sultan Selim devrinin önemli devlet adamı Tacizade Cafer Çelebi`nin mezar taşı da Müzede muhafaza edilmektedir. Müze restorasyon çalışmaları nedeniyle ziyarete kapalıdır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır